Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Ma tu nekdo zkusenost s detektorem vedeni LA-1012?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Ma tu nekdo zkusenost s detektorem vedeni LA-1012?  (Přečteno 13556 krát)
Vágner Martin
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« kdy: 07.10.2015, 11:45 »


Pokusil jsem se zde prohrabat v diskuzich ale vetsinou se jedna o starsi prispevky a tak jsem si rikal ze aktualni info by nebylo ku skode. Jsem zacinajici elektrikar a shanim nejaky rozumny pristroj ktery me detekuje vodice ve zdech.

Pouziti detektoru bez prijimace jsem zavrhl kvuli nepresnosti a tak jsem pro pouziti vysilace a prijimace. Vyrobku na teto bazi je na internetu opravdu hodne a tak by me zajimalo jaky nazor na to mate vy. Kuprikladu se me libi od firmy Cem model LA-1012 a i cena se me zda pomerne rozumna. Vim ze to vyrabi i Fluke ale cenovka 10k+ se me zda neunosna ackoliv chapu ze za kvalitu em plati. V mem pripade ale musim resit pomer cena kvalita protoze s cerstvym zivnostakem nemam penize na rozhazovani.

Takze abych to shrnul:Ma tu nekdo zkusenost s LA-1012, ci by jste mohl nekdo doporucit nejaky dobry pristroj do 7-8k?


Zaznamenáno

Cesta je Cíl.
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 07.10.2015, 20:10 »

Koukněte na LOCAT-N.
Zaznamenáno
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 07.10.2015, 23:47 »

Používám LINE TRACER MI 2093 a jako každý takovýto přístroj není stoprocentní, s každým je potřeba se naučit pracovat a mít zkušenost.
Také se mi docela osvědčil hledač BOSCH GMS 120 Professional. Ale kabely s ním hledám spíše jako magnetické materiály a pokud najde kabel /stačí pod napětím, nezatížený/,  indikuje ho jako el.zařízení. Ale opět je to o zkušenosti.
Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 09.10.2015, 17:08 »

LINE TRACER MI 2093 jsem používal také a celkem spokojenost. Je ovšem třeba se s ním naučit. První použití bylo takové rozpačité. Nezbytností je také měřicí "sonda",  co se zapojuje do přijímače, dá se pak při troše zkušenosti a nastavením citlivosti lokalizovat i jednotlivý vodič v řadové svorkovnici. Zklamal mě vlastně jen jednou a to u velkých průřezů.
Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 09.10.2015, 17:21 »

LINE TRACER MI 2093 jsem používal také a celkem spokojenost. Je ovšem třeba se s ním naučit. První použití bylo takové rozpačité. Nezbytností je také měřicí "sonda",  co se zapojuje do přijímače, dá se pak při troše zkušenosti a nastavením citlivosti lokalizovat i jednotlivý vodič v řadové svorkovnici. Zklamal mě vlastně jen jednou a to u velkých průřezů.

Na detekci vodičů v rozvaděči se mi velmi osvědčil přijímač A1005 (cena necelé 3k) k Eurotestu  61557. Na vyhledávání kabelů, uložených hlouběji pod omítkou je však jeho použití velmi omezené.
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 09.10.2015, 19:08 »

   No vida já bych zrovna tenhle detektor nechtěl, nenašel jsem s ním "nic",  preferuji Bosche, měl jsem v ruce i Fluke, ten se ovšem nejvíce odlišoval cenou jak z jiné planety.
Asi je to o zkušenostech a cviku.
Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 09.10.2015, 19:18 »

Zkušenost s Bosch GMS 120 Professional by mě zajímala. Že by za málo peněz, hodně muziky?  poklona
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 09.10.2015, 20:38 »

Byl jsem nadšený z BOSCH Profesional D-tect 150SV, nádherně najde např. plastovou vodovodní trubku pod omítkou, elektrické vedení v omítce i v povlakové trubce,...
Až jsem narazil - ve stropě z "hurdisek" nenašel přívod k lustru a pořád vyskakovalo nějaké okno, které se mě snažilo přesvědčit, že je tam takový bor**l, že to nedokáže vyhodnotit...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 09.10.2015, 23:32 »

Tyto přístroje musíme vždy brát jako jen podpůrné. Nikdy není nic na 100%,  jejich měření dokáže ovlivnit mnoho faktorů. A i když přístroj ukáže ,  že pod omítkou nic není, nemusí to být pravda a je vždy potřeba postupovat opatrně. Ani hledání např. jističe selektivní sondou v rozvaděči nemusí být to pravé ořechové, někdy postačí sondu postavit místo horizontálně vertikálně. Stalo se mi, že tam kde jsem žádný kabel nepředpokládal a hledač ukazoval, že tam více kabelů v ploše, tak jsem tam po opatrném odsekání omítky našel jeden kabel.
Ale taky se mi stalo, že při hledání kabelu ve starém objektu jsem našel téměř okamžitě kabel pod vrstvou asi 12 cm, stačilo vertikálně zkontrolovat stěnu cca do výšky 3m.
Radiové vlny se také nešíří z prutové antény tak, že vytvoří kolem kruhové homogenní pole, vliv na to má i např. zemský zlom tak jako třeba u stěn domu jejich nehomogenita.
Zaznamenáno
Richard Vítek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 10.10.2015, 19:59 »

Zkušenost s Bosch GMS 120 Professional by mě zajímala. Že by za málo peněz, hodně muziky?  poklona

,

používam předchůdce Bosche GMS 120, DMF10 Professional. Předpokládám, že za ty peníze bude GMS 120 ještě lepší než jeho předchůdce, se kterým jsem naprosto spokojen a při vyhledávaní uložených kabelů pod omítku mi zatím nikdy nelhal.
Zaznamenáno
Vágner Martin
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 14.10.2015, 22:06 »

Perfektni,koupim tedy boshe.
Mnohokrat dekuji za odpovedi panove!
Zaznamenáno

Cesta je Cíl.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Čím nejlépe sledovat vedení pod omítkou?
 Má někdo z vás zkušenost s digitálním detektorem kovu BOSCH DMF10?
 Může mi někdo doporučit vyhledávač vedení?
 Máte prosím někdo praktickou zkušenost s detektorem kovu DMF 10 Zoom Professional?
 Nemáte zkušenosti a manuál k hledačce kovů pod omítku BOSCH DMO10?
 Mohli by jste mi prosím někdo poradit nějaký levný a spolehlivý detektor kabelů?
 Jaké máte skušenosti s detektorem Bosch - PDO 6?
 Jak fungují detektory vodičů pod napětím?
 Existují i jiní výrobci podhledových detektorů pohybu ?
 Který prístroj na vyhladávanie káblov stene kúpiť?
 Znáte zaměřovače poruch BAUR?
 Jaký byste navrhli snímač pohybu (přiblížení) psa?
 Má někdo zkušenosti (návod) z hledačem kabelů MELID SG-1?
 Jaký doporučíte přístroj pro detekci kabelů pod omítkou?
 OM KOMPLEX: Detektor hořlavých plynů
 Jak nalézt kabel HDO vedoucí do podružného rozvaděče?
 B.E.G.: Venkovní detektor pohybu KNX/EIB
 Jak detekovat kontakt brusky s materiálem?
 ----- Aké skúsenosti máte s detektormi káblov a vodičov pod omietkou??
 Kto predáva detektor zaparkovaného auta v garáži?
 Lokátor Radiodetection PCMx
 Dá se koupit autonomní hlásič požáru s vlastní sirénou s napájením ze zdroje?
 Ako pripojiť centrálny vysávač k domácej automatizácii?
 Detektor úniku vody Solight
 Kdo půjčí detektor nebo detekuje na Strakonicku místo poškození kabelu nn?
 Hlásiče kouře Schrack
 Jaký vybrat generátor tónu se sondou k detekci vedení?
 Jakou zabezpečovací techniku doporučujete klientům pro jejich rodinné domy?
 Znáte někdo spolehlivý bezkontaktní detektor kabelů?
 Dá se někde sehnat infra simulátor pohybu?
 Existuje zkousecka poradi zil jako u ethernet kabelu ale pro vetsi pocet zil?
 Existuje autonomní detektor kouře/teploty, který pravidelně nebliká?
 Tip na akustický detektor vedení
 Čím hlídat funkci oběhového čerpadla?
 Neexistuje sonda s mikro usb na vyhľadávanie káblov pomocí mobilu?
 LSG-3 detektor vyhledá vedení i ve zdi
 TIP na snímače teploty s digitálním výstupem
 Rozšíření produktové řady MTC o nové typy termoelektrických snímačů teploty
 Bezpečná senzorika PSEN
 Kdo zná reflektometr CABLESCOUT 90 ze své praxe?
 Tip na výběrový datasheet detektorů pohybu a přítomnosti ESYLUX
 Jak identifikovat fázový vodič mezi objekty na stejném pozemku?
 Znáte kouřový nasávací hlásič VESDA VLF?
 Kde nachází relé přítomnosti napětí typické uplatnění?
 Kde se naučit trasování, vyhledávání poruch na kabelech v zemi?
 Čím detekovat přítomnost napětí v zaplombované části před elektroměrem?
 Digitální manometr BAROLI 05 s bateriovým napájením
 Existuje zařízení pro detekci kovů v textilních výrobcích?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.041 sekund, 22 dotazů.