Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  PROFI zóna.
| |-+  OSVĚTLOVÁNÍ, svítidla, světelné zdroje, technika a principy
| | |-+  Je záruka na světelné zdroje opravdu dva roky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je záruka na světelné zdroje opravdu dva roky?  (Přečteno 34003 krát)
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« kdy: 04.01.2005, 07:14 »

<p>Kdysi v minulosti se v diskusi probírala otázka dvouleté záruky na žárovky, úsporky a pod.
30.12.04 jsem zakoupil dvě zářivky typu DZS a protože výrobce uváděl na obalu životnost 8 tisíc hodin, dostal jsem od prodejce záruku 2 roky, bez ohledu na způsob provozu (mám na mysli časté spínání). Byl jsem mile překvapen.</p>
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 04.01.2005, 08:34 »

Škoda, že nejsem pečlivý a neběhám s každou žárovkou do obchodu. Jezdím vozem Škoda dva roky, za tyto dva roky jsem vyměnil šest halogenových žárovek do světlometů. Vozidlo podle výrobce je v záruce dva roky, ovšem v záručním servisu se pouze usmívali. Tak jak je to s tou zárukou?:zz:
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Karel Kosina
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 04.01.2005, 09:01 »

Myslím,že 2-letá záruka byla poskytnuta z důvodů sjednocených podmínek záruční doby v zemích EU bez vztahu k uvedené hodinové životnosti zářivky,ale bylo by asi zajímavé zkusit před koncem zár.doby reklamovat vypálenou zářivku:-)))
U záruční doby automobilu jsem měl uvedeno,že se mimo jiné také nevztahuje na žárovky a záruční servis zřejmě z tohoto vychází.Pokud ale si tuto žárovku koupíte v  nějaké prodejně N.D. ,tak by se měla dát její záruka uplatnit.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Plojhar
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 02.02.2008, 10:26 »

Záruka se týká vad a ne skončení životnosti. Takže na žárovku, co praskne po měsíci trvalého svícení, se už záruka nevztahuje - životnost byla vyčerpána..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 02.02.2008, 10:56 »

K mému prvnímu příspěvku. Opravdu jsem cca po roce zmiňovanou zářivku vyměnil za novou, byť s doplatkem cca 13 Kč za jiný, dražší typ, protože původní neměli skladem.
Podotýkám ale, že to bylo v kamenném obchodě elektro a zářivka od Osramu.
Samozřejmě, že reklamaci neuplatńuji po skončení životnosti, ale jen když zdroj přestane svítit před uplynutím deklarované životnosti. Proto asi "můj" obchod neprodává nonamy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 04.03.2008, 18:21 »

Mě bylo řečeno že životnost je garantována po dobu záruky 2 roky!!...tj. když za rok provozu svítí 8000 hodin a "shoří" tak by měm měli dát novou...ale to je jen asi teorie...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 12.03.2008, 22:59 »

Mě u chladničky odešel LCD displej po měsíci ,  naštěstí jsem našel záruční list ,  tak volám servis a oni pověděli :

Až nám přijde na sklad nový displlej, tak se vám ozveme.

Už 3 měsíce jsou pryč a nikdo se neozval  pomoc ajoooo

Takže stěma zárukama to taky není nej...
Vim že se tu píše o světelných zdrojích ,  ale napíšu o něčem podobném:
Kamarád (elektrikář) si koupil sekací kladivo za 1000 kč ,  no name .
Koupil dva kusy a když jedna odejde ,  tak běží do obchodu kde mu jí vymění za novou(za nějaký čas) ,  mezitím používá tu druhou.Tady myslím že se vyplatí koupit pořádný kladivo  který mu ušetří hodně času i peněz ... hold každý to dělá jinak.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #7 kdy: 12.03.2008, 23:06 »

Nevím to určitě, ale dalo by se to někde dohledat a nebo zavolat na Sdružení ochrany spotřebitelů, že na odstranění záruční vady je nějaký termín, jinak celý nový kus či peníze zpátky. To byste taky mohl čekat do příštího století.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Václav 3
« Odpověď #8 kdy: 23.03.2008, 02:57 »

to Miroslav Minařík:
doporučuji nekupovat autožárovky u benzínových čerpadel, protože u téměř všech prodávají různě označené žárovky od stejného výrobce, které nevydrží ani pár dní, udělal jsem tuto zkušenost nejen s halogeny ,  ale i s žárovkami 12V/10W, patice Ba 15s do obrysových světel, kdy po 14 dnech se mi zdálo, že málo svítí, při kontrole jsem zjistil, že se odpařuje vlákno a že žárovka má celou baňku zevnitř pokovenou, příkon se snížil na asi 3W. Nová žárovka ze stejného balení měla 10W, po týdnu asi 5W a stejný vzhled jako předešlá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 23.03.2008, 08:51 »

To Minarik:

Asi neco delate spatne. Mam ve firme tri vozy. U Peugeota Partner jsou vsechny zarovky krome jedne z prednich obrysovych orginal od vyrobce (6 let),  u Fordu Tranzit jsem asi po roce vymenil zarovky za Osram Silverstar a uz jsou tam ctvrtym rokem. Nejstarsi je Felicie, tam jsou za 10 let treti zarovky (orginal vydrzel rok, prvni Osram 4 (pak odesli pri poruse alternatoru - v palubni siti 20V),  druhe Osram dodnes (paty rok). U vsech tri vozu se pritom svetla zapinaji s nastartovanim motoru (svitim ve dne cely rok)...

Kamaradi - obdobna zkusenost. Zarovky od pumpy, aftermarkety, dily z Polska a Ciny = spotrebni zbozi se zivotnosti tak pul roku. Po koupi znackovych zarovek od zastoupeni Osram - par let bez vymeny...

Pak ale jsou vozy, kde jsou zarovky spotrebni zbozi kvuli debilite vyrobce. Typicky Fabia. Tam H7 nevydrzi dele nez par mesicu kvuli silenemu kolisani napeti v palubni siti. A je jedno zda tam je Osram nebo aftermarket za stovku od pumpy...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 23.03.2008, 09:43 »

Potvrzuji tu Fabii. H7 odchází. V servisech to údajně řeší tím, že dají do serie odpory pro sražení napětí. Řešení účelné, leč dle mého soudu hrozné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 23.03.2008, 10:55 »

Za to muze blbe navrhnuty posilovac rizeni. Brachovi jsem misto tech blbych odporu (ktere o 10% snizuji jas zarovky) dal ke svetlum klasicky napetovy stabilizator s vykonovym tranzistorem a od te doby klid.

Ale takove reseni bych od automobilky co vymeni dodavatele kvuli 0,5€ na cene dilu za 50€ a ohrozi zivoty posadky auta kvuli uspore tri plastovych spon na kabely a sroubu na drzaku akumulatoru (Roomster) snad ani neocekaval.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 23.03.2008, 12:57 »

Záruka se týká vad a ne skončení životnosti. Takže na žárovku, co praskne po měsíci trvalého svícení, se už záruka nevztahuje - životnost byla vyčerpána..

Takto kategoricky to jistě neplatí.
Vloni jsem pořídil v kamenném obchodě, na doporučení prodavače, žárovky Philips v ceně 1200,- za pár.
Vydržely 1/2 roku.  Smutek

V jiném obchodě jsem koupil tedy jiné (nepíšu z garáže, takže teď sem značku neuvedu),  ale žádná věhlasná značka to není. Cena asi poloviční.
Na řeči prodavače o 2-leté záruce jsem se jen usmíval, ale bylo mi řečeno, že u této značky to platí.
Minulý týden jsem jednu po 9 měsících šel reklamovat s očekáváním vytáček.
Výměna proběhla bez jakýchkoli problémů.  funny

Jestliže tento výrobce nezkrachuje a svoji obchodní politiku bude dál držet, tak si už nikdy žádnou žárovku nekoupím.  tanecek
Ale obávám se, že systém nekonečných výměn asi nebude nekonečné dlouhý.  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #13 kdy: 25.03.2008, 16:37 »

Dnes jsem vyměnil úsporku silvania. Koupená byla před 5ti měsíci. Doklad jsem měl a tak to bylo naprosto bez problémů. Kamený obchod a vše šlo hladce.  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #14 kdy: 25.03.2008, 16:57 »

 na zdravi
Tak to už jsme 3 s touto zkušeností
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #15 kdy: 25.03.2008, 18:27 »

Takzvané úsporky dávám v práci celkem hodně.Z jedné krabice /10ks/ svítí třeba 9 ks už třetí rok a ta jedna odešla po 2 měsících...Jso u kvalitní značkové OSRAM!! a hlavně hodně drahé!...a to svítí kolikrát nonstop celé dny..záleží na každé jak je asi vyrobena a jak je používána.Rekl amace nevím, to neřešíme v tom počtu a obratu... angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #16 kdy: 25.03.2008, 18:53 »

....a to svítí kolikrát nonstop celé dny..

To se není čemu divit, Toto je pro ně naprosto ideální provoz !  funny

Co nejvíce zkracuje živitnost je časté spínání.  palec
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Online Online



telefon +420 604791991


« Odpověď #17 kdy: 25.03.2008, 18:57 »

No tak já mám doma v provozu ještě úsporky z dob cca 1995. Tenkrát stála jedna cca 650 kč, a záruka 10 let. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.023 sekund, 22 dotazů.