Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak otestovat žárovku vánočního osvětlení pokud nejde vyšroubovat?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak otestovat žárovku vánočního osvětlení pokud nejde vyšroubovat?  (Přečteno 4356 krát)
alojz
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 22.12.2014, 11:47 »


Máme vianočné osvetlenie z čias socializmu.
Môžete mi poradiť ako odskúšam multimetrom žiarovku 14 v a tiež objímku kde je ťažký prístup?
Skontroloval som káble a jeden som prespájkoval-odskúšal som aj náhradné žiarovky.
Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 23.12.2014, 08:30 »

Pokud jsou to klasické se žárovkami v sérii, tak se mě na hledání chyby nejlépe osvědčila bezkontaktní zkoušečka....
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Michal Lužný
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 23.12.2014, 10:57 »

U klasických světýlek s 16 žárovkami není tak obtížné jednou funkční projet všechny objímky. Když je ale závada v objímce, nebo mnoho žárovek, osvědčila se mi také zmíněná bezkontaktní zkoušečka.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 23.12.2014, 11:21 »

Multimetrem se to dá zkoušet i "bez napájení'". A je to bezpečnější.
Někde cca v polovině vyjmu žárovku a měřím, jestli je to "celé" směrem k jednomu nebo druhému kolíku. Pokud je to na jedno stranu OK a na druhou přerušené, tu přerušenou si opět "rozdělím cca na polovinu...
Pak to chce "lupu a světlo",  někdy ty objímky nejsou přiliš mechanicky odolné a při opakované výměně žárovky se tam kontakty pohnou, poškodí,...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Michal Čeleda
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 23.12.2014, 11:38 »

Konkrétní žárovku tak, že jí změříte od těch sousedních objímek nebo vidlice. To ovšem otestujete celý spoj, nikoli samotnou žárovku.
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 23.12.2014, 11:47 »

Velmi rychlé vyhledávání je ze zkoušečkou akustickou....
Jdete po vodiči a tam kde je přerušen ,  tam skončí pískací tón !
Je to zkoušečka za pár kaček!



PS: V nemocnicích, kde máte na každém oddělení stromek tj. třeba i 25-35 ks v nemocnici,tak by nějaké měření multimetrem nebylo dost rychlé. Škleb
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 23.12.2014, 13:45 »

Jinak jak bezkontaktní zkoušečkou to odmítám dělat.  Mrknutí
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #7 kdy: 23.12.2014, 14:46 »

Jinak jak bezkontaktní zkoušečkou to odmítám dělat.  Mrknutí

Přesně tak jak píše Honza....je to bezkontaktní akustická zkoušečka....(nemohl jsem si vzpomenout na přesný název.....díky)

Jinak k této zkoušečce mám hodně kladný vztah....při jedné montáži jsem zapojoval rozvaděč...tut o zkoušečku jsem si dal na vrch skříňového rozvaděče...dr uhý kolega zapojoval přívod v hlavní rozvodně....na jednou tato zkoušečka začala pískat !
Indukce začala fungovat velmi dobře!
Hned jsem ruky dal ven a zjišťoval co se děje....on to zapojil a pustil tak proud!! ajoooo
Možná mě i zachránila život ! poklona
Je to už pár let ,  ale pořád na to vzpomínám!
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 22 dotazů.