Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  HELUKABEL: Zajímavosti ze světa multimediálních kabelů
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: HELUKABEL: Zajímavosti ze světa multimediálních kabelů  (Přečteno 3208 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 01.12.2015, 09:02 »

HELUKABEL: Zajímavosti ze světa multimediálníc h kabelů
    Ve čtvrtek 5. listopadu jsme na Veletrhu divadelní a jevištní techniky na brněnském výstavišti navštívili stánek společnosti Helukabel, která mimo jiné vyrábí kabely pro multimediální aplikace. S video a audio kabely značky Helukabel se setkáte v kinech, na koncertech, v divadlech a dokonce i na zaoceánských lodích. Na veletrhu představili například kabel Heluevent, který využijí televizní stanice.
    Zdroj: zde...


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
HELUKABEL: Zajímavosti ze světa multimediálníc h kabelů
   
Zaznamenáno
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 01.12.2015, 15:55 »

Pro mne zrovna dobrý tip.  Úsměv

Při letmém zhlédnutí některých výrobků mne to připomnělo jeden dotaz:
Proč jsou vícežilové kabely se zelenožlutou žilou vždy se sudým počtem žil? 14Gx1,5 ...  18Gx1,5...  to mne moc hlava nebere. Naštěstí je to 14 a 18, někde jsem kdysi viděl 12G a 16G...  
Typické aplikace těchto kabelů jsou připojování halogenových svítidel k výstupům stmívačů, které se dělají v drtivé většině po šesti a nebo dvanácti kanálech s výstupem na průmyslový multikonektor 12+PE (tj. např. 6x(L+N) a k tomu jeden PE) . Zde je patrné, že 12ti a nebo 24 žilový kabel byl pak k vzteku.
Zde je zase žíla navíc, se kterou se musí někdo tahat. Ale zase je alespoň jedna do rezervy.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (3)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.087 sekund, 25 dotazů.