Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Nejsou dva zásuvkové okruhy v nové garsonce málo?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Nejsou dva zásuvkové okruhy v nové garsonce málo?  (Přečteno 37674 krát)
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 18.04.2015, 10:03 »

Ano přesně že je omezen na užívání a komfort=0

ale ikdyž jsem investorce vyčetl že je to i její chyba že si nezaplatila elektroprojek, který by stál méně než vyřešení současné situace, tak to stále nemění nic na tom že je mi ji líto že má nekomfortní a nebojím se říci i nefunkční instalaci. Ale neberu tedy některé ty názory že si to zákazník "objednal" ..je to laik a elektrikář by snad měl investorce vysvětlit že dva zásuvkové okruhy jsou málo. Sakra jsem rozpálen do běla ! Když už neudělal v patře podružný rozvaděč, tak snad ty dva přívodní kabely mohl do toho patra dotáhnout ..je to cca. 2x15 metrů ...žádná velká investice...al e teď když jsou udělaný podhledy a vše nachystáno na bydlení je to na "malou rekonstrukci" za cca. 10tis . No nic srdíčko jsem si vylil ..a už vás v určitých názorech chápu., .., .
Chápu to z vašich indicií tak, že je ta půdní vestavba napojená z rozvaděče bytu, který má hlavní jistič 25A. Z toho vycházejte, nelze vytvořit energetický komfort, když se energie nedostává. Můžete mít samostatný kabel pro každou zásuvku a stejně nepůjdou využít současně.
Elektrikář nemá moc co vysvětlovat, ten má mít jasno z PD a své požadavky má sdělit zákazník projektantovi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #37 kdy: 18.04.2015, 11:21 »

Primárním účelem revizí je posouzení bezpečnosti.
Zde popisované řešení asi přímo nebezpečné nebude, z tohoto úhlu pohledu to také lze brát.

Nicméně revizní technik by měl vidět i další souvislosti, zohlednit i připojované spotřebiče a předpokládaný způsob používání el. instalace.

U této instalace se dají problémy více než jen předpokládat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #38 kdy: 18.04.2015, 14:20 »

Já osobně bych takovouto revizi nepustil, výchozí revize má být bez závad ...

Jak jste na to přišel? Další, všeobecně zažitý blud!!  Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #39 kdy: 18.04.2015, 17:32 »

Nicméně revizní technik by měl vidět i další souvislosti, zohlednit i připojované spotřebiče a předpokládaný způsob používání el. instalace.

A toto Vaše tvrzení se opírá o co?   Šok
No hlavně neříkejte o selský rozum  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #40 kdy: 18.04.2015, 17:50 »

Nicméně revizní technik by měl vidět i další souvislosti, zohlednit i připojované spotřebiče a předpokládaný způsob používání el. instalace.

A toto Vaše tvrzení se opírá o co?   Šok
No hlavně neříkejte o selský rozum  Smích
Takže při revizi RT nemá řešit, co bude ze zásuvek připojováno?
Nějak nechápu, o co vám přesně jde. Zřejmě máte na smysl a účel revizí jiný pohled než já. Dle mého soudu by revize měla dát majiteli nějaký celkový pohled na instalaci.  
Že je takto vytvořená instalace špatně a že s jejím používám budou problémy, na tom se snad všichni shodneme nebo ne?

Já osobně bych takovouto revizi nepustil, výchozí revize má být bez závad ...

Jak jste na to přišel? Další, všeobecně zažitý blud!!  Hněv

Pokud budou ve výchozí revizní zprávě uvedené závady, nemá tato revize pro uživatele žádný význam - může být použita snad jen jako prostředek ke sjednání nápravy, tak jak jsem to navrhoval už dříve.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #41 kdy: 18.04.2015, 19:22 »

A elektrická instalace v (nikoliv novém avšak plně vybaveném) bytě 3 + 1 se 2 zásuvkovými obvody je schopna provozu??

Vypadá velmi nechutně, když přijde jeden řemeslník a teď začne plivat: které pras... tohle dělalo? Po něm přijde další a zase: které pras... tohle dělalo?

Myslím, že chtít po elektrikáři vymýšlet co a jak je jako chtít po optometristovi provést operaci oka ( už jí také možná viděl, tak ji zmákne) a pokud někdo (investor) udělal chybu, tak mu měl zakladatel vlákna poradit před - po bitvě a platbě je každý generál. Kde byl rádce? Chtěl to snad dělat on sám?


..nevidím zde někde v mém vláknu dotaz ohledně funkčnosti stávajícího rozvodu v bytě

..taky nemám rád když řemeslníci na sebe nadávají, ale daleko víc mi vadí když někdo udělá prasárnu a tváří se že je to v pořádku

..nejsem rádce, a zakázku jsem rozhodně dělat nechtěl. Dostal jsem se do objektu z jiného důvodu a vše je již před dokončením.

celé jsem to tu uvedl z důvodu že je toto oborové fórum a několikrát se tu řešili podobné problémy a tento konkrétní je živý a poznatky, resp. názory se dají aplikovat na daný problém.

Já již uvedl že na tomto případě vidím nutnost projektu, proti čemuž jsem se tu několikrát ohradil :-) toto jsem i investorce řekl a upozornil jsem ji že projekt by byl levnější než náklady, které ji bude teď stát oprava.

Protože když to shrnu na konkrétním příkladu, tak projektant je nejdůležitější . Ostatní po něm mohou být tupci. Ale nevím když se potom splete projektant....

Protože se shodneme že každé zařízení nad 2kW má mít vlastní přívod. Elektrikář je tupec a dělá to jako fušku bez PD a na jeden obvod dal takové zařízení 3. Revizák vystaví RZ že vše je provedeno bezpečně a dá razítko .... ok není PD tak se k RZ dodá zakreslení skutečného stavu ...a RZ je bez závad?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #42 kdy: 18.04.2015, 19:22 »

Z 25A jističe je při přerušovaném chodu (typickým pro domácnost) cca.33A.
-světla, lednička, TV a pod. (spotřebiče které odebírají "nonstop")=30A
Máme tedy možnost provozovat zároveň 4ks spotřebičů 1,8 kW, což jsou právě dva zásuvkové okruhy 16A, více prostě neždímnem Úsměv
Ustanovení o zváštním zásuvkovém okruhu pro spotřebič 2kW beru osobně jen jako jisté upozornění nutící k zamyšlení při projektování, nikoli coby dogma, ono to v případě mnoha přenosných spotřebičů s velkým odběrem snad ani jinak nelze.
Nicméně výjimku bych udělal jistě pro spotřebiče u nichž není pravděpodobné přesunutí (pračka, sporák, myčka),  tam bych rád viděl sólo jištěné okruhy a to nejen z hlediska konfortu provozování, ale také s ohledem na rizika "zavlečení" např. unikajích proudů do dalších zásuvek. Z tohoto úhlu pohledu bych pro ony dva okruhy, když by to prostě už jinak nešlo (určitě pro onen koupelnovo kuchyňský) požadoval okružní vedení.
Ale nikdy bych na takovou instalaci nedal revizi, ne proto že by byla nějak nebezpečná, ale prostě proto, že blafy nevařím Úsměv
Kolik že se bere za takovou pidirevizi, tisícovka?
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #43 kdy: 18.04.2015, 20:38 »

Z 25A jističe je při přerušovaném chodu (typickým pro domácnost) cca.33A.
-světla, lednička, TV a pod. (spotřebiče které odebírají "nonstop")=30A
Máme tedy možnost provozovat zároveň 4ks spotřebičů 1,8 kW, což jsou právě dva zásuvkové okruhy 16A, více prostě neždímnem Úsměv

Ale nikdy bych na takovou instalaci nedal revizi, ne proto že by byla nějak nebezpečná, ale prostě proto, že blafy nevařím Úsměv
Kolik že se bere za takovou pidirevizi, tisícovka?
 

zase se tu řeší hl. jistič ...ok i toto upřesním. HDV je nové 4x10 tak že změnit přípojku na 3x25A je otázka max. 14 dní

A stále mne prostě udivuje že většina tu říká je to "prasárna" ale prostě není to "závada"
a RT tu také píšou ok revizi nevystavím jelikož to není "ono" ...ale sakra výklad zákona resp. norem by neměl dávat takový prostor.

Vím že jsem otravný :-) ale dá se tedy v tomto konkrétním případě říct je to provedeno dobře ...ale nikoliv správně a jediné co se dá té instalaci vytkonout je "funkčnost" a elektrikáře pochválit že paní ušetřil peníze za cca. 40m kabelu a 2 jističe a dvě zásuvky?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #44 kdy: 19.04.2015, 08:51 »

Tak uvedte jaké bylo zadání, pokud "nijaké" tak s tím mnoho nenaděláte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #45 kdy: 19.04.2015, 10:00 »

Tak uvedte jaké bylo zadání, pokud "nijaké" tak s tím mnoho nenaděláte.

Ano, v tom je ten problém už jsem to tu psal.

Zadání bylo asi následující: zdědila jsem nějakou část peněz a chci zrekonstruovat dům, peníze mi vyjdou na architekta a projekt elektro dělat nebudu, jelikož manžel od známé je elektrikář a on mi to udělá "fuškou" a projekt nepotřebuje. Toto byla CHYBA !! o tom nepolemizuji
...... Ano již vím proč tu stále omýláte že projekt je důležitý.

jen prostě jsem přesvědčený že soudný elektrikář by takto neměl provést elektroinstala ci, ikdyž nemá PD.  Já si třeby myslím že by v té garsonce měl být podružný rozvaděč.

Ale jak jsem psal, mockrát jsem vám vyčítal proč vyžadujete PD u instalace "malého" rozsahu. Jasně vycházím z toho že elektrikář má nějaké znalosti. Už vím že jste měli pravdu.

Už jen mimo vlákno. Začíná se to v legislativě elektro dobře zamotávat. I zde nebyl jednoznačný názor zda instalace projde revizí a tak stejně jsem zvědavý co se bude dít př současné legislativě, kdy RT nemá v rámci revize vůbec revidovat rozvaděč. Dle informací ze školení je to otázka typové zkoušky a on to nemá co revidovat v rámci objektu. Začíná se to dobře zamotávat :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #46 kdy: 19.04.2015, 10:25 »

Investor neměl PD a ani představu, co vlastně chce. Nechal to osudu se slovy "nějak to udělejte" a dopadlo to ne moc dobře.
Zde mohly nastat tři varianty:
elektrikář udělá:
- minimalisticko (levnou) variantu s jedním jističem na zásuvky a jedním na světla
- přiměřenou variantu se vším, co by tam mělo být
- variantu maximalisticko u rozšířenou, nadstardandní, tedy drahou

Pokud by to bylo udělané bez závad na poli bezpečnosti, není podle mě důvod ńevystavit kladnou revizní zprávu- z hlediska bezpečnosti vyhovuje. Že první varianta bude asi nekomfortní pro uživatele- to je jeho problém. Že je poslední varianta drahá? Má co chtěl.

Pokud investor nebude alespoň minimálně aktivní (nebo si nenasmlouvá někoho, kdo na základě jeho zadání bude aktivní za něj),  není co řešit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #47 kdy: 19.04.2015, 11:00 »

neodpustím si rýpnutí...nešl o by toho boota na slovo d.ě.k.u.j.i. vypnout? uniká my smysl toho že nelze poděkovat :-) snad jsme tu slušní lidi

Děkuji za tuto připomínku. Už jsem ji také chtěl mnohokrát napsat. Tato cenzura je mimořádně trapná. A cenzura slova cenzura ještě trapnější.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #48 kdy: 19.04.2015, 14:07 »

Takže při revizi RT nemá řešit, co bude ze zásuvek připojováno?
Nějak nechápu, o co vám přesně jde. Zřejmě máte na smysl a účel revizí jiný pohled než já. Dle mého soudu by revize měla dát majiteli nějaký celkový pohled na instalaci. 


Zřejmě ano pane Hasala!
Já při revizi postupuji dle ČSN 33 1500, ČSN 33 2000-6
Účelem revize není v žádném případě zkoumání toho, jak bude uživatel dané zásuvky využívat. Toto předpokládám, že vyčtu z projektové dokumentace, což i tak bude údaj pouze informativní. Zásuvka je prostě zásuvka.
Pod pojmem "celkový pohled na instalaci" si já osobně představuji větu, zařízení je, či není  z hlediska bezpečnosti provozu schopné, o žádném jiném závěru ani jedna z norem nehovoří!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
IM
« Odpověď #49 kdy: 20.04.2015, 11:52 »

...a tak stejně jsem zvědavý co se bude dít př současné legislativě, kdy RT nemá v rámci revize vůbec revidovat rozvaděč. Dle informací ze školení je to otázka typové zkoušky a on to nemá co revidovat v rámci objektu. Začíná se to dobře zamotávat :-)
Aby bylo jasno: Pochopitelně se revidují připojené obvody na rozvaděč, jejich průřez ve vztahu k jištění v rozvaděči atd. Takže tak zamotané to zas není.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #50 kdy: 21.04.2015, 12:48 »


Já při revizi postupuji dle ČSN 33 1500, ČSN 33 2000-6

Nepostupujete. K tomu jste se zde několikrát veřejně přiznal. S tim ostatnim, co jste napsal souhlasim.

Nicméně do závěru zprávy, si vždycky dovolim napsat  malé shrnutí o stavu a provedení instalace, připadně doporučení,  například  k doplnění skutečného stavu do dokumentace, pravidelném testování chrániče/čů a podobně?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
IM
« Odpověď #51 kdy: 21.04.2015, 14:15 »

...do závěru zprávy, si vždycky dovolim napsat  malé shrnutí o stavu a provedení instalace, připadně doporučení,  například  k doplnění skutečného stavu do dokumentace...
Mám tomu rozumět tak, že když dokumentace neodpovídá skutečnému stavu, napíše se k tomu jedna věta a ... je schopno? Snad musí být každému jasné, že dále s tím nebude nikdo nic dělat. Taky proč, když má revizi?  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #52 kdy: 21.04.2015, 15:27 »

Zásuvka je prostě zásuvka.

Ok, zásuvka pro bojler s blokováním, ale bez chrániče (aby byla menší pravděpodobnos t zamrznutí v zimě při výpadku topení) je ekvivalentem natvrdo připojené zásuvky přes chránič v koupelně. K obojímu přece vedou tři dráty a vidlice pasuje...  Kroutím očima Zásuvka s integrovanou SPD 3 je přece stejná jako ostatní zásuvky, že...  Hlavně při měření izolačního odporu... A zásuvka s integrovaným chráničem je ptstě jak normální Tango a nemusíme si jí vůůůbec všímat, že...

Při práci se musí především myslet!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #53 kdy: 22.04.2015, 12:37 »

Nicméně do závěru zprávy, si vždycky dovolim napsat  malé shrnutí o stavu a provedení instalace, připadně doporučení,  například  k doplnění skutečného stavu do dokumentace, pravidelném testování chrániče/čů a podobně?

Předpokládal bych, že odborník, který kritizuje ostatní, jak postupují při revizích, tak sám jde příkladem.
RT reviduje mimo jiné na základě předloženého skutečného stavu. Nelze provést korektně revizi, když se zmiňujete pane Franěk o tom, že jsou v ní nedostatky a na tyto upozorňujete až v závěru. Při vší slušnosti, toto je již úplně k, řekněme k ničemu, pokud se chci vyhnout peprnějšímu výrazu.
Zdržel bych se být Vámi těchto osobních invektiv.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je možné v jedné rozbočné krabici rozbočit více obvodů?
 Lze různé prvky obvodu umístit odděleně v různých rozvodnicích?
 Kolik zásuvkových okruhů lze zapojit na jeden chránič?
 Je připojení osvětlení kuchyňské linky na zásuvkový obvod v pořádku?
 Jak postupujete při návrhu zásuvkových okruhů?
 Je možné z HDS vyvést více pracovních obvodů než jeden?
 Co říkáte na světelné obvody spojené pouze pod vypínači?
 Lze použít dle našich norem společný přívod pro světelný i zásuvkový okruh?
 Kolik lze zapojit zářivkových svítidel 2x36W na vypínač 10A?
 Musí být na každém podlaží dvě svítidla dvou obvodů nebo stačí střídat odvody?
 Musí být jištěn ovládací obvod pro osvětlení zvlášť?
 Mohou spotřebiče napájené z jednoho okruhu používat různou ochranu před NDN?
 Môžem zlúčiť dva paralelné obvody 16A do jedného 25A?
 Kolik okruhu lze připojit na proudový chránič?
 Je možné spojení ochranného vodiče u dvou samostatně jištěných okruhů?
 Lze mít v parapetním kanálu více samostatně jištěných okruhů?
 Bylo dříve předepsáno okružní vedení zásuvkových okruhů v ČR?
 Mohu napájet pětivodičovým kabelem tři zásuvkové obvody 230V?
 Je možné v Acidurce rozdělit PEN na PE a N a do sporáku jít kabelem 5x2,5?
 Jak společně spínat rozvody 230V a 12V?
 Musím priestorovo oddeliť dva okruhy v jednej podomietkovej krabici?
 je mozne zapojit 1F svodic prepeti pouze na jeden zasuvkovy okruh?
 Proč se nejnižšší úbytky napětí předepisují právě pro světelné okruhy?
 Je nutné pro troubu 2kW instalovat nový zásuvkový okruh?
 Jak odstranit problém dvou obvodů v jedné krabici?
 Proč nesvítí doutnavka v tlačítku?
 Jaký je váš názor na zapojení zásuvek na různé fáze v kuchynské lince?
 Je možné použít kabel 7J x 2,5 pro tři samostatnė zásuvky?
 Kde se v paneláku spojují nul. vodiče u sv.okruhu pokud nejsou krabičky?
 Kolik byste zapojili PC na jeden okruh 16A ?
 Jak je možné, že naměřím proti dvěma N vodičum 235V?
 Mohu byť inštalované tri okruhy 230V rôznych fáz v jednej miestnosti?
 Odpovídá ČSN bezpečnostní okruh, vytvořený ze spínacích tlačítek?
 Aká chyba je v niektorých prepäťových ochranách Philips?
 Co je to ZPĚTNÝ PROUD a co si kdo pod tím představuje?
 Kolik zásuvek 400V může být zapojeno na jeden okruh?
 Lze rozdělit zásuvkový a světelný okruhu v bytovém rozvaděč?
 Jak se vám libí silové vedení a ovládací vodič HDO v jednom kabelu?
 Která norma zakazuje spojení dvou okruhů v jedné krabici?
 Ako hľadáte zásuvky, ktoré prislúchajú k jednotlivým ističom?
 Mohu použít třífázovou zásuvku pro více jednofázových zásuvek?
 Mohou být dva obvody v jednom kabelu?
 Má být v obvodu nejdřív pojistka až poté vypínač spotřebiče nebo naopak?
 Lze vést kabelem CYKY 5x2,5 společně 230V i 5V(ss)?
 Lze u kabelu 5C10 použít modrý vodič jako HDO ?
 Jak zapojit pokladní zásuvku na samostatný zdroj?
 Zapojíte vypínač napájení elektroniky LED osvětlení spíše před nebo za jistič?
 Bude mnou procházet proud pokud se dotknu ochranného kolíku zásuvky?
 Lze v ČR realizovat Jeden okruh pro světla i zásuvky?
 Může se zásuvka 230V/16A napojit se zásuvkového okruhu 400V/16A ?
 Jak najit k zasuvce příslušný jistič pod napětím?
 Je možno připojit zásuvku na 230V ze zásuvky na 400V?
 Jak se díváte po rozdělení na 1f kabely na opětovné sloučení na 3f kabel?
 Lze kombinovat zásuvky a světla ve společně jištěném obvodu?
 Kde je upravena možnost současného napojení obvodů v rozvaděči ze dvou zdrojů?
 Lze použít 5-ti žilový kabel jako 3-žilový v jednofázové instalaci?
 Je možné viesť viac fází TN-C a IT v jednom kábli?
 Lze mít ve dvou spojených krabicích pod omítkou dva obvody?
 Jak je to s minimálními počty obvodů v bytech ve skutečné praxi?
 Proč se zvýší jas odporové žárovky při zapnutí jiného výkonnějšího spotřebiče?
 Jak bezpečně vytvořit zásuvky 2x230V z vedení 400V?
 Mohu použít CYKY 5x2,5 pro tři 1f zasuvkové obvody?
 Mohou být ve dvou podomítkových krabičkách 2 různé fáze?
 Jak zapojit zásuvkové obvody pro instalovaný příkon 7560W?
 Znáte v elektroinstalaci definici pojmu koncový obvod?
 Je možno instalovat několik zásuvkových okruhů do vícenásobné krabice?
 Jak řešit napájení svítidel na dva světelné obvody jedné fáze?
 Lze použít PE k vedení mínus stejnosměrného napetí?
 Musí se u veřejného osvětlení odpojovat oba pracovní vodiče?
 Jak jednoduše zjistit, že jsou dvě zásuvky na stejné fázi?
 Jak je možné, že v některé tram. trakci je + v troleji, když proud teče od -k +?
 Je možné ze zásuvkového okruhu napájet světelný obvod?
 Lze na 3f pohyblivém přívodu udělat odbočku?
 Co je to HDV hlavní domovní vedení
 Jaká může být délka kabelu světelného okruhu?
 Lze zapojit zařízení s malým odběrem na částečně využitý okruh?
 Zásuvky v domovní elektroinstalaci
 Je kabel 4x2.5 pro dvě zásuvky vhodný přívod?
 Je možné paralelní spojení párů vodičů v CYKY 5x2,5mm2?
 Mohu připojit topný žebřík přes svorkovnici a spínač ke světelnému okruhu?
 Je možné v stožiaroch VO súčasne viesť rozvody dvoch napäťových úrovní?
 Může být zásuvka uvnitř a zásuvka venku na stejném vývodu?
 Jak ze zálohy z FVE pověsit více světelných okruhů na jeden 3F chránič?
 Může být jedna zásuvka ze světelného obvodu?
 Umožňovaly předpisy ze 60. let ukončení různých obvodů v jedné krabici?
 Je povoleno kombinovat spínání AC a DC proudu v rámci jednoho stykače?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Kolik může stát rozšíření obvodu o další dvě zásuvky?
 Kolik zásuvek je možno napojit na jistič 10A?
 Musí mít plynový kotel samostnatný přívod a jistič?
 Je možné v jedné rozbočné krabici rozbočit více obvodů?
 Je opravdu nutné rozdělení zásuvkového a světelného okruhu?
 Je možné okruhy nejprve připojit k svorkovnici a teprve poté ke rozvodnici?
 Je potřeba světelný i zásuvkový okruh pro digestoř, zrcad. skříň, sprch. box?
 Mohu připojit v kuchyni vestavnou mikrovlnou troubu a myčku na společný okruh?
 Kolik halogenových světel mohu připojit na zásuvku jednoho obvodu?
 Jaké rezervní kabely doporučíte při realizaci nové elektroinstalace?
 Jaký může nastat problém v případě připojení myčky na obvod pračky?
 Můžete se mi vyjádřit k mému plánovanému zatížení obvodů?
 Může se dle platných norem použít na zásuvkový obvod vodič CYKY 3x 1,5 Cu?
 Je společný obvod na zásuvky i světla v koupelně v rozporu s normou?
 Zapojují se chrániče na každou místnost zvlášť?
 Proč jsou proudové chrániče 25A a 40A?
 Jak zapojit jednofázový obvod z krabice 400V?
 Kolik jističů může být připojeno na jedné fázi?
 Mohu mít jen jeden okruh v zahradním domku?
 Je možné na stávající zásuvkový obvod připojit další jistič?
 Jak se rozhodnout, které obvody před a které za chránič?
 Kolik je dobré připojit obvodů pod jediný chránič v RD?
 Je dovolené užít v jedné místnosti zásuvkové obvody připojené na různé fáze?
 Může pračka na společné zásuvce s výpočetní technikou tuto poškodit?
 Mohu udělat společný okruh pro venkovní světla a zásuvku 230V ?
 Může být zásuvkový okruh kabelem 3x1,5mm?
 Mohou být odbočné krabice kvůli estetice nepřístupné?
 Mohu napájet pětivodičovým kabelem tři zásuvkové obvody 230V?
 Ako najlepsie rozdelit uvedene kuchynske spotrebiče na 4 okruhy?
 Je možné vést jedním kabelem 3x2,5 tři různé okruhy?
 Potřebuje pračka v pracovně nutně samostatný okruh?
 Mohu pripojit svetlo rovnou do cokolady na okruh?
 Je možné v Acidurce rozdělit PEN na PE a N a do sporáku jít kabelem 5x2,5?
 Když mám tř jistič JIK 50 500V str. M10A,mohu za něj dát 16A jistič na zásuvky?
 Je možné vytiahnúť 1f zásuvky z vedenia k 3f zásuvkám?
 Mohu použít kabel 3f v síti TN-C nově pro dva 1f obvody?
 je mozne zapojit 1F svodic prepeti pouze na jeden zasuvkovy okruh?
 Jsou potřeba dva kabely pro zasuvky a světla?
 Je možné v ČR ukončit dvoufázový vývod v zásuvce 230V/16A?
 Lze mít 2 ledničky a zásuvku na kuchynské lince na jeden okruh ?
 Mohu přidat jistič do rozvodu v bytě?
 Který "náhradní" okruh využít pro zásuvku v koupelně?
 Jak odstranit problém dvou obvodů v jedné krabici?
 Může být část zásuvkového vedení v Cu1,5mm?
 Jak rozdělit jednu fázi na tři pokud je to potřeba?
 Mohu z bývalého světla udělat zásuvku ?
 Mohu vést ochranný vodič samostatně?
 Jak zvýšit počet zásuvkových obvodů v kuchyňském koutu?
 Je možné vést do pětirámečku vedení data a nn?
 Pokud vede do zásuvky zvlášť fáze, musí být zvlášť i nulák s ochranou?
 Mohu mít světelný a zásuvkový okruh ve společné krabici ve zdi?
 Za jakých podmínek lze realizovat souběh vedení 230V ke spotřebičům?
 Zrevidujete protažení přívodu venkovní terasy z vnitřního obvodu?
 Mohu v sadrokartonu natahnout zasuvky 3x1.5 J?
 Kam ve staré PL (nejlépe na stavající jističe) připojit extra obvod pro PC?
 Co použít aby proud tekl pouze jedním směrem?
 Musí mít pračka a sporák každý samostatný jištěný obvod?
 Lze kombinovat zásuvky a světla ve společně jištěném obvodu?
 Kolik světelných obvodů mohu dát na jeden proudový chránič?
 Moze byt chladnicka na 10A istici spolu so svetlami?
 Kolik spotřebičů a prodlužovacích přívodů lze použít na jeden obvod?
 Co si počít pokud v novostavbě bytu máme nedostatečný počet jištěných obvodů?
 Může být jeden světelný okruh na celý RD včetně terasy v exteriéru?
 Lze průtokový ohřívač a kotel jistit stejným jističem na jednom obvodu?
 Je treba dodrzet poradi vodicu na PEN svorkovnici?
 Je kabel 4x2.5 pro dvě zásuvky vhodný přívod?
 Lze zapojit cirkulační čerpadlo do plynového kotle i tepelného čerpadla zároveň?
 Je možné rozdeliť 4 okruhy TN-C na viac?
 Jak bezpečně rozdělit 3 fáze na 3 jednofázové okruhy?
 Může být CYKY 3x1,5 a CYKY 3x2,5 střídavě v jednom okruhu?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.076 sekund, 23 dotazů.