Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Máte zkušenosti s dosahem dálkově spínaných zásuvkek Elektrobock WS313 a WS310?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Máte zkušenosti s dosahem dálkově spínaných zásuvkek Elektrobock WS313 a WS310?  (Přečteno 8286 krát)
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 26.12.2015, 20:59 »

Tak je tu opět chladno ( o zimě se mluvit nedá) a mě se opět objevil můj oblíbený problem s ovládáním cyrkulačního čerpadla TUV. Na stránkách elektrobock jsem našel dálkově spínanou zásuvku s časovačem WS313, kterou je možné ovládat až na 150m a k ní je klíčenka WS310.

Chtěl bych se zeptat jestli někdo máte zkušenosti s tím to zářízením, případně i dosahem v domě. Čerpadlo je v suterénu (1PP),  první koupelna je v 1NP přímá spojnice cca 16m, druhá koupelna je v 2NP a vzdálenost cca 20m. Dům má lité betonové stropy a centrální schodiště (šachta s ocelovymy I pod schdnicemy),  stěny jsou ytong a kotelna je zihlová, dveře do kotelny pobité plechem. Je šance, že půjde s obou koupelen ovládát spínaná zásuvka WS313?
Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Michael Tejčka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 26.12.2015, 23:15 »

Tak je tu opět chladno ( o zimě se mluvit nedá) a mě se opět objevil můj oblíbený problem s ovládáním cyrkulačního čerpadla TUV. Na stránkách elektrobock jsem našel dálkově spínanou zásuvku s časovačem WS313, kterou je možné ovládat až na 150m a k ní je klíčenka WS310.

Chtěl bych se zeptat jestli někdo máte zkušenosti s tím to zářízením, případně i dosahem v domě. Čerpadlo je v suterénu (1PP),  první koupelna je v 1NP přímá spojnice cca 16m, druhá koupelna je v 2NP a vzdálenost cca 20m. Dům má lité betonové stropy a centrální schodiště (šachta s ocelovymy I pod schdnicemy),  stěny jsou ytong a kotelna je zihlová, dveře do kotelny pobité plechem. Je šance, že půjde s obou koupelen ovládát spínaná zásuvka WS313?

Kolego, nezlobte se na mne, ale bylo by dobré věnovat nějaký čas studiu jazyka českého,
nebo alespoň kontrole pravopisu. Nevypadá to moc dobře a louskat to je fakt pocuc.
Zaznamenáno

.... taky už se tak často šroubovákem v uchu nešťourám, ale punk poslouchám pořád ....
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 27.12.2015, 09:26 »

Omlouvám se, psal jsem to na tabletu a ještě okolo mě radily děti. Vím, že mám s pravopisem problém, asi jsem to měl vice zkontrolovat.
Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 27.12.2015, 09:41 »

Pokud to chcete natrvalo elbocku bych se vyhnul... Mrkněte po nějakém řešení z ENIKY nebo od ABB.

PS. Jo ta čeština je strašná a na tablet to nesvádějte, moc se to u vás neliší jestli píšete od tam nebo tam a jestli kolem vás jsou nebo nejsou děti... Jsou překlepy a jsou chyby ... tady je to tak 4:1 pro chyby..  Mrknutí
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 27.12.2015, 09:57 »

Já bych se zase elbocku nebál...mám pár věcí od nich..střední třída....ENIKA ...ABB o třídu víš.

Ale pro obsluhu čerpadla bych volil přístroj, který dává zpětnou odezvu zda příjmač chytil signál....tyto zásuvky to neumí!!
A to je u takové aplikace nejdůležitější . tanecek
Takový podobý jako je bezdrát.termos tat nebo podobně....ned íval jsem se do katalogů.
Tuším že jsem viděl na výstavě někdy před 4 roky takový spínač od Schnaideru ?
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 27.12.2015, 13:53 »

Diky za info, zkusim pohledat, nemáte někdo nějaký konkrétní typ zářízení.

Jinak k mé češtině, vím že je otřesná, ale doufám, že technicky se vyjadřuji pochopitelně a většinou aspoň trochu správně.  Úsměv Úsměv
Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 25.01.2016, 14:48 »

Tak po konzultaci s "výrobcem" mi bylo doporučeno k zásuvce WS313 koupit tlačítka WS330 a to z důvodu zpětné vazby, ta je potvrzena LED (bohužel není vidět). Systém mám v provozu od 21.1.2016 tedy zatím pár dní, ale funguje skvěle. Mám jednu zásuvku WS313 (k ní je dodaná i klíčenka WS310) a k tomu jsem koupil dvě tlačítka WS330. Programování bylo v pohodě, přesně podle návodu. Jediný co budu muset udělat je provrtat krytku tlačítek a doplnit průhledítko na signalizační LED (abych měl tu zpětnou vazbu Úsměv ). Jinak zatím spokojenost.
Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Martin Hroudný
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 25.01.2016, 15:52 »

Mám od Elbocku dálkově ovládaný termostat, a dosah je mizerný. Abych "prosvítil" jeden strop s travezama mezi místnostmi (nejsou přímo nad sebou),  tak jsem musel pro sichr na vysílač přidělat externí anténku.
Že by to šlo přes 2 stropy, o tom si mohu nechat zdát.

Každopádně bych uvítal též nějaké řešení na dálkovou distribuci HDO signálu po celém RD.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 25.01.2016, 16:00 »

S tím dosahem je to složité.
Mám tu RX2 od Eniky. Byl to šok, když jsem to zapojil a kontrolka signalizující přítomnost signálu na frekvence 433MHz téměř nezhasla. To zhoršuje dosah, protože "užitečný" signál musí být v nějakém vztahu k "rušícímu",  aby jej dokázal přijímač vyhodnotit.
Přístroje pracující na vyšších frekvencích (např. 868MHz) zpravidla nemají tak zarušené pásmo, ale čím vyšší frekvence, tím víc vadí překážky.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak bezdrátově signalizovat pokles tlaku v potrubí?
 Exisuje levné zařízení pro dálkové elektrické ovládání domovních dveří?
 Použili jste bezdrátové tlačítko Enika Tx1?
 Už jste někde použili bezdrátový vypínač?
 ABB: Radiofrekvenční ovládání pro komerční budovy
 Máte nápad, v kterém případě využít repeater např. signálu HDO?
 Slyšeli jste již o bezdrátovém systému v dřevostavbách?
 OS-KOM: Jednoduché a bezpečné rádiové ovladače Seidl
 Instalujete bezdrátové ovladače od Eniky? A s jakou úspěšností?
 Je lepší zvolit pro bezdrátové ovládání světel xComfort nebo Elkoep?
 Poradíte vhodný typ RF aktoru?
 Máte někdo tip na dálkově ovládanou zásuvku s IP 56?
 JABLOTRON: Revoluční bezdrátový systém
 Čím dálkově ovládat obvody v rozvaděči?
 ABB: Radiofrekvenční ovládání RF 868MHz
 ABB: Radiofrekvenční vysílače a modul logických funkcí Ego-n
 O problematike bezdotykového merania vzdialenosti a profilu problematických materiálov
 Dáte mi tip na bezdrátové spínání světla, ovládaného ze dvou míst?
 Je přijímač od ENIKY typ P8 R1 a k němu dvě klíčenky ABB P8 T2 kompatibilní?
 Jak ovládat zásuvku aplikací mobilního telefonu
 Existují nějaká normativní doporučení pro dálková ovládání strojů?
 ENIKA: Test stavu bezdrátového přenosu kontaktů v městské zástavbě
 Bezdrátová elektroinstalace xComfort
 Jak propojíme xComfort s EZS nebo klimatizacemi?
 Jaké nevýhody může bezdrátový xComfort mít?
 Čím rádi ovládáte svou elektroinstalaci? Mobilem, vypínačem?
 Je nezávislost spotřebitele elektroinstalace na odbornících správný směr?
 Jaké baterie ne/doporučíte do ovládání systémové instalace?
 Už jste řešili blesk nebo přepětí v chytré instalaci?
 Řídící systém Poseidon ENIKA ...
 xC FAQ#12 Jak dalece jsou funkce xComfort závislé na internetové konektivitě?
 Velký přehled otázek a odpovědí na xCOMFORT 2020
 LIVE EATON: xComfort Bridge, super řešení pro rekonstrukce
 Předprogramované sady Go Wireless/ Dotazy/odpovědi
 xComfort: Řídíme továrnu, řídíme svůj dům ...
 Nové verze roletových aktorů xComfort
 Aktualizace Smart Manageru xComfort – verze 2.6.
 Lze směrově omezit dálkový ovladač ?
 Komu a k čemu doporučíte GSM rele5?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 23 dotazů.