Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o vyhláškách
| | |-+  Ja k mají vypadat tiskopisy (šablony) k vyhlášce 50/78sb?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Ja k mají vypadat tiskopisy (šablony) k vyhlášce 50/78sb?  (Přečteno 14231 krát)
Vlastimil Zelený
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 26.02.2007, 12:25 »

,
nemáte někdo z vás nebo nevíte kde jsou ke stažení šablony (ukázky) jak má vypadat osvědčení o praxi v podniku (potvrzení délky praxe) či zápis o vyhlášce 50 (zkoušce) tj. jaké náležitosti musí mít certifikát?

Děkuji za pomoc

ps: můžete mi doporučit nějaký web či knihu (příručku) zabívající se problematikou přezkušování?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 26.02.2007, 13:20 »

Když se ptáte v této části, tak asi jste elektrikář.  ??
Jestli oním certifikátem myslíte Osvědčení, tak není nic jednoduššího, než se podívat na vlastní dokumenty.

Základní info o přezkušování je zde
http://elektrospolek.cz/Clanky/clanek_4/clanek_4.htm

a příručka třeba tato : http://elektrika.cz/data/clanky/kniha-prirucka-pro-zkousky-elektrotechniku/view

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Petr Mužík
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 26.02.2007, 13:35 »

Polud máte ještě zájem o "šablony" Osvědčení a protokolu o ústní zkoušce, tak mi napište na mail. Přepošlu vám je. - petr.muzik@atlas.cz -
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A,E2B - Jihomoravský kraj - Břeclavsko
tel.: +420605/473004
email: petr.muzik@atlas.cz
Pavel Doušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 01.03.2007, 13:55 »

,  dovolím si využít započaté diskuze na kterou jsem narazil při pátrání po informacích. Mám par.8/50/78. Jaké náležitosti musím splnit abych mohl v podniku provádět přezkoušení z vyhlášky 50/78. Dají se někde sehnat tiskopisy,zkušební otázky a různé "papíry" k této činnosti. Musím také dokládat zápisy na ITI, případně jak mají vypadat. Děkuji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 01.03.2007, 17:54 »

To: Doušek
Zajímavé otázky, pokud máte § 8 vyhl. 50/1978 Sb.
To znamená, že ji vlastníte a znáte, včetně podmínek pro provádění zkoušek a přezkušování.
Taktéž zaručeně máte zápis o přezkoušení (některé firmy ho tvrdě požaduji pro dokladování kvalifikace) a "Osvědčení" o získaném kvalifikačním stupni.
V záhlaví pouze přepište "Osvědčení vydává firma Doušek".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
jannovan
« Odpověď #5 kdy: 02.03.2007, 08:37 »


co se týče vyhlášky 50/78Sb. Osvědčení si můžete vyrobit sám, a to takové jaké se vám bude nejvíce líbit. Co se týče samotného přezkušování tak musíte mít nějakou koncepci. Veškeré vámi vystavená osvědčení musíte archivovat pro pozdější dohledání. Podle mého názoru je dobré začít přihláškou, poté zápisem o provedených zkouškách, a to jak písemných tak ústních. No a na závěr vystavit osvědčení. Jistě víte, že pro přeskušování dle vyhlášky 50/1978 Sb. je nutná komise složená s odborníků s předepsanou kvalifikací.
Budete-li mít zájem, dejte mi vědět na meila jannovan@seznam.cz a já vám někoho doporučím a můžete s ním dohodnout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Doušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 09.03.2007, 13:10 »

To: Fuksa
Děkuji za Vaši odpověď. Samozřejmě, že vím jak vypadá osvědčení o zkoušce 50/78 a že je to příloha vyhlášky a světe div se, mám i oprávnění. Ale bohužel jsem byl vždy jen ten co byl zkoušen, nikdy jsem nebyl na straně školitelů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 09.03.2007, 19:45 »

To: Doušek
Na druhé straně se můžete ocitnout nečekaně rychle.
Když jsem před léty byl na kurzu ke zkoušce, tak nepřišel přednášející. Organizátor se rozhlédl po sále a řekl: Ty chceš § 8?  Tak to musíš umět i školit a postavil mě před tabuli.  A od té doby mi to zůstalo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 22 dotazů.