Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak napojit přívod k rozvodné skříni z motorové zásuvky TN-C?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak napojit přívod k rozvodné skříni z motorové zásuvky TN-C?  (Přečteno 4973 krát)
Jandik
« kdy: 07.09.2014, 21:28 »



Řeším situaci kdy do přilehlé budovy od hlavní byl přerušen přívod od elektrárny z důvodu nevyužití prostor.

Nyní chtějí přívod obnovit, ale elektrárny to nepřipojí z důvodu že je tam stará elektroinstala ce.

Přišly jsme na možnost kdy na hlavní budově je z venku zásuvka čtyř kolík 52A.
Mohly by jsme se natvrdo připojit od zásuvky?
S tím, že by přívod byl do země v trubce, v zemi v cháničce a poté v budově v kanálu veden k nové rozvodné skříni, kde by se přívod připojil přes chránič a dále se fáze rozdělili na tři 16A jističe a jeden 6A do nové elektroinstala ce?
Pokud by jištění zásuvky bylo min. 25A?
Hlavně jde o to že by byl problém natáhnout nový přívodní kabel z původního hlavního jističe.
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 07.09.2014, 21:38 »


Jestli tomu dobře rozumím, energetika to nepřipojí z důvodu nevyhovujícího stavu elektroinstala ce a vy místo toho, abyste vyřešili stav udělali provozuschopný, raději hledáte jak to obejít?

Rozumím tomu dobře?
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jandik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 07.09.2014, 22:17 »

Jak popisuji elektroinstala ce by se udělala nová. Pouze jestli by šel přívod do nové instalace vyřešit tímto způsobem, aby se do staré instalace nemuselo vůbec zasahovat ( ani do hlavního přívodu)... zůstala by nepřipojená. Jelikož jde o stejného majitele nemusel by se řešit hl. jistič a hodiny které jsou zpoplatněny.
Zaznamenáno
Jandik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 07.09.2014, 22:59 »

když zásuvka je z hlavní budovy kde už je jak hl.jistič tak hodiny.... Chtěl bych jen vědět jestli tu ta možnost je nebo zda se musí opět napojit na původní přívod.... díky za odpověď
Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 07.09.2014, 23:15 »

Přišly jsme na možnost kdy na hlavní budově je z venku zásuvka čtyř kolík 52A.
Tohle neznám, zásuvka na 52A? Něco mi uniklo?  Pláč
To je nějaký nový typ zásuvky?
Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jandik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 07.09.2014, 23:33 »

o nic jste nepřišel, omlouvám se 63A myslím že není podstatné k mé otázce!?
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #6 kdy: 08.09.2014, 07:17 »

Nepíšete, jaký průřez vodičů a jaké vodiče vedou z hlavního rozvaděče do popisované zásuvky.
Dále nepíšete, jak dlouhé je celkové vedení (uvažované nové a z hl. rozvaděče do zásuvky).
Píšete, že je přívod přerušen od elektrárny? Objekt je tedy v majetku nějaké elektrárny a elektrárenská údržba starý přívod záměrně překopla? Nebo, kde starý přívod kdo přerušil?

Vy nám ale dáváte!  Pokud požadujete jasnou odpověď, musíte zadat jasný dotaz. váš dotaz je více než zmatečný.

Elektrárny nemají co kecat do připojení instalace. To je věc distributora a tou je zpravidla jedno, v jakém stavu je instalace za odběrným zařízením. Pokud se jim to nelíbí, zakončete stávající odpojený přívod malým rozvaděčem, ze kterého bude vývod např. 3ks zásuvek 230V a 1ks zásuvky 400V/16A/5P. Pak není problém připojit odpojený kabel a nemusíte nic složitě vymýšlet.

Nechtěl jsem (aby mě zase nenapadli osoby s nickem Rosi a jemu podobné),  ale musím......... ......... je vidět, že nejste člověk z našeho oboru, proto vám nabízím své služby. Ozvěte se mi na můj email, vše domluvíme, já se u vás zastavím a vše vyřešíme. Stačí jen napsat závaznou ojednávku. Pokud jsem mimo dosah místa řešení, pak zadejte o kterou lokalitu se jedná a zcela jistě se vám ozve nějaký kolega z onoho rajónu.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #7 kdy: 08.09.2014, 08:13 »

Velmi se mi líbí, jak laik píše "vedení do elektrárny"..... Škleb Škleb Škleb Škleb
Dnes by to muselo být stovky kilometrů!! tanecek
Každý kdo hrabe do elektriky musí vědět, že vždy je blízko RD, bytu  trafo!!
Tam začíná každé vedení nízkého napětí!

To je asi pozůstatek z dob minulých, kdy každé město mělo svoji "elektrárnu" ....
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 08.09.2014, 09:37 »

Pane kolego nic proti, vím že děláte do zdravotnictví, ale stejně pochybuji že byste dokázal odborně debatovat s anatomem tanecek
Zaznamenáno
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 08.09.2014, 12:03 »

Velmi se mi líbí, jak odborník je unešen názvem "elektrárna". Většina laiků a odborníků i důchodců ví, že se tím myslí rozvodný závod. Je to pozůstatek minulých dob. Není na tom nic světoborného.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.034 sekund, 22 dotazů.