Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Staňte se projektantem na školení Úvod do projektování elektroinstalací
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Staňte se projektantem na školení Úvod do projektování elektroinstalací  (Přečteno 10444 krát)
Komerční sdělení
*
Offline Offline




« kdy: 10.11.2015, 08:02 »

Staňte se projektantem na školení Úvod do projektování elektroinstala
    ... zve na školení Úvod do projektování elektroinstala cí, které se uskuteční 26. a 27. listopadu 2015 v pražském hotelu Pramen. Školení vám během dvou dnů pomůže stát se z elektrotechnik a projektantem elektroinstala cí. Je určené pro všechny, kdo už s projektováním začali, ale i pro ty, kteří se na profesní kariéru projektanta elektrických instalací teprve chystají. Bez rozdílu všichni totiž potřebují získat základní přehled v aktuálně platné legislativě a normách. Navíc se seznámíte se základy dimenzování a jištění, získáte něco málo informací o ochraně před bleskem a přepětím a pohled z hlediska požární ochrany.
    Zdroj: zde...


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
Staňte se projektantem na školení Úvod do projektování elektroinstala
   
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 10.11.2015, 11:01 »

Ten název slibuje hodně... Staňte se projektantem.. .

Věřím, že ... připraví takové školení, které tradičně absolventům přinese spoustu zajímavých a důležitých informací, ale s tím projektováním to asi bude podobné jako s řízením auta - když někdo dostane řidičák, ještě není řidič... To z něj udělá praxe. Z někoho dříve, z někoho později a jsou jedinci, kteří se "do extratřídy" neprobojují nikdy.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
IM
« Odpověď #2 kdy: 10.11.2015, 14:13 »

 Škleb  :oTen titulek mě opravdu rozesmál.
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 10.11.2015, 14:49 »

Ten název slibuje hodně... Staňte se projektantem.. .

Věřím, že ... připraví takové školení, které tradičně absolventům přinese spoustu zajímavých a důležitých informací, ale s tím projektováním to asi bude podobné jako s řízením auta - když někdo dostane řidičák, ještě není řidič... To z něj udělá praxe. Z někoho dříve, z někoho později a jsou jedinci, kteří se "do extratřídy" neprobojují nikdy.
Však je to titulek. A titulek má mít v sobě určitou výzvu. Za mne má náhodou jedničku!
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 10.11.2015, 15:04 »

Na školení=po dobu školení tanecek
Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 10.11.2015, 21:31 »

Úvod do projektování bych viděl někde tady:  Škleb


* brasna.jpg (59.61 KB, 514x400 - prohlédnuto 491 krát.)
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #6 kdy: 11.11.2015, 06:01 »

Svatá pravda.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #7 kdy: 11.11.2015, 08:23 »

Profese, kdy člověk ovládá AutoCAD a nikdy nedržel šroubovák v ruce se nazývá kreslič.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 11.11.2015, 08:58 »

Lukáš:  Palec vzhůru

Možná by mohl Honza s kolegy navázat dalšími přednáškami, avšak tentokrát zaměřenými směrem k investorům ve státní správě. Důrazně poučit úředníky, jak probíhá a kam vede projektování elektroinstala cí na základě hodnotícího kritéria dle nejnižší ceny, současně za předchozího nestanovení zadávací dokumentace. Jaký je rozdíl ve výkresu mezi precizní a dnes obvyklou prováděčkou.

Akorát že ti úředníci by se asi moc nehrnuli...
Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 11.11.2015, 09:22 »

Úvod do projektování bych viděl někde tady:  Škleb

Tak by možná neškodilo, si ten vercajk občas vzít a zkusit si po sobě namontovat, to co jsi naprojektoval. ... tanecek. Ono čáru na papíře umí udělat každej kdo má do (_._) díru.
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 11.11.2015, 10:26 »

Tak by možná neškodilo, si ten vercajk občas vzít a zkusit si po sobě namontovat, to co jsi naprojektoval. ... tanecek. Ono čáru na papíře umí udělat každej kdo má do (_._) díru.

Vždy mě udivuje, jak si každý myslí, že projekce elektro spočívá pouze v  kreslení čárek po výkrese.
Po pravdě, já těm "čárkám" nepřikládám žádný význam. Být na mně, ani je tam nekreslím, stejni se montér udělá co chce. K čemu mi jsou čárky, byť krásně vykreslené, když mi např. projektant neuvede zkratové poměry atd. Ale to samozřejmě montéra nezajímá. Montér má znát kam se ukládají kabely (jednotlivé zóny),  toto není práce projekce.
Projekce spočívá hlavně ve výpočtech, návrzích, zohlednění všech parametrů, který si mnohdy ani profík neuvědomuje, proč tam je právě to či ono atd.,  atd. ,  samozřejmě při respoktování všech norem, NV, zákonů apod.
Jen laik, či neználek, může toto napsat.
Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 11.11.2015, 10:51 »

On asi bude vědět na co narážím, ale to tady rozebírat nebudu, to si dáme do řepy až se potkáme :-)... možná jsem to měl napsat po vzorku Jirky Schwarze kurzívou.

Chtěl jsem tím spíše říct, že když si projektant něco vymyslí, že by to takto mělo být udělané, tak by měl mít i nějakou představu o tam jakým způsobem se to bude montovat.
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 11.11.2015, 10:55 »

Tak aby to nebylo úplně "černobílé"...
Né vždy musí být projektant za hlupáka když něco navrhne a montér má dojem, že kdyby to bylo jinak, montovalo by se mu to lépe...

Před několika málo léty přišla paní projektantka se dvěma verzemi, buď bude elektroinstala ce tak a hromosvod tak, nebo může být elektroinstala ce "klasicky" tak, ale pak bude hromosvod o to složitější a dražší... Investor si vybral první variantu. Montéři se vztekali proč to ta ****** chce takhle, proč nemohou dát parapetní kanál jako už to dělají léta...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 11.11.2015, 12:38 »

...Montér má znát kam se ukládají kabely (jednotlivé zóny),  toto není práce projekce.
Nemyslím si. Viete si takýto postup aj predstaviť v realite?
Montér si samovoľne určí zóny (tie najlepšie pre neho, samozrejme),  bárs aj v súlade s normou, jeden deň si vyseká drážky, a na druhý v nich nájde trubky od vodára či kúrenára, ktorý má tiež „svoje“ trasy. Alebo naopak.
Tie čiarky a ich popis sú teda dôležité hlavne z hľadiska koordinácie jednotlivých projekčných odborov. Ovplyvní to aj prípadný výkaz výmer.
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 11.11.2015, 15:31 »

Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?

Je to zajímavá nabídka a skvělí lektoři. Udělat si čas na Kateřinu a na dva dny pobyt na Černém mostě. Určitě bych to potřeboval.... v nabídce není řešená otázka ubytování, mohla by být.
   
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #15 kdy: 11.11.2015, 17:07 »

Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?

Je to zajímavá nabídka a skvělí lektoři. Udělat si čas na Kateřinu a na dva dny pobyt na Černém mostě. Určitě bych to potřeboval.... v nabídce není řešená otázka ubytování, mohla by být.
   

Dva dny před avizovaným školením je školení v rámci Unie soudních znalců.
Již mám zaplaceno a ubytovat se lze přímo v hotelu Pramen. Jednolůžák za 700,-Kč. Cena zahrnuje i snídani. Když je i jídlo, jsem moc spokojený  Smích
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #16 kdy: 11.11.2015, 19:14 »

V hotelu Pramen jsem byl na dvoudenním školení. Doporučuju den před tím nejíst. Je to zároveň střední škola gastro, takže na stole bylo pořád zobání. Co jsem snědl tam, doma nedám za týden. Navíc v luxusním provedení.

Jedna perlička. Zrovna probíhalo školení pro revizáky na Ex. Najednou zhaslo světlo a vypadly zásuvky. Fajn příležitost se jít protáhnout. Venku se nějaký elektrikář šťoural ve skříni. Tak jsme se u něj zastavili. Když zjistil, že má za zadkem 20 revizáků, viditelně znervózněl ... Úsměv
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #17 kdy: 12.11.2015, 07:29 »

 Smích Smích Smích 20 revizáků za zády, no to by se rozklepali ruce snad i největšímu kliďasovi.

To s tím jídlem si neměl psát. Já jsem veliký gurmán a tak teď nevím, zda se víc těším na ten kus žvance nebo na jistě kvalitní přednášky..... .........

Bane, kecám........t ěším se na Milana Hudce, Petra Lorence, Jirku Kutáče........ .prostě si to tak nějak parádně užiji  tanecek
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.063 sekund, 23 dotazů.