Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak zabránit náhradě nožové pojisky vyšší hodnotou?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zabránit náhradě nožové pojisky vyšší hodnotou?  (Přečteno 10318 krát)
Jaroslav Burda
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« kdy: 26.08.2014, 11:51 »

U závitových tomu brání omezovací barevně odlišený kroužek v poj. spodku.
U nožovek už se mi už několikrát stalo, že vypadávající pojisku „opravili“ nahrazením silnější a pak jsem musel řešit problém se servisem technologie, protože výrobce přikazuje připojit na přívod jištěný určenou hodnotou.

Osazení skříně tabulkou s informací jak silná pojiska tam má být a výstraha že nesmí být nahrazena silnější mi nepřipadá jako dost dost účinné opatření...
Zaznamenáno
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 26.08.2014, 12:02 »

S nozovkami moze manipulovat iba opravnena osoba, u ktorej sa predpoklada, ze nenahradi poistku vyssou hodnotou. Preto u nich nenajdete nic ako vymedzovacie kruzky.
Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 26.08.2014, 12:09 »

- Vyměnit za jistič, nebo
- zjistit proč to vypadává (u správně navrženého a provozovaného zařízení by to nemělo být častým jevem),  nebo
- doporučit provozovateli propustit dotyčného brouka Pytlíka.

Blbci jsou moc vynalézaví, na 100% tomu stejně nezabráníte.
Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 26.08.2014, 12:59 »

Navíc každý už asi viděl nožovku "opravenou" omotaným drátem. Bohužel tvarově k tomu už asi nemůže být připravena lépe...
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 26.08.2014, 13:25 »

U nožovek nejde tomu jinak zabránit ! Pláč
Jen max. výrobní hodnotou (A) do typu držáku.
Tam laik nemá co dělat, odborník ví vo co gou! Škleb

Jinak, jak píší kolegové přede mnou.
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jaroslav Burda
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 26.08.2014, 15:00 »

Škoda...
Dělal jsem si naději že přece jenom nějaká možnost je.

Ale potom co jsem viděl v jedné fázi danou pojisku 80A místo 32A a utrhané plomby na tepelné ochraně a tu na max, si o tom že do elektriky smí zasahovat jen odborník, nedělám iluze.

A že je zadřené ložisko se přišlo po znovunamontová ní převinutého motoru...

A vymněněný původní jistič 20A/B za 32A/D na s přívodem od rozvaděče k motoru 2,5 jsem potkal asi před 2 měsíci...
Zaznamenáno
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 26.08.2014, 15:07 »

Keby ludska hlupost nadnasala, polka planety sa vznasa jemne nad zemou...
Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
IM
« Odpověď #7 kdy: 26.08.2014, 16:57 »

Na dvířkách musí být schéma s hodnotami jištění. Dle toho každý pozná neoprávněný zásah. Ale zabránit?  nenene
Zaznamenáno
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 26.08.2014, 17:38 »

Na dvířkách musí být schéma s hodnotami jištění.
Odkud plyne takový požadavek? V praxi to vidět téměř nikde není ... spíš bývají vidět jiné pojistky v každé fázi a podobné prasárny ...
Zaznamenáno
IM
« Odpověď #9 kdy: 26.08.2014, 18:00 »

Odkud plyne takový požadavek? V praxi to vidět téměř nikde není ... spíš bývají vidět jiné pojistky v každé fázi a podobné prasárny ...
Schéma je tam od výrobce, bez hodnot a je věcí revize, aby odpovídalo dokumentaci a RZ. Pokud ne, je věcí provozovatele, aby vyhledával rizika a zajišťoval jejich odstraňování (Z 262/2006 Sb.). Sabotáži zabránit nelze.
Zaznamenáno
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 26.08.2014, 18:09 »

Na niektore veci netreba predpis, staci zdravy rozum. Ked mam RISku napr. so 4 sadami nozoviek, je len k prospechu veci, popri vyznaceniu kablov (smerov a prierezov) vyznacit aj istenie,
Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Filip Dobiáš
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 26.08.2014, 18:20 »

Namontovat odpínač nožových pojistek a ten uzamknout. Manipulovat s odpínačem bude moci jenom rozumná osoba vlastnící klíč.
Zaznamenáno

Sám-li spravuješ - více škody naděláš; zavolej dborníka a máš po starosti
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 26.08.2014, 18:40 »

... osoba vlastnící klíč.
To už jsem viděl, "třináctka klíč" místo nožovky...
A tam, kde vítězí zisk z nepřerušeného provozu nad rizikem z poškození zařízení nebo ohrožení zdraví a životů, tak je těžké "napadnout práci toho, kdo ten provoz v danou chvíli zachránil"

Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 26.08.2014, 20:02 »

Stačí zaměstnávat kvalifikované a zodpovědné lidi.Ne vyměňovače pojistek.Těch různých náhrad jsem také řadu viděl.Šestnáct kou Y vodičem počínaje a již kolegou výše zmiňovaným klíčem 13/17 konče.Nepočítá m případy, kdy je na první fázi 63A pojistka, na druhé 100A a na třetí 160A a to vše na AYKY16. Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 23 dotazů.