Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Víte, co všechno lze zaplombovat?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Víte, co všechno lze zaplombovat?  (Přečteno 12333 krát)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« kdy: 17.05.2015, 21:14 »

Taky už se vám stalo, že vám technik distributora odmítl zaplombovat elektroměrový rozvaděč kvůli prkotině?
Co když na něj pak vytáhneme obrázek v příloze? Odběrné místo takto podle zákazníka funguje už pěkných pár let, přežilo tedy určitě pár odečtů elektroměrů a údajně i výměnu elektroměru kvůli pravidelnému kalibračnímu cyklu.....

Pro moderátory: Vím, že toto téma postrádá nějakou konkrétní otázku, ale nějak mě napadá jedině: Zkusili by jste toto nechat zaplombovat?


* IMAG1688.jpg (952.44 KB, 1520x2688 - prohlédnuto 1895 krát.)
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
František Sichinger
*
Offline Offline



Jsou věci mezi fází a nulou


« Odpověď #1 kdy: 17.05.2015, 22:35 »

Jednou mi pracovník Eonu nezaplomboval u zákazníka předpisově předrátovanej rozvaděč a ještě dělal lokty a ze mně blba, tak jsem se sním nakonec dost sprostě pohádal a tak mně vytočil, že jsem se sebral a barevně jsem mu vytiskl ten jejich předpis z internetu a pak už teda nic neříkal :-Xl.
Zaznamenáno

Elektromotáže, alarmy, kamery, ovládání GSM, servis plyn kotlů, MaR pro všechny typy vytápění, tepelná čerpadla, kompenzace jalového výkonu, převíjení elektromotorů, RT E2A
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 17.05.2015, 22:39 »

Nejspíše to bude přímo práce distributora - původní (mechanické) spínací hodiny (ty by vedle jističů asi vešly) z vlastní iniciativy měnil za přijímač HDO (který tam ovšem již nevejde). V takovém případě si distributor jen málokdy dovolí tlačit na zákazníka s rekonstrukci RE
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 18.05.2015, 06:34 »

Pracovník na odečet a pracovník technik, je 100 a 1.
Technik se zajímá o techniku a odečty dělají i laici v elektrotechnic e.

Už jsem zažil i několik zapojení HDO, kde kromě přepínání elektroměru nic nespínalo, ani nebyli připojené vodiče !Vše poctivě zaplombované. Škleb
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Joscer
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 18.05.2015, 07:43 »

Klasicky u D61d :-)
Zaznamenáno

Chytrý napadne špatný názor, hlupák jeho autora.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 18.05.2015, 07:50 »

Klasicky u D61d :-)

Byli RD s ohřevem TÚV ....sazby D 26  (25)     podivej
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #6 kdy: 18.05.2015, 08:49 »

Zase se jedná o dvojí metr distributora. On si klidně ignoruje své PP, ale běda, kdyby toto udělal kdokoliv jiný. To by musel investovat a uvést vše do pořádku. Vítejte v reálném světě.  Mrknutí


Mě se stalo, že technik ČEZu, chtěl „pomoci“ majiteli objektu (prý to tak dělá normálně) a přepojil mi vývod (signál) bojleru z HDO, k signálu elektrokotle. Zase v rozporu s PP jeho chlebodárce. Bohužel dvě fáze proti sobě a jaké to mělo důsledky, asi každý chápe. Od té doby si hlídám vše mnohem důkladněji, včetně ovládací fáze stykačů a relátek.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #7 kdy: 18.05.2015, 09:29 »

Už jsem zažil i několik zapojení HDO, kde kromě přepínání elektroměru nic nespínalo, ani nebyli připojené vodiče !Vše poctivě zaplombované. Škleb

Klasika, už jsem do takové revize byl tlačený taky. Ono ale není takový problém ověřit, jestli na konci modrého drátu je nebo není cívka. A pak v tom lítá revizák. Jede filuta to vyřešil tak, že si tam dal stykač s manuálním přepínáním, ale to je už jeho soutěž a řešil to tak asi měsíc po mém odchodu.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 18.05.2015, 10:01 »

Nejspíše to bude přímo práce distributora - původní (mechanické) spínací hodiny (ty by vedle jističů asi vešly) z vlastní iniciativy měnil za přijímač HDO (který tam ovšem již nevejde). V takovém případě si distributor jen málokdy dovolí tlačit na zákazníka s rekonstrukci RE
Toto bych viděl jako nejpravděpodob nější variantu, ale nedivil bych se ani jiné....
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 18.05.2015, 13:30 »

Je to všechno o lidech .

Za dřívějších dob, za půčík všechno zaplombovali, i to co bylo obráceně. Škleb Škleb
Dnes si dá každý technik "bacha" aby vše sedělo dle jejich nařízení, někdy ba i lepší, jak je v jejich interních předpisech.
Je to i trochu o "stálém zaměstnání" a zejména o dobré "odměně" za vykonanou práci. tanecek   A dnes neprojde už vůbec nic, nad čém v dřívějších dobách se ani nepozastavili.
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Josef Martinec
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 18.05.2015, 14:42 »

Akorát se divím, proč tam není kombinovaný přístroj HDO+ Elektroměr, když ho ČEZ sem tam použije. Pravda, asi musí mít člověk trochu lepší známosti aby si ho vyhádal  Pláč . Zatím byl viděn pouze v rodině jednoho pracovníka poruchovky.
Nezná někdo důvod proč se stále používají tak velké přístroje? U křižíka to bylo jasné ,  ale v dnešní době elektronických bazmeků by ten elektroměr mohl být čtvrtinový.
Zaznamenáno
Honza Krepl
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 18.05.2015, 16:24 »

Osobně sem dokázal "uprosit" rozvaděč, kterému chybělo 18mm od předpisové hodnoty ale s tímhle by mě hodně rychle e-oni poslali k šípku :-)

to Josef Martinec:
v Ivanovicích na Hané a okolí mají E-oni namontovaných několik set LANDISů, které každou půlnoc po síti provádí odečty, změna sazby je možná na dálku a stejně tak odpojení či znovuzapojení odběru... dle slov technika jsou ty funkce vynikající ale maj docela vysoký procento reklamací ale i tak už je to krok dopředu :-)
Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #12 kdy: 19.05.2015, 08:58 »

S podobnými "výtvory" jsem se už také setkal.
Na místě byly původně pravděpodobně instalalovány nějaké spínací hodiny, typicky SPHQ.
Při výměně elektroměru a přijímače HDO (probíhá pravidelně, obvykle po deseti letech) si technik rozvodných závodů poradil, jak uměl ...  Škleb

Pokud je něco nějakým způsobem připojeno a nedochází k žádné změně sazby, hlavního jističe apod.,  rozvodné závody nemají moc možností, jak majitele donutit k nějaké rekonstrukci elektroměrovéh o rozvaděče.
Pokud vím, tak tomuto dochází jen velmi vyjímečně.
Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 19.05.2015, 09:26 »

Pro náhradu spínacích hodinek SPHQ přijímačem HDO existuje provedení, které se nasadí přímo do konektoru a krytu po jejich demontáži bez jakéhokoliv zásahu do instalace i mechaniky. Vyrábí ZPA, jen si nepamatuji typové označení.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 19.05.2015, 09:47 »

Otázkou je jestli tento přijímač byl dostupný v době, kdy se provedlo toto.....
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 19.05.2015, 10:38 »

Ty byly k dispozici již ve druhé pol. 90. let, možná spíš nyní už nové nebudou, protože éra výměn SPHQ za HDO je již dávno pryč.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 23 dotazů.