Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Necháte si postavit větrnou elektrárnu také? Jde to celkem rychle, ne?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Necháte si postavit větrnou elektrárnu také? Jde to celkem rychle, ne?  (Přečteno 10312 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 15.06.2015, 15:41 »

Jak se staví větrná elektrárna
Podívejte se na zrychlené video, které vás provede celou stavbou!
Zdroj: zde...




Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
Necháte si postavit větrnou elektrárnu také? Jde to celkem rychle, ne?
Zaznamenáno
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 15.06.2015, 20:02 »

No, stavba za  tři týdny. Ale kolik sežere papírování? Tipl bych tak tři roky...
Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Radek Luža
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 15.06.2015, 20:19 »

To musejí mít fakt speciální beton, co mám za informace tak klasický beton zraje do 100% pevnosti něco kolem 28 dní.
Zaznamenáno

kyby sis někdy nevěděl rady s opravou stroje tak vyzkoušej toto "vezmi si sebou krucifix, otevři rozvaděč a spusť : ó zkurvená závado opusť tento stroj a odejdi pryč z této firmy" :-D
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 15.06.2015, 23:46 »

To musejí mít fakt speciální beton, co mám za informace tak klasický beton zraje do 100% pevnosti něco kolem 28 dní.
Ano, ale na 70% mu obvykle stačí 7 dnů...
Zaznamenáno
Vratislav Fugl1
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 16.06.2015, 08:00 »

Inu, jsou betony co tvrdnou i pod vodou, ale jak rychle jim tam narostla u té patky tráva či co se to tam zelená.... Smích Smích Smích To je fofr, až se mi z toho prodlužuje nos. Šok
Zaznamenáno

Cesty Páně a elektrického proudu jsou nevyzpytatelné!
Erhard Mareček
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 16.06.2015, 12:45 »

Pod vodou tvrdne každý beton. Správně se má beton 7 dní vlhčit, aby na povrchu nepraskal. Problém betonu pod vodou je vyplavování cementu na povrchu.

Všiml jsem si, že při montáži první roury měli už docela vzrostlý plevel u patky. Jak dlouho asi trvá, než v těch podmínkách takhle naroste?
Zaznamenáno
Václav Komárek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 16.06.2015, 19:12 »

Pod vodou tvrdne každý beton. Správně se má beton 7 dní vlhčit, aby na povrchu nepraskal. Problém betonu pod vodou je vyplavování cementu na povrchu.Všiml jsem si, že při montáži první roury měli už docela vzrostlý plevel u patky. Jak dlouho asi trvá, než v těch podmínkách takhle naroste?
Ne tak úplně je to s tím betonem, dělal jsem v tom hodně dlouho, existují spešl betony, umožňující betonáž PŘÍMO ve vodě bez vyluhování/vyplavování. Ale to je tak trochu mimo mísu. Spíše mne rozesmálo, že odpovídáte a vůbec nečtete předchozí příspěvek. Leč to je nešvar i jiných webů. Mrknutí
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #7 kdy: 17.06.2015, 18:26 »

Nenechám, i kdyby o trvalo jen 3 dny.

Na velkou VE nemám prostředky a malá se nevyplácí. Navštívil jsem dvě malé větrné elektrárny, s nějakou ideou a stavebním povolením na mém pozemku, abych se dozvěděl podrobnosti a byl jsem velmi zklamán. Jedna 15kW a druhá 12kW. Návratnost v nedohlednu a problémy se sousedy. I za, podle mne silného větru, který foukal během mé návštěvy, dávala tak 1/3 maximálního výkonu. Jejich majitelé mě z toho vyléčili.  vegeeet

Na druhou stranu vím o jedné, která zásobuje jeden dům v ostrovním systému, nedaleko M. Boleslavi. Ale tam je to trochu o něčem jiném a majitel je slušný „kutil“,  který si s tím rád pohraje. Provoz domu, je tím omezen a plně přizpůsoben provozu z akumulátorů a měničů.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 18.06.2015, 19:19 »

Pod vodou tvrdne každý beton. Správně se má beton 7 dní vlhčit, aby na povrchu nepraskal. Problém betonu pod vodou je vyplavování cementu na povrchu.


Pouze bych si vás dovolil doplnit, že záleží na podílu tetrakalciumal uminátferitu ve slínku.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #9 kdy: 19.06.2015, 14:07 »

Nic se nemá uspěchat. Aby to nedopadlo takto:

Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 19.06.2015, 16:32 »

Jestli jsem tomu správně porozuměl, tak jí selhala brzda?
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #11 kdy: 19.06.2015, 16:50 »

Alespoň podle Wiki. Naštěstí všichni stihli zdrhnout a z bezpečí sledovat ten mazec.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 19.06.2015, 22:32 »

To bezpečí je dost relativní pojem. Dočetl jsem se, že bezpečnostní kordon byl o poloměru 400 m, a skutečný dostřel pak byl 500 m  Škleb
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.067 sekund, 24 dotazů.