Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Podle jakých parametrů se vybírá termokamera?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Podle jakých parametrů se vybírá termokamera?  (Přečteno 6276 krát)
Michal Štauber
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« kdy: 27.07.2014, 12:48 »

Mám si v práci koupit nějakou termokameru pro kontrolu rozvaděčů, motorů, ložisek atd. Jelikož nemám žádné zkušenosti s termokamerou ani jsem ji nikdy neměl možnost vyzkoušet
potřeboval bych poradit na jaké parametry je nejdůležitější se zaměřit. Cenová hladina je okolo 40t. Mám vyhlídnuté FLUKE TIS nebo FLUKE TI100, ještě jsem koukal na značku Testo, ale ta mi nic neříká.
Zaznamenáno
Roman Smékal
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 28.07.2014, 08:14 »

Myslím, že vaše úvahy směřují správným směrem.
Fluke TiS byla svého času výborná kamera. Nabízí skvělý poměr cena, výkon, ale jedná se již o poslední typ ze starší generace přístrojů. Nevýhoda, je maličko těžší, méně ergonometrická, nemá vyměnitelnou baterii, výhoda: manuální ostření, využijete převážně u záznamu na velmi krátkou vzdálenost. Narozdíl od nové řady Ti1xx jak jste zmiňoval např Ti100 je hojně užívána na právě vámi uváděné kontroly. Dal bych vám ještě radu podívat se na nově nabízené Ti90 či Ti95, které navíc umožňují pořídit již v této nízké cenové kategorii nejen plně radiometrický snímek, ale také viditelný obraz, což je velká výhoda, obrazy se pak mohou v počítači prolínat. Nové řady navíc umožňují bezdrátovou komunikaci s přístroji FlukeConnect. Baterie jsou snadno vyměnitelné s kontrolou nabití.

http://www.ghvtrading.cz/merici-pristroje/infrakamery/fluke-ti95.html

Nicméně klíčovým parametrem při výběru zůstává, rozsah teploty, citlivost, zorné pole jaké potřebujete vidět. Laicky řečeno, jak velký předmět na jakou vzdálenost potřebujete rozlišit a samozřejmě software, ten u Flukeho získáváte zdarma v češtině a je shodný ať už máte kameru za 20tis. nebo za 300tis.

Tady je pěkná přehledová tabulka parametrů...
http://www.ghvtrading.cz/download.php?fileid=1120
Zaznamenáno
kokeš jiří
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 28.07.2014, 21:58 »

Výběr bych zaměřil podle účelu. Koupil jsem na sledování oteplení ložisek a tepelných mostů kameru Flir. Je to kamera bez možnosti doplnit snímek ve viditelném spektru a dost mi to chybí. dnes bych už nešetřil za každou cenu a doplatil si na lepší. ( Flir irx 30)
Zaznamenáno
Michal Štauber
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 30.07.2014, 07:34 »

Výběr bych zaměřil podle účelu. Koupil jsem na sledování oteplení ložisek a tepelných mostů kameru Flir. Je to kamera bez možnosti doplnit snímek ve viditelném spektru a dost mi to chybí. dnes bych už nešetřil za každou cenu a doplatil si na lepší. ( Flir irx 30)
Děkuji za Vaší odpověď. Teď se rozhoduji co koupit jestli TI90 nebo TI95. Viditelné spektrum znamená reálný snímek bez infra probarvení?
Zaznamenáno
kokeš jiří
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 31.07.2014, 15:00 »

v podstatě jde o to, že když nemám možnost snímku ve viditelném spektru, je občas těžké přesně zaměřit bod s jinou teplotou. Příkladem: koukáte na rodinný dům kamerou, uprostřed zdi je bod se zřetelně jinou teplotou. Kouknete očima, máte vedle sebe díru od větráku, ptačí hnízdo a litinovou krabici domovních pojistek. Co hřeje? pokud je možnost přes sebe dát obrazy ir a viditelné spektrum - máte vyhráno, nejteplejší je třeba odtah ventilátoru.  Pokud stojíte jen u otevřeného rozvaděče, tam se většinou dá přesně lokalizovat zdroj. Jinak na ten dům koukáte jak šilhavý Quasimodo, jedním okem do kamery, druhým na dům a snažíte se obrazy překrýt přes sebe činností mozku. To ale není vhodné pro dokumentaci a další použití..
Zaznamenáno
Hynek Havliš
*
Offline Offline



Automatizace


« Odpověď #5 kdy: 31.07.2014, 16:05 »

Můžete se podívat na článek "Termografie v průmyslové údržbě" (autor Jan Doležal, vyšlo v časopise Elektro 3/2014, od strany 22). Časopis je legálně, on-line volně dostupný na webu FCC public - na adrese ....
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 23 dotazů.