Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Nejsou dva zásuvkové okruhy v nové garsonce málo?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Nejsou dva zásuvkové okruhy v nové garsonce málo?  (Přečteno 37625 krát)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #18 kdy: 16.04.2015, 19:16 »

když si vás někdo pozve na revizi zásuvky tak chcete vidět návod od pračky?

Já chci především vidět projektovou dokumentaci. Pokud není, reviduje někdo jiný. Nemám s tím problém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 17.04.2015, 07:28 »

když si vás někdo pozve na revizi zásuvky tak chcete vidět návod od pračky?

Určitě bych chtěl vidět papíry od vestavěných spotřebičů a od "nábytku" jako osvětlená skříňka s umyvadlem a zásovkou skoro pod kohoutkem... A pokud tam je požadavek na samostatný okruh nebo cokoliv jinýho a není to dodrženo...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 17.04.2015, 08:07 »

Ano a sebou povolení k domovní prohlídce a při nalezení přenosného přímotopu 2,2kW předělat všechny zásuvky na samostatné okruhy, což takhle rozlišovat mezi komfortem a skutečně rizikovým stavem?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 17.04.2015, 10:43 »

... no přiznám se že tuto diskuzi jsem otevřel spíš jako zveřejnění faktu, co dokáže udělat elektrikář který se tímto řemeslem živí jako zaměstnanec a jako "fušku" dokáže udělat takovou šílenou instalaci. Pokusím se upřesnit ten stav.
...ta garsonka je v půdní vestavbě
...jasně hodnota hl. jističe není žádná sláva s ohledem že v objektu jsou dvě garsonky a jeden dvoupokojový byt.
.... ohledně projektu jsem to psal proto, protože stavba je hotova a projekt investorka neměla, zacož jsem ji vyčinil, ale to je vše co se dá dělat.
...a nejhorší problém je elektrikář ...je to manžel nějaké její známé, která pracuje ve státní správě a investorka si ji nechce rozhněvat .... tak jsem ji řekl OK tak máte teoreticky nefunkční elektroinstala ci, která dle mne nemůže dostat kladnou revizi. Uvedení do funkčního stavu obnáší cca.10.000,- a znovu rozsekání zdí ...

prostě okusuji tu stůl...víte že jsem "vysírač" a zastánce že ledacos se dá přehlídnout... ale toto mi opravdu hlava nebere, jak to může někdo s kvalifikací udělat.

...já dnes i v bytě kde mají připojený el. sporák na jednu fázi a v bytě mají jen 1f. přípojku doporučuji při rekonstrukci dotáhnout do kuchyňě CYKY 5x2,5 ...prostě sporák (várná deska) jde připojit na 240V ale nepoběží nikdy na 100% (ale to je již řešeno jinde)

ale přeci elektrikář "znalý" nemůže udělat zásuvku na sporák, a z ní napájet ještě horní zásuvky (kde 100% bude min. várná konvice) a k tomu el. bojler.

Až se mi dostane do ruky revizní zpráva tak sem hodím její znění  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 17.04.2015, 10:51 »

Pokud mě někdo pozve na revizi dvou zásuvkových okruhů a budou provedeny korektně, nevidím důvod, proč je nezrevidovat.
Směšujete zde dvě věci dohromady!
Revize zásuvkových okruhů a řekněme nedostatečně provedenou elektrifikaci bytu.
S tou první problém nemám, druhá náleží projektantovi.

...hups tento přístup mne nenapadl. Ale je otázka jestli to že bojler, nemá vlastní jistič...pračk a nemá vlastní jistič...sporá k nermá vlastní jistič..je korektní provedení elektroinstala ce.

OK u revize vám budu tvrdit že ta zásuvka za kuchyňskou linkou není na sporák ...budu si vařit na plynové bombě...ale myslím že tu zásuvku v koupelně a tu u el. bojleru už neokecám.... nebo snad jo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #23 kdy: 17.04.2015, 11:14 »

Před cca třemi týdny jsem byl pozván na revizi mini rodinného domku (56m2). Vnitřní rozvody v pořádku, ale rozvaděč IP40 ve fasádě z vnější strany domku, bedna 36 modulů v níž se krčily čtyři jističe bez chrániče, bez hl. vypínače. Domek vytápěn přímotopy, ohřev TUV bojlerem...... .... Nechtěl jsem se ihned otočit na patě bez toho, abych se podíval pod kryt rozvaděče. A to jsem asi neměl dělat, neboť jsem se ihned dost rozčílil. Vypadl na mě chuchvalec vodičů a neodizolovanýc h kabelů, prostě prasárna nejvyššího řádu.
Na otázku, kdo to provedl jsem dostal odpověď, že kamarád, co dělá na údržbě v jedné podbořanské firmě. On za to prý moc nechtěl, cena byla ve větší míře deputátního charakteru v podobě několika piv.
Majitel nemovitosti stál jak opařený s obrovským údivem ve tváři a zmohl se jen na jedinou větu..."ale ono mi tu všechno funguje".
Jak dopadla oprava (úprava) elektroinstala ce nevím. Od té doby mě nikdo nekontaktoval.

Minulý týden jsem byl u klienta v jedné vsi poblíž Podbořan. Elektroinstala ci podkroví mu prováděl jeho známý z ulice, opět údržbář v průmyslu. rozvaděč narván k prasknutí, že nešel ani zavřít, chránič jen na koupelnu...... no masakr.
Byl povolán opravdový elektrikář, který dal vše dohromady, ale že to byla údajně nadliská práce.

A tak bych mohl pokračovat dál a dál, až bych tu Mirkovi zaplnil veškerý volný datový prostor.

Co s tím? Vybít tyto vysírky? Opravdu nevím.

A to už jsem z několika úst slyšel..."ten Horský si pořád vymýšlí samé píč...ny, nejraději by nás sedřel z kůže, toho si neberte, ten vám revizi jen tak nenapíše"  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #24 kdy: 17.04.2015, 11:55 »

A jak jsi to Pavle řešil? Někam  jsi to nahlásil?  Mrknutí no nic  na zdravi na zdravi


Osobně  beru podobnou instalci (z původního  dotazu),  jako podvod na zákazníka. Ten je omezen na samotném  užívání této instalace, o nějakém  komfortu nemluvě.
Udělat  nezávislou revizi, sepsat závady a majitel bytu se musí  sám  rozhodnout, jestli do toho chce "šťourat " nebo ne. Jinak je to ztráta času, peněz  a mlácení  prázdný slámy. Po kolikátý  už.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 17.04.2015, 12:01 »

Držím palce, ale v dnešní době žít s touto nálepkou, není ekonomicky zrovna nejšťastnější  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 17.04.2015, 12:06 »

Osobně  beru podobnou instalci (z původního  dotazu),  jako podvod na zákazníka.

A jak víte, že je to podvod na zákazníka? Pokud bylo za mrzský peníz jediným kritériem funkčnost, tak tu zákazník dostal. Byl v tomto hodnocení dané situace opatrný, pokud neznáme všechny okolnosti.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #27 kdy: 17.04.2015, 13:20 »

Držím palce, ale v dnešní době žít s touto nálepkou, není ekonomicky zrovna nejšťastnější  Škleb

Revize nejsou mým hlavním zdrojem obživy, tak z toho nemám žádné deprese.  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #28 kdy: 17.04.2015, 13:21 »

Osobně  beru podobnou instalci (z původního  dotazu),  jako podvod na zákazníka.

A jak víte, že je to podvod na zákazníka? Pokud bylo za mrzský peníz jediným kritériem funkčnost, tak tu zákazník dostal. Byl v tomto hodnocení dané situace opatrný, pokud neznáme všechny okolnosti.



Třeba to byla velmi výhodná koupě pro oba dva zůčastněné!! Škleb Škleb Škleb
Česky řečeno, za málo peněz, hodně muziky! Škleb

(Myslím provedení jednoduché a levné instalace)


Revize nejsou mým hlavním zdrojem obživy, tak z toho nemám žádné deprese.  tanecek

On se zase najde nějaký "levný" revizák a posvětí TO! zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #29 kdy: 17.04.2015, 13:28 »


On se zase najde nějaký "levný" revizák a posvětí TO! zle


Bohužel to tak chodí a chodit bude.
Dokud nebude pár revizáků veřejně exemplárně potrestáno, nic se nezmění.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 17.04.2015, 14:30 »

A jak jsi to Pavle řešil? Někam  jsi to nahlásil?  Mrknutí no nic  na zdravi na zdravi


Osobně  beru podobnou instalci (z původního  dotazu),  jako podvod na zákazníka. Ten je omezen na samotném  užívání této instalace, o nějakém  komfortu nemluvě.
Udělat  nezávislou revizi, sepsat závady a majitel bytu se musí  sám  rozhodnout, jestli do toho chce "šťourat " nebo ne. Jinak je to ztráta času, peněz  a mlácení  prázdný slámy. Po kolikátý  už.

Ano přesně že je omezen na užívání a komfort=0

ale ikdyž jsem investorce vyčetl že je to i její chyba že si nezaplatila elektroprojek, který by stál méně než vyřešení současné situace, tak to stále nemění nic na tom že je mi ji líto že má nekomfortní a nebojím se říci i nefunkční instalaci. Ale neberu tedy některé ty názory že si to zákazník "objednal" ..je to laik a elektrikář by snad měl investorce vysvětlit že dva zásuvkové okruhy jsou málo. Sakra jsem rozpálen do běla !! Když už neudělal v patře podružný rozvaděč, tak snad ty dva přívodní kabely mohl do toho patra dotáhnout ..je to cca. 2x15 metrů ...žádná velká investice...al e teď když jsou udělaný podhledy a vše nachystáno na bydlení je to na "malou rekonstrukci" za cca. 10tis . No nic srdíčko jsem si vylil ..a už vás v určitých názorech chápu., .., .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
IM
« Odpověď #31 kdy: 17.04.2015, 17:32 »

V tomto vlákně se projevují značné informační šumy na to, co je účelem revize a jejího závěru, viz ČSN 331500. Je to konstatování, zda je elektrická instalace z hlediska bezpečnosti schopna provozu. Neposuzuje se, zda např. vyhovuje návodu na připojení pračky. To si musí zodpovědět ten, kdo instalaci navrhl, ne RT. RT však může (měl by) majiteli sdělit svůj názor na pochybnou kvalitu díla.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #32 kdy: 17.04.2015, 18:27 »

Konečně někdo, kdo to pochopil!  Úsměv
RT není nic po jakémsi komfortu, či užitné hodnotě, to je obsahem dohody mezi objednatelem a zhotovitelem a kritizovat něco, o čem víme zhola prd, není min. rozumné .
Třeba takto znělo zadání (přání investora) a jeho rozhodnutí, coby toho, kdo drží peníze je jen a jen pouze jeho zodpovědností.
Až bude řádná projektová dokumentace, tak prosím, tu kritizujme.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #33 kdy: 18.04.2015, 08:53 »

To Illek a Stryker.

Naprosto s vámi souhlasím, ale v dotazu zcela jasně zaznělo, že s tím to stavem nejsou spokojeni a rádi by to nějakým způsobem řešili. Proto se zde to řešení hledá. Nejde o nic jiného, než pomoci tazateli s řešením problému.

Jinou věcí je to, že prý nemáme řešit projekt, který je i v tomto případě, tak říkajíc alfou a omegou všeho. Není nic jednoduššího, než zkontrolovat projektovou dokumentaci, sepsat rozpory mezi ní a skutečností a pak jen žádat nápravu stavu. Samotnému mi přijde, že pokud nemáme projekt řešit, je zde něco špatně už od začátku. Stejně jako to, že zde jsou jen dva okruhy, což nemá sice vliv na bezpečnost, ale na užívací hodnotu rozhodně ano.

Jak jsem psal. Vše je a bude pouze o tom, jestli investor opravdu stojí o narovnání stavu. Pak se bude hledat kde problém vznikl, kdo za to nese odpovědnost a kdo to nakonec případně zaplatí. Protože neznáme všechny podrobnosti této kauzy, můžeme se jen dohadovat, na čí straně je pravda a kdo by to nakonec zaplatil.
Podle mých zkušeností se do toho boje stejně investorovi chtít nebude, maximálně tak si tady popláče v diskusích a spokojí se se současným stavem. V opačném případě by tam už byl pozvaný místní RT a hledalo by se řešení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #34 kdy: 18.04.2015, 09:44 »

Řešíme tu dle mě právě vztah investor-stavební firma.
Pokud investor zadal práci, dle čeho firma spočítala cenovou nabídku?
Zde jistě vyhrála nejlacinější firma a to se někde musí projevit. A pokud má investor smlouvu, může se na ní otáčet. Nová instalace dle platných ČSN a už jsme na min 5zásuvkových okruzích (Boiler, sporák, myčka, pračka, zbytek zásuvek).
Nehledě na to, že asi nemá bojler přes HDO, jinak by mohli vařit pouze 8hod denně a to ještě na několik částí Škleb

Já osobně bych takovouto revizi nepustil, výchozí revize má být bez závad a absence PD závada je. A dále ČSN 33 2130ed.2

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Joscer
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 18.04.2015, 09:49 »

A elektrická instalace v (nikoliv novém avšak plně vybaveném) bytě 3 + 1 se 2 zásuvkovými obvody je schopna provozu??

Vypadá velmi nechutně, když přijde jeden řemeslník a teď začne plivat: které pras... tohle dělalo? Po něm přijde další a zase: které pras... tohle dělalo?

Myslím, že chtít po elektrikáři vymýšlet co a jak je jako chtít po optometristovi provést operaci oka ( už jí také možná viděl, tak ji zmákne) a pokud někdo (investor) udělal chybu, tak mu měl zakladatel vlákna poradit před - po bitvě a platbě je každý generál. Kde byl rádce? Chtěl to snad dělat on sám?

Jiný případ z minulého týdne: 1KK, pojistek a okruhů mraky rozvaděč jak pro fabriku a přívod 3F x 25A (17,2kW) a dvouplotýnka připojena jen na 230V, a žádné další el. výkonové spotřebiče - opravdu vtipné, vše zaplatil investor, všichni spokojeni... Dokud investorovi někdo neřekne, že naletěl :-)

Sladká nevědomost. Pokud to neohrožuje život, nač kazit investorovi radost? Vyreklamovat podobné věci většinou nejde z více důvodů a jedním z nich je nejasné zadání. V případě tohoto vlákna pak byla možná na 1. místě cena.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chytrý napadne špatný názor, hlupák jeho autora.
Stran: 1 [2] 3 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je možné v jedné rozbočné krabici rozbočit více obvodů?
 Lze různé prvky obvodu umístit odděleně v různých rozvodnicích?
 Kolik zásuvkových okruhů lze zapojit na jeden chránič?
 Je připojení osvětlení kuchyňské linky na zásuvkový obvod v pořádku?
 Jak postupujete při návrhu zásuvkových okruhů?
 Je možné z HDS vyvést více pracovních obvodů než jeden?
 Co říkáte na světelné obvody spojené pouze pod vypínači?
 Lze použít dle našich norem společný přívod pro světelný i zásuvkový okruh?
 Kolik lze zapojit zářivkových svítidel 2x36W na vypínač 10A?
 Musí být na každém podlaží dvě svítidla dvou obvodů nebo stačí střídat odvody?
 Musí být jištěn ovládací obvod pro osvětlení zvlášť?
 Mohou spotřebiče napájené z jednoho okruhu používat různou ochranu před NDN?
 Môžem zlúčiť dva paralelné obvody 16A do jedného 25A?
 Kolik okruhu lze připojit na proudový chránič?
 Je možné spojení ochranného vodiče u dvou samostatně jištěných okruhů?
 Lze mít v parapetním kanálu více samostatně jištěných okruhů?
 Bylo dříve předepsáno okružní vedení zásuvkových okruhů v ČR?
 Mohu napájet pětivodičovým kabelem tři zásuvkové obvody 230V?
 Je možné v Acidurce rozdělit PEN na PE a N a do sporáku jít kabelem 5x2,5?
 Jak společně spínat rozvody 230V a 12V?
 Musím priestorovo oddeliť dva okruhy v jednej podomietkovej krabici?
 je mozne zapojit 1F svodic prepeti pouze na jeden zasuvkovy okruh?
 Proč se nejnižšší úbytky napětí předepisují právě pro světelné okruhy?
 Je nutné pro troubu 2kW instalovat nový zásuvkový okruh?
 Jak odstranit problém dvou obvodů v jedné krabici?
 Proč nesvítí doutnavka v tlačítku?
 Jaký je váš názor na zapojení zásuvek na různé fáze v kuchynské lince?
 Je možné použít kabel 7J x 2,5 pro tři samostatnė zásuvky?
 Kde se v paneláku spojují nul. vodiče u sv.okruhu pokud nejsou krabičky?
 Kolik byste zapojili PC na jeden okruh 16A ?
 Jak je možné, že naměřím proti dvěma N vodičum 235V?
 Mohu byť inštalované tri okruhy 230V rôznych fáz v jednej miestnosti?
 Odpovídá ČSN bezpečnostní okruh, vytvořený ze spínacích tlačítek?
 Aká chyba je v niektorých prepäťových ochranách Philips?
 Co je to ZPĚTNÝ PROUD a co si kdo pod tím představuje?
 Kolik zásuvek 400V může být zapojeno na jeden okruh?
 Lze rozdělit zásuvkový a světelný okruhu v bytovém rozvaděč?
 Jak se vám libí silové vedení a ovládací vodič HDO v jednom kabelu?
 Která norma zakazuje spojení dvou okruhů v jedné krabici?
 Ako hľadáte zásuvky, ktoré prislúchajú k jednotlivým ističom?
 Mohu použít třífázovou zásuvku pro více jednofázových zásuvek?
 Mohou být dva obvody v jednom kabelu?
 Má být v obvodu nejdřív pojistka až poté vypínač spotřebiče nebo naopak?
 Lze vést kabelem CYKY 5x2,5 společně 230V i 5V(ss)?
 Lze u kabelu 5C10 použít modrý vodič jako HDO ?
 Jak zapojit pokladní zásuvku na samostatný zdroj?
 Zapojíte vypínač napájení elektroniky LED osvětlení spíše před nebo za jistič?
 Bude mnou procházet proud pokud se dotknu ochranného kolíku zásuvky?
 Lze v ČR realizovat Jeden okruh pro světla i zásuvky?
 Může se zásuvka 230V/16A napojit se zásuvkového okruhu 400V/16A ?
 Jak najit k zasuvce příslušný jistič pod napětím?
 Je možno připojit zásuvku na 230V ze zásuvky na 400V?
 Jak se díváte po rozdělení na 1f kabely na opětovné sloučení na 3f kabel?
 Lze kombinovat zásuvky a světla ve společně jištěném obvodu?
 Kde je upravena možnost současného napojení obvodů v rozvaděči ze dvou zdrojů?
 Lze použít 5-ti žilový kabel jako 3-žilový v jednofázové instalaci?
 Je možné viesť viac fází TN-C a IT v jednom kábli?
 Lze mít ve dvou spojených krabicích pod omítkou dva obvody?
 Jak je to s minimálními počty obvodů v bytech ve skutečné praxi?
 Proč se zvýší jas odporové žárovky při zapnutí jiného výkonnějšího spotřebiče?
 Jak bezpečně vytvořit zásuvky 2x230V z vedení 400V?
 Mohu použít CYKY 5x2,5 pro tři 1f zasuvkové obvody?
 Mohou být ve dvou podomítkových krabičkách 2 různé fáze?
 Jak zapojit zásuvkové obvody pro instalovaný příkon 7560W?
 Znáte v elektroinstalaci definici pojmu koncový obvod?
 Je možno instalovat několik zásuvkových okruhů do vícenásobné krabice?
 Jak řešit napájení svítidel na dva světelné obvody jedné fáze?
 Lze použít PE k vedení mínus stejnosměrného napetí?
 Musí se u veřejného osvětlení odpojovat oba pracovní vodiče?
 Jak jednoduše zjistit, že jsou dvě zásuvky na stejné fázi?
 Jak je možné, že v některé tram. trakci je + v troleji, když proud teče od -k +?
 Je možné ze zásuvkového okruhu napájet světelný obvod?
 Lze na 3f pohyblivém přívodu udělat odbočku?
 Co je to HDV hlavní domovní vedení
 Jaká může být délka kabelu světelného okruhu?
 Lze zapojit zařízení s malým odběrem na částečně využitý okruh?
 Zásuvky v domovní elektroinstalaci
 Je kabel 4x2.5 pro dvě zásuvky vhodný přívod?
 Je možné paralelní spojení párů vodičů v CYKY 5x2,5mm2?
 Mohu připojit topný žebřík přes svorkovnici a spínač ke světelnému okruhu?
 Je možné v stožiaroch VO súčasne viesť rozvody dvoch napäťových úrovní?
 Může být zásuvka uvnitř a zásuvka venku na stejném vývodu?
 Jak ze zálohy z FVE pověsit více světelných okruhů na jeden 3F chránič?
 Může být jedna zásuvka ze světelného obvodu?
 Umožňovaly předpisy ze 60. let ukončení různých obvodů v jedné krabici?
 Je povoleno kombinovat spínání AC a DC proudu v rámci jednoho stykače?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Kolik může stát rozšíření obvodu o další dvě zásuvky?
 Kolik zásuvek je možno napojit na jistič 10A?
 Musí mít plynový kotel samostnatný přívod a jistič?
 Je možné v jedné rozbočné krabici rozbočit více obvodů?
 Je opravdu nutné rozdělení zásuvkového a světelného okruhu?
 Je možné okruhy nejprve připojit k svorkovnici a teprve poté ke rozvodnici?
 Je potřeba světelný i zásuvkový okruh pro digestoř, zrcad. skříň, sprch. box?
 Mohu připojit v kuchyni vestavnou mikrovlnou troubu a myčku na společný okruh?
 Kolik halogenových světel mohu připojit na zásuvku jednoho obvodu?
 Jaké rezervní kabely doporučíte při realizaci nové elektroinstalace?
 Jaký může nastat problém v případě připojení myčky na obvod pračky?
 Můžete se mi vyjádřit k mému plánovanému zatížení obvodů?
 Může se dle platných norem použít na zásuvkový obvod vodič CYKY 3x 1,5 Cu?
 Je společný obvod na zásuvky i světla v koupelně v rozporu s normou?
 Zapojují se chrániče na každou místnost zvlášť?
 Proč jsou proudové chrániče 25A a 40A?
 Jak zapojit jednofázový obvod z krabice 400V?
 Kolik jističů může být připojeno na jedné fázi?
 Mohu mít jen jeden okruh v zahradním domku?
 Je možné na stávající zásuvkový obvod připojit další jistič?
 Jak se rozhodnout, které obvody před a které za chránič?
 Kolik je dobré připojit obvodů pod jediný chránič v RD?
 Je dovolené užít v jedné místnosti zásuvkové obvody připojené na různé fáze?
 Může pračka na společné zásuvce s výpočetní technikou tuto poškodit?
 Mohu udělat společný okruh pro venkovní světla a zásuvku 230V ?
 Může být zásuvkový okruh kabelem 3x1,5mm?
 Mohou být odbočné krabice kvůli estetice nepřístupné?
 Mohu napájet pětivodičovým kabelem tři zásuvkové obvody 230V?
 Ako najlepsie rozdelit uvedene kuchynske spotrebiče na 4 okruhy?
 Je možné vést jedním kabelem 3x2,5 tři různé okruhy?
 Potřebuje pračka v pracovně nutně samostatný okruh?
 Mohu pripojit svetlo rovnou do cokolady na okruh?
 Je možné v Acidurce rozdělit PEN na PE a N a do sporáku jít kabelem 5x2,5?
 Když mám tř jistič JIK 50 500V str. M10A,mohu za něj dát 16A jistič na zásuvky?
 Je možné vytiahnúť 1f zásuvky z vedenia k 3f zásuvkám?
 Mohu použít kabel 3f v síti TN-C nově pro dva 1f obvody?
 je mozne zapojit 1F svodic prepeti pouze na jeden zasuvkovy okruh?
 Jsou potřeba dva kabely pro zasuvky a světla?
 Je možné v ČR ukončit dvoufázový vývod v zásuvce 230V/16A?
 Lze mít 2 ledničky a zásuvku na kuchynské lince na jeden okruh ?
 Mohu přidat jistič do rozvodu v bytě?
 Který "náhradní" okruh využít pro zásuvku v koupelně?
 Jak odstranit problém dvou obvodů v jedné krabici?
 Může být část zásuvkového vedení v Cu1,5mm?
 Jak rozdělit jednu fázi na tři pokud je to potřeba?
 Mohu z bývalého světla udělat zásuvku ?
 Mohu vést ochranný vodič samostatně?
 Jak zvýšit počet zásuvkových obvodů v kuchyňském koutu?
 Je možné vést do pětirámečku vedení data a nn?
 Pokud vede do zásuvky zvlášť fáze, musí být zvlášť i nulák s ochranou?
 Mohu mít světelný a zásuvkový okruh ve společné krabici ve zdi?
 Za jakých podmínek lze realizovat souběh vedení 230V ke spotřebičům?
 Zrevidujete protažení přívodu venkovní terasy z vnitřního obvodu?
 Mohu v sadrokartonu natahnout zasuvky 3x1.5 J?
 Kam ve staré PL (nejlépe na stavající jističe) připojit extra obvod pro PC?
 Co použít aby proud tekl pouze jedním směrem?
 Musí mít pračka a sporák každý samostatný jištěný obvod?
 Lze kombinovat zásuvky a světla ve společně jištěném obvodu?
 Kolik světelných obvodů mohu dát na jeden proudový chránič?
 Moze byt chladnicka na 10A istici spolu so svetlami?
 Kolik spotřebičů a prodlužovacích přívodů lze použít na jeden obvod?
 Co si počít pokud v novostavbě bytu máme nedostatečný počet jištěných obvodů?
 Může být jeden světelný okruh na celý RD včetně terasy v exteriéru?
 Lze průtokový ohřívač a kotel jistit stejným jističem na jednom obvodu?
 Je treba dodrzet poradi vodicu na PEN svorkovnici?
 Je kabel 4x2.5 pro dvě zásuvky vhodný přívod?
 Lze zapojit cirkulační čerpadlo do plynového kotle i tepelného čerpadla zároveň?
 Je možné rozdeliť 4 okruhy TN-C na viac?
 Jak bezpečně rozdělit 3 fáze na 3 jednofázové okruhy?
 Může být CYKY 3x1,5 a CYKY 3x2,5 střídavě v jednom okruhu?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.078 sekund, 23 dotazů.