Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jaky jistic charakteristiky C zvolit na jednu fazi pro convert Hucol?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaky jistic charakteristiky C zvolit na jednu fazi pro convert Hucol?  (Přečteno 5660 krát)
jan base
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 26.12.2014, 19:40 »


Mohu pouzit jistic  EATON PLSM- C63 na fazi hned za elektromerem?
Potrebuji doma zprovoznit tento konvert  
http://www.hucol.co.uk/rt-rotary-converter-11-0kw, abych mel 400V.
Elektromer mam jednofazovy na 20-80A.
Ve skrini s jistici mam hlavni jistic 63A charakteristiky B, mohu tedy zapojit jistic pro rozbeh motoru , ,EATON,,  pred hlavnim jisticem domu?
Jaky typ by jste pouzili na rozbeh tohoto konvertu?
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 26.12.2014, 21:29 »

Hlavní jistič bývá zpravidla před elektroměrem a do toho se bez souhlasu dodavatele energie NEHRABE!
Jednofázová přípojka s jističem 63A? To se mi nějak nezdá...
 
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
jan base
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 26.12.2014, 23:44 »

Hlavní jistič bývá zpravidla před elektroměrem a do toho se bez souhlasu dodavatele energie NEHRABE!
Jednofázová přípojka s jističem 63A? To se mi nějak nezdá...
 
(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) vas ,asi jsem se spatne vyjadril, myslel jsem hlavni jistic ,myslim tim ten do ktereho je privedena faze za elektromerem..  z tohoto jistice to je rozvedeno do dalsich jisticu pro ruzne okruhy v domacnosti ,pres dalsi  slabsi jistice,,  ale ten  prvni hlavni a nejsilnejsi ma opravdu  63Amper. jinak pred elektromerem je takova, jakoby vydlicova pojistka, ktera se neda odpojit bez poskozeni plomby, proto jsem se napojil na fazi  u hlavniho jistice ve skrince s jistici  na spodni strane , ,  na vstupu. tuto jakoby smycku jsem  dal prave pres  zakoupeny jistic  Eaton 63amp  pro rozbeh motoru, ptam se proto ,abych  vedel zda to takto muze byt napojeno a zda to tento jistic Eaton  udrzi v rozbehu ,kdyz vyrobce convertoru uvadi pouzit jistic pro 60amp ,typu C .. (Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za reakce
Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 27.12.2014, 00:41 »

Na toto je jediná rada: požádejte svého distributora o jednofázový příkon do 63A.
V rajonu ČEZ to neprojde v rámci připojovacích podmínek. Jiní distributoři mohou mít jisté možnosti a úlevy...
Nebylo by lepší mít 3F přípojku?
V každém případě dotaz směrovat na svého distributora energie....
Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
jan base
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 27.12.2014, 01:04 »

Na toto je jediná rada: požádejte svého distributora o jednofázový příkon do 63A.
V rajonu ČEZ to neprojde v rámci připojovacích podmínek. Jiní distributoři mohou mít jisté možnosti a úlevy...
Nebylo by lepší mít 3F přípojku?
V každém případě dotaz směrovat na svého distributora energie....
Pane  Hejcl,,  omlouvam se, ale trosku nechapu vasi reakci,,  ja jiz mam v dome  jistic do 63amp,,  jen je to charakteristik a typu B , ,coz jak jsem vygooglil ,neni pro  rozbeh  elektromotoru to prave orechove. proto se ptam jestli muzu tento jistic  Eaton PLSM-C63 ,  pouzit na rozbeh tohoto convertoru?
Zaznamenáno
jan base
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 27.12.2014, 01:17 »

Pane  Hejcl,,  omlouvam se, ale trosku nechapu vasi reakci,,  ja jiz mam v dome  jistic do 63amp,,  jen je to charakteristik a typu B , ,coz jak jsem vygooglil ,neni pro  rozbeh  elektromotoru to prave orechove. proto se ptam jestli muzu tento jistic  Eaton PLSM-C63 ,  pouzit na rozbeh tohoto convertoru?
  vypada takto http://www.electricautomationnetwork.com/en/EA/eaton_moeller/242212
Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 27.12.2014, 07:00 »

Tak mně napadá, že tazatel nežije v ČR.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #7 kdy: 27.12.2014, 09:08 »

Pane  Hejcl,,  omlouvam se, ale trosku nechapu vasi reakci,,  ja jiz mam v dome  jistic do 63amp,,  jen je to charakteristik a typu B , ,coz jak jsem vygooglil ,neni pro  rozbeh  elektromotoru to prave orechove. proto se ptam jestli muzu tento jistic  Eaton PLSM-C63 ,  pouzit na rozbeh tohoto convertoru?

Můžete " cokoliv",  ale pouze za vaším hlavním jističem. Co se týká hlavního jističe  a rozvodů před ním, musíte mít na vše souhlas svého distributora. Tento rozvod patří totiž jemu a často zde smí pracovat jen pověřené firmy. Směřujte dotaz tímto směrem.

Tak mně napadá, že tazatel nežije v ČR.

Asi není co dodat  Smích

Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #8 kdy: 27.12.2014, 11:09 »

Citace
Jednofázová přípojka s jističem 63A?

U nás není dovoleno větší 1F napojení max do 25A....

Citace
Tak mně napadá, že tazatel nežije v ČR.

Může to tak být! 1F rozvody jsou v některých zemích (Izrael a podobně...) podivej
Hodně to vidím u zdravotnické techniky kterou vyrábějí, nebo když je pro jejich zemi určena...1F mají vždy levnější jak na 3F....Naposled y co jsem viděl, nějaký přístroj na drcení ledvinových kamenů...byl na 1F 40A!!
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
jan base
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 27.12.2014, 11:56 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!)  za vase reakce a rady,,  ano , ,  jsem v Irsku proto tu neni moznost  napojeni 380v,,  to je pouze v prumyslovych zonach. Takze lide co potrebuji trifazove napeti museji kupovat ruzne menice . Jeste juknu na tu  pojistku pred elektromerem  a dam sem vedet co to je zac.
Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 27.12.2014, 13:42 »

To  jan base:
Máte české jméno, proto ta reakce...
Chyběla zásadní a podstatná informace:  nenapsal jste, že nežijete v ČR.
Každý stát má svoje připojovací podmínky, pro připojení do sítě.  Mrknutí

V každém případě dotaz směrovat na svého distributora energie....
Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 27.12.2014, 15:01 »

Tak a je vyřešeno  Úsměv než jsem stačil poslat svůj příspěvek.
Je potřeba si uvědomit, že jsou země, kde pojem ulice má jiný rozměr a kde spotřebitelské vedení je sice 3f soustava, ale o poněkud vyšším napětí /např. 6kV/ a každé odběrné místo má svůj vlastní transformátor a to 1f. Protože většinou není potřeba řešit např. topení přímotopem nebo řezání dřeva velkou 3f okružní pilou, tak se potřeba 3f řeší motorgenerátor em, méně již měničem. Motorgenerátor i z toho důvodu, že třeba na druhý konec "zahrady" to není 50m, ale i několik kilometrů.
Zaznamenáno
jan base
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 27.12.2014, 17:53 »

tak mam hotovo,,  zavolal jsem panovi co prodava a instaluje tyto convertory a pro jistotu jsem se ho zeptal zda to mam spravne zapojeno, vse  mam ok a convert bezi  a dokonce i stroj napajen convertem ovladany stykaci, , ,  zaplat panbuh,,   (Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) vam za snahu pomoci,vazim si toho  Úsměv jinak na strankach www.hucol.co.u k jsou videa zapojeni a pouziti convertu, tak muzete juknout jestli  chcete  Mrknutí , ,  jinak kontaktovat distributora a chtit po nem  tri faze na dum , ,tady stoji nekolik tisic eura a ceka se nekolik mesicu na schvaleni, proto to lide resi jinak, treba  takto Úsměv
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #13 kdy: 27.12.2014, 18:29 »

A proč tomu říkáte convert? váš babiček nepochopil češtin?
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
jan base
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 27.12.2014, 18:43 »

No protoze toslovo nekdo vymyslel a slovo convertovavat ci predelat,ci preformatovat,zmenit velikos atd,,  zalezi v jakem smyslu se slovo pouzije. a je to kratsi nezli rotacni menic , ,jinak nevim a je mi to celkem jedno Úsměv ,  ale kdyz to vyslovi  IR ,nemate sanci mu rozumet Mrknutí hlavne ze to maka jak ma a neni limitovanej minimalnim odberem proudu nez treba staticky convertor.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 22 dotazů.