Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak opravit vánoční řetěz na stromek s LED diodami?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak opravit vánoční řetěz na stromek s LED diodami?  (Přečteno 11241 krát)
OM
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 02.01.2015, 13:12 »


Jsem naprostý laik, mám vánoční řetež (na stromek-pokojový) s 50 LED diodami, řetěz je spíše kruh (nemá konec).

Jednoho dne řetez přestal svítit, občas problikl, všiml jsem si špatného kontaktu u jedné z diod, zkoušel jsem jí různě pomáčkávat abych obnovil kontakt, dočasně to pomohlo, ale později se kontakt uplně přerušil a dioda se vylomila ze zataveného pouzdra, bylo vidět, že tam byla špatně od výroby (ohnutá, více vylezlá o proti ostatním).

Jako laik, jsem si řekl, že když diodu odstraním tím, že jí uplně vyjmu a kabel opět napojím, tak řetěz bude svítit. Jak jsem se mýlil Úsměv

Po vyjmutí (odstříhnutí) diody a celého zataveného pouzdra a opětovném (pouze spojení a oblepení izolačkou) spojení kabelů řetěž svítí, ale svítivost je tak 5% o proti normálu.
Spíše než jak opravit by mne zajímalo čím to je způsobeno. Pořád mi to vrtá hlavou na jakém principu to tedy funguje.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 02.01.2015, 13:35 »

Je to řetěz napájený přímo z 230V (přes nějaký prvek pro usměrnění a omezení proudu),  nebo je tam nějaká "krabička",  ve které je transformátor nebo jiný zdroj malého napětí?
Tady se bez měření asi těžko "trefíme"...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
OM
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 02.01.2015, 20:38 »

Jeden prvek tam je, resp. malá krabička, ale transformátor to není.

https://drive.google.com/file/d/0BxovHYYFtQD_a1kzSWZYTzJDQ1E/view?usp=sharing


Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 23 dotazů.