Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Zná někdo hradicí členy HDO pro velké výkony?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Zná někdo hradicí členy HDO pro velké výkony?  (Přečteno 4755 krát)
IM
« kdy: 04.04.2012, 15:14 »

Mám na mysli ty, které se zřazují např. za tr. 1000 kVA na stranu 400 V?
Zaznamenáno
Miloslav Zubal
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 05.04.2012, 04:53 »

Řešil jsem tento problém na VE Ostružná, ČEZ doporučil firmu z Českých Budějovic, která je schopná tyto členy navrhnout a
dodat včetne měření pro ČEZ.
Zaznamenáno
Rufer Vladislav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 12.05.2015, 07:49 »

hradící členy HDO používáme od firmy RUFER. Dodali nám je na KGJ Benešov, nebo KGJ Blatná a Tanvald. ČEZ Energo je vyžaduje.
Zaznamenáno
Tomáš Gregr
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 12.05.2015, 10:01 »

Tyto hradící členy vyrábí firma EGC v Českých Budějovicích. 
Zaznamenáno
IM
« Odpověď #4 kdy: 12.05.2015, 12:08 »

Tyto hradící členy vyrábí firma EGC v Českých Budějovicích. 
Mám dojem, že to jsou pouze překupníci. Na požadavek zaslání schéma poslali obecné schéma LC rezonančních obvodů, bez popisu, a jako podklad pro projekt fotografii pozor,  žádné technické údaje, štítek, či CE. Úžasné, vzhledem k ceně přes 100 tis.  Šok
A o nutnosti umístění do daného bodu sítě rozhodli dálkově provedeným výpočtem.
Přitom, vzhledem k velikosti, nelze toto zařízení montovat dodatečně do stávající trafokomory, s připojením nn např. 4x AYKY 240. Kroutím očima
Zaznamenáno
Tomáš Gregr
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 12.05.2015, 13:47 »

Citace
Mám dojem, že to jsou pouze překupníci. Na požadavek zaslání schéma poslali obecné schéma LC rezonančních obvodů, bez popisu, a jako podklad pro projekt fotografii pozor, žádné technické údaje, štítek, či CE. Úžasné, vzhledem k ceně přes 100 tis.  Šok

Bohužel mám obavu, že většina firem nabízejících tento sortiment jej stejně překupuje od EGC


Citace
A o nutnosti umístění do daného bodu sítě rozhodli dálkově provedeným výpočtem.

Na výpočty používají vlastní software, kterým simulují různé stav v DS. Pokud vím, alespoň E-ON jej k výpočtům používá.

Citace
Přitom, vzhledem k velikosti, nelze toto zařízení montovat dodatečně do stávající trafokomory, s připojením nn např. 4x AYKY 240. Kroutím očima

Potom nezbývá nic jiného, než vložit nový rozvaděč s těmito hradícími členy někam mezi trafostanici a hlavní rozvaděč nn. Ideálně do nn rozvodny.
Zaznamenáno
Michal Varholek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 12.05.2015, 20:56 »

několik jsme jich již koupili od RUFERa, vyrábí si je sami, stejně jako trafa. Kondenzátory pro naladění frekvence HDO samozřejmě nakupují v Žamberku. Co se týče ceny, tak jsou levnější než EGC, protože ti to překupují. Hradící člen od RURERa máme třeba na KGJ Kaznějov.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.058 sekund, 22 dotazů.