Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Projde automatický odpojovač v česku revizí?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Projde automatický odpojovač v česku revizí?  (Přečteno 7225 krát)
ajne
« kdy: 20.02.2015, 16:00 »


Narazil jsem na tento přístroj:
Zajímal by mne názor odborníků zde.
Především mne zaujalo schéma zapojení.
Vypadá to jako by přístroj odpojil nulu a na zařízeních zůstala fáze + plus nějaké 5 V SS ovládací napětí (?).
Jen tu genialitu zařízení nechápu, nebo je to vražedný nástroj doporučený "dovozcem" použít do ložnic a dětských pokojů?
Může to být vůbec schválené k použití?


* uzasna novinka_stara_20_let.gif (245.39 KB, 845x789 - prohlédnuto 703 krát.)
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 20.02.2015, 16:30 »


Tento přístroj kdysi komentoval Evžen Stejskal. Mimochodem česká legenda ve zdravotnické instalační elektrotechnic e.
Byl vyvinut pro laboratoře a podobná místa, kde je potřeba zajistit nulové interference. Pokud tento přístroj někdo deklaruje jako zařízení pro ochranu zdraví, tak nelže. Stejně jako by tvrdil, že když se budete vyhýbat černému kouři z pneumatik, tak se dožijete vyššího věku.

Tato úžasná novinka se prodává v takových obrovských objemech, že je na objednávku a to za nemalé peníze. A je aktuální asi jako těch zmiňovaných 220V, které v naší síti nejsou již dvacet let.

Ale také by mne zajímalo jak to kdo bude revidovat v rodinném domě. :-)
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #2 kdy: 20.02.2015, 18:29 »

Akorát to po mě vyžaduje zákazník, který se bojí vyzařování energie ze zdí. Máte o tom někdo bližší info. Mě se to zdá do bytů a domů  jako totální blbost.
Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 20.02.2015, 18:42 »

Já bych neváhal a přidal mu k tomu deku proti patogenním zónám
za 10 000.- (nejméně).

 Mrknutí
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 20.02.2015, 18:52 »

Na mě působí poněkud neseriozně už to, že na obrázku je v popisu 220V, ale na přístorji 230V  Kroutím očima

Dejme tomu, že přístroj "vypne" přívod k zásuvce, a pustí tam nějaké malé napětí, které je nutné k tomu, aby přístroj poznal, že je tam nějaký "požadavek na odběr".

Bude to za chráničem? Půjde ověřit bezpečnost okruhu z hlediska ochrany před NDN tím, že "změřím reakci chrániče"?
A kdyby to bylo bez chrániče, co to udělá, kdybych připojil přístorj na měření impedance a stiskl Start?

Nejhorší jsou "blázni",  kteří tohle chtějí a pak přemýšlení jak nabíjet na nočním stolku Smartfouna s BT, WiFi,...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 20.02.2015, 19:14 »

Doporučuju pouze do domácností, kde zásadně nepoužívají GSM ani Wifi techniku, bydlí 100km od civilizace a televize je pro ně pohled na jalovici.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
ajne
« Odpověď #6 kdy: 20.02.2015, 19:16 »

Zdeněk Pikhart: Ceník je na stránkách výrobku, včetně doplňků jako jsou BIO CYKY 3x2,5, antismogový baldachýn atp :-) Můžete vybírat.

Děkuji adminovi za úpravu tématu, sám jsem moc nevěděl, jak nadpis zformulovat.

Jinak já osobně bych to nikomu nedoporučil, přijde mi to jako naprostý nesmysl, a ještě ten zázrak stojí skoro 3000 s DPH, no nekupte to. A moc si neumím představit, jak funguje to detekční napětí, přece nemůže rozeznat pokud o zapnutí zdrojů ve spotřebičích, a pochybuju že by dokázal detekovat LED žárovku nebo zářivku. Leda tak obyč. klasiku (která se stejně doma "nesmí" používat, protože pouze pro průmysl).
Zaznamenáno
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #7 kdy: 20.02.2015, 21:35 »

tady je ještě verze od osvědčeného výrobce
http://.../eshop/spinaci-pristroje-povelove-a-signalni-prvky-radova-zastavba/pomocne-pristroje/odpojovac-site-nak16-3-16a-230v-ur3i2010.html
Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 20.02.2015, 21:45 »

Osobne jsem se s tim setkal zatim asi dva krat. Domnivam se, ze kdo chce kam, pomozme mu tam. Pokud je nekdo presvedceny, ze podobny pristroj jej ochrani pred nejakym rizikem a je ochoten si za nej zaplatit, at si jej klidne namontuje. I placebo muze byt za jistych okolnosti lekem.

A pokud jde o revizi: Jako prvni zkontrolovat, zda proti zemi neni na vodicich napeti vyssi, nez bezpecne. Pak "nabudit" odpojovac treba lampickou aby sepnul a zcela normalne reviznim pristrojem zkontrolovat. Nevidim duvod, proc by to nemelo projit revizi, pokud je tomu predrazen chranic...

Zatim co jsem se ja dva krat setkal s podobnou instalaci, tak to bylo u lidi, co fakt zili "prirodnim" zivotem nekde mimo mesto. Jedna pani co to mela doma dokonce nemela ani mobil, jen pevnou linku kvuli alarmu a na strese nemela ani antenu na TV, ta byla pripojena akorat k DVD prehravaci a pry ji dcera nosi to, co se oplati videt na USB...  
Zaznamenáno
IM
« Odpověď #9 kdy: 21.02.2015, 10:10 »

Odpověď: Výrobky se nerevidují.  Smutek
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #10 kdy: 21.02.2015, 10:40 »

Odpověď: Výrobky se nerevidují.  Smutek

JJ. SPrávně.

Ale možná je otázka špatně formulovaná. Spíš jak správně vyhodnotit možná rizika u této varianty a jak přistoupit k vlastnímu ověření bezpečnosti. Asi v součinnosti s dodavatelem.

Osobní zkušenost s podobnými zařízeními prozatím nemám. Ale nebránil bych se jejich použití v praxi, pokud bych byl zájemcem osloven.


Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 21.02.2015, 11:25 »

Odpověď: Výrobky se nerevidují.  Smutek
JJ. SPrávně.
...
ajoooo
Ten odpojovač je koncipován tak, aby odpojil nějakou část pevného rozvodu, aby tam pustil pouze nějaké malé napětí, které nebude vyzařovat takové elektromagneti cké pole jako standardní rozvod AC 230V.
Ano, spínač je výrobek, který nebudu revidovat, ale stejně jako se reviduje pevný rozvod za jističem, chráničem, stykačem,... by měl mít nějak ověřené parametry okruh za takovým spínačem.
Nepředpokládám, že by si takový přístroj dal někdo až na noční stolek před lampičku!
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #12 kdy: 21.02.2015, 14:07 »

Podobné přístroje se prodávají už desítky let u jiných výrobců..Osobn ě jsem ho nemontoval, ale kamarád ho montoval někde v Brně v RD, kde natahal asi 7 km vedení...
Něco jako dnešní inteligentní instalace..(její předchůdce)....U nějakého majetného chlapíka.

Citace
Byl vyvinut pro laboratoře a podobná místa, kde je potřeba zajistit nulové interference. Pokud tento přístroj někdo deklaruje jako zařízení pro ochranu zdraví, tak nelže

Dnes je jiná doba, automaty v laboratořích jsou tak imunní, že takové zařízení není potřeba! Dokonce i laboratoře jako EEG,EMG se dnes nedělají v "kovové" síti odstíněné....J sou tak vyrobeny, že takové "odsmogování" vůbec nepotřebují ke svému provozu!!

Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.064 sekund, 22 dotazů.