Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  O dobrých řidičích #12: Kdy se může používat klakson?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: O dobrých řidičích #12: Kdy se může používat klakson?  (Přečteno 6156 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 29.01.2016, 09:02 »

O dobrých řidičích #12: Kdy se může používat klakson?
    Protroubit či neprotroubit? Podle zákona můžete použít klakson, neboli zvukové výstražné znamení, k odvrácení hrozícího nebezpečí. Vyhodnocení aktuální situace a následné použití houkačky je ale ryze na subjektivním zvážení řidiče. Těžko tedy dokazovat, zda troubení bylo či nebo oprávněné. Více nám k tomu řekli Jiří Kadlec a Rudolf Kaláb.
    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
O dobrých řidičích #12: Kdy se může používat klakson?
   
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 29.01.2016, 12:04 »

Dobrý řidič když ráno sedne do auta, měl by si ověřit správnou funkci některých důležitých součástí. Např. když vyjíždím z vrat, na protější straně ulice vidím jak mi světla "malují 2 hokejky".
Ale patří klakson k tak důležitým součástem, abych jej měl před jízdou vyzkoušet?
V brzkých ranních hodinách by mě to připadalo sobecké až škodolibé
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 29.01.2016, 18:36 »

Hlavně jestli stěrače stírají  Smích

Ale teď ohne sranda. Zákon 56/2001 Sb. praví
§ 37
Technicky nezpůsobilé silniční vozidlo k provozu
Silniční vozidlo je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, pokud
a) pro závady v technickém stavu bezprostředně ohrožuje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích,
b) poškozuje životní prostředí nad míru stanovenou prováděcím právním předpisem...

takže nefunkční klakson myslím jízdě nebrání, zato příliš hlasitý klakson ano  tanecek
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 01.02.2016, 13:48 »

Nejsem neustálý troubič, ale pamatuji na situaci asi před 20. léty, kdy mi asi tři dny nefungoval a v ten třetí den jsem málem jednoho roztržitého staříka přejel, právě proto, že jsem ho nemohl varovat. Od té doby si na jeho nefunkčnost dávám pozor.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.063 sekund, 23 dotazů.