Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Setkal se někdo na území ČR s ochranou před obloukem 5SM6011-1?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Setkal se někdo na území ČR s ochranou před obloukem 5SM6011-1?  (Přečteno 8284 krát)
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« kdy: 09.02.2015, 15:09 »

Vím, že toto téma tady už proběhlo koncem roku 2012 např. odkaz od pana Janečka. Teď jsem našel článek z 27.08.2014 viz: http://www.siemens.cz/press/cz/archiv/press_releases-nova_technika_umoznuje_snizit_riziko.html
a chci se zeptat, jestli už má někdo s tímto přístrojem, popřípadě jeho ekvivalentem od jiné firmy zkušenost v ČR.


* 5sm6.jpg (28.71 KB, 300x300 - prohlédnuto 471 krát.)
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 10.02.2015, 07:31 »

Vím, že toto téma tady už proběhlo koncem roku 2012 např. odkaz od pana Janečka. Teď jsem našel článek z 27.08.2014 viz: http://www.siemens.cz/press/cz/archiv/press_releases-nova_technika_umoznuje_snizit_riziko.html
a chci se zeptat, jestli už má někdo s tímto přístrojem, popřípadě jeho ekvivalentem od jiné firmy zkušenost v ČR.

V ČR tedy ne ale v USA je to v ložnicích a obyvácích povinnost.
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 10.02.2015, 20:09 »

Funkci přístroje znám, ve světě se už podobné používají nějaký čas. U nás jsem ho ovšem nikde neviděl ani v nabídce. Při ceně přes tři tisíce za kus ani nedoufám ve změnu.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 10.02.2015, 21:59 »

Při ceně přes tři tisíce za kus ani nedoufám ve změnu.

To ani vynálezce (ABB?) při ceně prvních proudových chráničů nedoufal. Je to zajímavý přístroj, nepodceňoval bych ho.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 10.02.2015, 22:59 »

To ani vynálezce (ABB?) při ceně prvních proudových chráničů nedoufal...
Historická vsuvka.
Jestli Wiki nekecá, tak první patenty byly z počátku minulého století, a první RCD pro běžné užití (s nominálním proudem 300 mA) předvedla r. 1951 firma Schutzapparate-Gesellschaft & Co. mbH. KG, Schalksmühle/Westf. (Schupa). Širšího nasazení se pak dočkal až 100mA RCD představený v r. 1957 firmou Felten&Guilleaume (->Moeller->Eaton). To se ještě ani zdaleka netušilo, že nějaká firma ABB jednou vznikne sloučením ASEA a Brown-Boveri.
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 11.02.2015, 06:38 »

Historická vsuvka.
Jestli Wiki nekecá, tak první patenty byly z počátku minulého století, a první RCD pro běžné užití (s nominálním proudem 300 mA) předvedla r. 1951 firma Schutzapparate-Gesellschaft & Co. mbH. KG, Schalksmühle/Westf. (Schupa). Širšího nasazení se pak dočkal až 100mA RCD představený v r. 1957 firmou Felten&Guilleaume (->Moeller->Eaton). To se ještě ani zdaleka netušilo, že nějaká firma ABB jednou vznikne sloučením ASEA a Brown-Boveri.

Díky za opravu.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Milan Hudec
*
Online Online



« Odpověď #6 kdy: 11.02.2015, 08:39 »

Kamarád si ho testuje, zatím to vypadá, že z takto chráněných zásuvek nelze vysávat, vrtat a krmit zdroje NB.
Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 11.02.2015, 09:07 »

Hlavně by mě zajímalo, jestli by to někdo z výrobců rozvaděčů "uměl" legálně osadit do rozvodnice dle souboru ČSN EN 61439.
Zaznamenáno
Zdenek Gec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 11.02.2015, 11:21 »

Na vývodu za kombinací 5SM6021-1 + 5SY1354-6KK16 jsem bez jakýchkoli nežádoucích vybavení zkoušel provozovat obstarožní vrtačku s elektronickou regulací otáček, vysavač a fén. K vybavení došlo pouze v případě, kdy jsem vytrhnul vidlici vysavače za provozu ze zásuvky a to neberu jako případ nežádoucí vybavení přístroje.
Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 11.02.2015, 13:18 »

...K vybavení došlo pouze v případě, kdy jsem vytrhnul vidlici vysavače za provozu ze zásuvky a to neberu jako případ nežádoucí vybavení přístroje.
Nejsem si jist, že by to tak viděla i Vaše žena  Mrknutí
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jozef BABJAK
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 11.02.2015, 14:51 »

Kamarád si ho testuje, zatím to vypadá, že z takto chráněných zásuvek nelze vysávat, vrtat a krmit zdroje NB.

Hlavně by mě zajímalo, jestli by to někdo z výrobců rozvaděčů "uměl" legálně osadit do rozvodnice dle souboru ČSN EN 61439.

Ak sa prudko nemýlim, tieto prístroje majú striktne danú montážnu polohu a zatiaľ som sa stretol iba s "americkým" prevedením, kde sa modulárne prístroje montujú horizontálne.
Zaznamenáno
Hynek Havliš
*
Offline Offline



Automatizace


« Odpověď #11 kdy: 11.02.2015, 16:37 »

....Ak sa prudko nemýlim, tieto prístroje majú striktne danú montážnu polohu a zatiaľ som sa stretol iba s "americkým" prevedením, kde sa modulárne prístroje montujú horizontálne.. .

V dokumentu Siemens s názvem "SENTRON Brandschutzsch alter 5SM6" se píše, že se přístroj montuje normálně na DIN lištu. Spíš mě zaujalo, jak funguje, tedy velmi zhruba tak, že měří kmitočet procházejícího proudu a nějaký procesor nějak výpočtem identifikuje oblouk.
Takže by mě zajímalo, jak bude odolný EMC v průmyslovém prostředí a jak bude fungovat po deseti letech. Osobně bych mu v tomto moc nevěřil.
Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 11.02.2015, 16:42 »

Ak sa prudko nemýlim, tieto prístroje majú striktne danú montážnu polohu a zatiaľ som sa stretol iba s "americkým" prevedením, kde sa modulárne prístroje montujú horizontálne.


To asi nebude ten zásadní problém viz datasheet.

* 5SM60111.pdf (200.96 KB - staženo 557 krát.)
Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 11.02.2015, 22:47 »

Takže by mě zajímalo, jak bude odolný EMC v průmyslovém prostředí a jak bude fungovat po deseti letech. Osobně bych mu v tomto moc nevěřil.

Přístroj nebude asi, dle dostupných informací, určen primárně pro průmyslové využití, kde by měla fungovat odborná údržba, ale jeho využití vidím spíše jako ochranu pro RD a byty, ve kterých se pravidelná údržba spíše nedělá.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.079 sekund, 23 dotazů.