Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Vyhovuji požadavkům na zajištění pracoviště?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Vyhovuji požadavkům na zajištění pracoviště?  (Přečteno 6003 krát)
Josef Dvořák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 22.11.2005, 14:48 »

Modelová situace při zajištění motoru 6kV.
Osoba pověřená provozovatelem vypíše příkaz „B“ na zajištění motoru 6kV pro jeho následné odpojení a definuje v něm kroky zajištění.
Se způsobem zajištění seznámí a zajištěním pověří dva pracovníky s §6 nad 1000V.  
Zajištěné pracoviště si převezmou a vlastní odpojení po zajištění provedou pracovníci dodavatelské firmy.
Rozvodna se nachází v budově A, motor v budově B v jiné části areálu podniku.
Postup zajištění:
1.        Kontrola vypnutého stavu vypínače motoru v rozvodně a jeho vysunutí mimo pole rozvaděče.
2.        Ověření beznapěťového stavu roubíků pro osazení zkratovací soupravy
3.        Osazení zkratovací soupravy
4.        Ověření beznapěťového stavu v přechodové skříni u motoru
5.        Osazení zkratovací soupravy v přechodové skříni motoru
6.        Vymezení pracoviště pro odpojení pohonu  
A teď k jádru problému.
Musí celý proces zajišťování absolvovat oba elektrikáři, nebo do přechodové skříně může zkratovací soupravu osadit už jenom jeden? V budově B se nachází větší množství motorů 6kV s individuelním značením.
Musí být v přechodové skříni motoru bezpodmínečně osazena zkratovací souprava? Přechodová skříň je pracoviště firmy provádějící odpojení motoru.

Za reakce předem díky     Dvořák.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 23.11.2005, 07:59 »

Pane kolego, zastávám v tomto případě názor že dva pracovníci. viz dříve ČSN 343100, Příkaz B - moje odůvodnění : Lidský život je to nejceněnjší co jsem poznal a tak všude tam, kde to zavání průserem posílám takový počet lidí, abych eliminoval možnost ještě většího maléru. Prostě jeden pracuje a ten druhý hlídá jeho bezpečnost a v případě maleru může pomoci, nebo pomoc zajistit dle svých možností a schopností. ( Nebo jak říkává můj přítel: jeden umí číst a druhý psát, už chybí jen pes, který by hlídal inteligenty.) Protože se bojím, jetě žiju! Ti, kteří si hrály na hrdiny čuchají ke kytkám v zemi!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Melen
Důchodce na plný úvazek.
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 23.11.2005, 11:09 »

Moje reakce je přiložena v samostatném souboru.
Srdečně zdraví
Ing. Jaroslav Melen

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když si myslím že vím, tak poradím. Když nevím tak se zeptám. Přednáším o tom co vím a co ostatní možná zas tak úplně neznají, podívejte se na www.volny.cz/melen. Znalecké posudky dělám z oboru ve kterém jsem jako inspektor SOD pracoval 25 let - bezpečnosti práce v elektrotechnic e, .
Josef Dvořák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 24.11.2005, 13:28 »

Děkuji panu Melenovi i panu Kořínkovi za názor a rozšiřuji ing. Melenem přiložený dokument o svou reakci.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Melen
Důchodce na plný úvazek.
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 25.11.2005, 10:57 »

Pro popsané provedení a situaci je osazení 2. ZS OK. Podle mého názoru bylo (viz čl. 185 ČSN 34 3100) a lze i nyní druhého pracovníka pro osazení, v pořadí 2.ZS, za takto popsaného stavu uvolnit pro jinou práci.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když si myslím že vím, tak poradím. Když nevím tak se zeptám. Přednáším o tom co vím a co ostatní možná zas tak úplně neznají, podívejte se na www.volny.cz/melen. Znalecké posudky dělám z oboru ve kterém jsem jako inspektor SOD pracoval 25 let - bezpečnosti práce v elektrotechnic e, .
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 22 dotazů.