Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak regulovat spotřebu bojleru TUV?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak regulovat spotřebu bojleru TUV?  (Přečteno 13646 krát)
Vrána Robert
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 11.01.2016, 10:33 »

Čo sa týka možnosti prechodu merania elektromerov na periódu 20ms, tak toho by som sa neobával. Aj keď to je teoreticky možné a riešiteľné, tak skoro k tomu určite nedôjde.       
Z čeho vychází vaše jistota, že distributoři nesníží hodnotu časové okno elměru?
Zatím to bylo vždy tak, že ČEZ a stát kde mohl, tak dělal "solárním baronům" potíže. Už tu něco podobného bylo, viz počítání průtoku na každé fázi zvlášt. Původně se sumovalo souhrně přes všechny 3 fáze, ale čezu tak klesal prodej, tak zavedli sumování po fázích. Tuším, že v Evropě to takhle prasácky nikdo nedělá. A mám pocit, že PRE tuto prasárnu nezavedl.

Takže za mě tvrdím: nebát se toho, ale s jistotou s tím počítat a připravit se na to, je jen otázkou času kdy to budou měnit.
Zaznamenáno
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 11.01.2016, 18:27 »

Z čeho vychází vaše jistota, že distributoři nesníží hodnotu časové okno elměru?
Zatím to bylo vždy tak, že ČEZ a stát kde mohl, tak dělal "solárním baronům" potíže. Už tu něco podobného bylo, viz počítání průtoku na každé fázi zvlášt. Původně se sumovalo souhrně přes všechny 3 fáze, ale čezu tak klesal prodej, tak zavedli sumování po fázích. Tuším, že v Evropě to takhle prasácky nikdo nedělá. A mám pocit, že PRE tuto prasárnu nezavedl.
Zmenu spôsobu sumovania výkonov je u väčšiny elektromerov možné nastaviť parametrizácio u elektromeru. Výrazná zmena časového okna by si však vyžiadala pravdepodobne aj zásah do hardvéru. Keď si však vezmete, koľko statických elektromerov sa v posledných rokoch nainštalovalo, a teraz by sa museli všetky meniť, príde mi to nereálne. Zmena o ktorej sa bavíme môže prísť s nejakou ďalšou generáciou elektromerov, ktoré nahradia tie súčasné po ich životnosti teda o cca 10 až 15 rokov.   
Zaznamenáno
Radek Mašín
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 12.01.2016, 09:37 »

Áno, systém by musel byť celý od nich. Pozostáva z viacerých komponentov, ktoré je možné podľa potreby kombinovať. Jednotlivé prvky nie sú kompatibilné s inými systémami. Cenu nepoznám, takže to neviem porovnať.
Ako som však písal už skôr, zmeny spôsobu merania v elektromeroch by som sa zatiaľ neobával. Skôr by som sa obával problémov s flikrami pri použití wattroutra. Keďže u vás by mala byť sieť dosť tvrdá, možno ani toto nemusí byť problém. Nedá sa to však celkom vylúčiť.
Systém Vonsch žiadne flikre nespôsobuje. Vyrába sa aj ako hybridný systém.       

Zkusím jim napsat abych měl představu na kolik by systém od nich vyšel. Ale obávám se poměrně vysoké ceny.
Zaznamenáno
Radek Mašín
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 12.01.2016, 09:39 »

Z čeho vychází vaše jistota, že distributoři nesníží hodnotu časové okno elměru?
Zatím to bylo vždy tak, že ČEZ a stát kde mohl, tak dělal "solárním baronům" potíže. Už tu něco podobného bylo, viz počítání průtoku na každé fázi zvlášt. Původně se sumovalo souhrně přes všechny 3 fáze, ale čezu tak klesal prodej, tak zavedli sumování po fázích. Tuším, že v Evropě to takhle prasácky nikdo nedělá. A mám pocit, že PRE tuto prasárnu nezavedl.

Takže za mě tvrdím: nebát se toho, ale s jistotou s tím počítat a připravit se na to, je jen otázkou času kdy to budou měnit.

Mám pocit, že časové okno je dáno směrnicí EU, takže to je trochu problematičtěj ší nechat ji změnit. Ale dovedu si představit, že to někdy projde. Co se týče výměny elektroměrů, tak není nutná u všech, ale pouze u objektů s instalovanými FVE, u ostatních může zůstat standardní elektroměr.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.069 sekund, 23 dotazů.