Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Vítáte elektronickou fakturaci Elfetexu? Nebude vám chybět zase razítko?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Vítáte elektronickou fakturaci Elfetexu? Nebude vám chybět zase razítko?  (Přečteno 7841 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: 05.06.2014, 15:34 »



Elfetex od 1. června spustil elektronickou fakturaci.
Z mého pohledu přínos. Ovšem některým elementům v takovém případě chybí razítko.
Za pět roků zpět si nevzpomínám, že by mi chybělo razítko.
Ale toto není téma o razítku ale o elektronické fakturaci.

Vítáte to jako dobrý servis dodavatele?
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 05.06.2014, 16:47 »

Myslel jsem, že už je to samozřejmost, že ji někdo zavádí až dnes mne překvapuje.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 05.06.2014, 17:17 »

Za pět roků zpět si nevzpomínám, že by mi chybělo razítko.

Mne taky nechybelo nekolik let. A pak prisli na kontrolu dve zensky z bernaku a byl docela problem...
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 05.06.2014, 17:32 »

Mne taky nechybelo nekolik let. A pak prisli na kontrolu dve zensky z bernaku a byl docela problem...
A co měly za problém? Na kontroly dokladů chodí naše účetní pravidelně a pokud byl doklad správně vypsán, žádný otisk brambory nebyl vyžadován.

Razítko slouží pouze jako náhrada ručního vypisování údajů o firmě. Nic víc. Není to tedy stvrzující pečeť pravosti, jak se někdo domnívá.
Ale jak jsem uvedl v úvodu toto není diskuse o razítku ale o elektronické fakturaci.
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 05.06.2014, 19:41 »

Razítko slouží pouze jako náhrada ručního vypisování údajů o firmě. Nic víc. Není to tedy stvrzující pečeť pravosti, jak se někdo domnívá.
Ale jak jsem uvedl v úvodu toto není diskuse o razítku ale o elektronické fakturaci.

Zcela souhlasim. Jen by to jeste tenhle neschopny stat mel dat na vedomi drabum, co pro nej vybiraji dane a k spokojenosti by mi chybelo uz jenom to, aby se firmy co delaji ucetni programy domluvili na nejakem standardu a elektronicka faktura firmy AAA s ucetnim programem XYZ mi sla jednim klikem naimportovat do ucetniho programu firmy ASDF co pouzivam  ...
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 05.06.2014, 20:46 »

Mezi povinnými náležitostmi účetního dokladu se podpis ani razítko nenachází. Sám vydávám i přijímám doklady v pdf celkem často a bez problémů.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 06.06.2014, 06:45 »

Velké firmy berou faktury zaslané emailem bez problémů.....
A ty mají kontrolu každý rok bez námitek!
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 06.06.2014, 06:54 »

Už jsem se na to ptal jednou v jiném vlákně asi před rokem.
Je faktura v pdf elektronická faktura, nebo je to jen jiná forma tisku?
Po pojmem elektronická fakturace bych spíše čekal, že si "učetní SW" vymění mezi sebou datový soubor, tak, že učetní nebude muset přijmutou fakturu vytisknout a ručně přepsat údaje do účetního SW.
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #8 kdy: 06.06.2014, 07:45 »

Už jsem se na to ptal jednou v jiném vlákně asi před rokem.
Je faktura v pdf elektronická faktura, nebo je to jen jiná forma tisku?
Po pojmem elektronická fakturace bych spíše čekal, že si "učetní SW" vymění mezi sebou datový soubor, tak, že učetní nebude muset přijmutou fakturu vytisknout a ručně přepsat údaje do účetního SW.

Účetnictví u nás není moje parketa ale čekal bych kromě pdf i datový soubor pro rychlé načtení do systému účetnictví. Pokud by vše stačilo na tři "píp",  pak se může zrušit standardní 14 denní splatnost. Protože splatnost je brzda kvůli fyzickému doručení faktury a jejímu zaúčtování do knihy.

Tedy shrnuto: Elektronická fakturace = odbourání odkladů platby
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 06.06.2014, 07:53 »

Citace
Pokud by vše stačilo na tři "píp",  pak se může zrušit standardní 14 denní splatnost.

Ta splatnost je ožehavá u větších firem,zejména státních.....
Taková faktura musí mít X pospisů než se zaplatí....kdy ž je u každého v kanceláři jenom týden, tak tzv. "kolečko" neudělá ani za měsíc!! tanecek tanecek
Takže 14 dní je sci-fi! Mrknutí
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #10 kdy: 06.06.2014, 08:26 »

Ta splatnost je ožehavá u větších firem,zejména státních.....
Taková faktura musí mít X pospisů než se zaplatí....kdy ž je u každého v kanceláři jenom týden, tak tzv. "kolečko" neudělá ani za měsíc!! tanecek tanecek
Takže 14 dní je sci-fi! Mrknutí
To je častá výmluva. U korporace to tak bývá, to ano. Ale většinou se obchoduje s malými a středními firmami. Potkal jsem případ, kdy člověk (one man show) tvrdil, že faktura musí udělat zmiňované kolečko a pak se přiznal, že všechny vyjmenované osoby představuje on sám. Ale zdůraznil, že běda, jak se jedna osoba v něm vzpříčí a odmítne podepsat.

Všechno je to na předem sjednaných podmínkách.
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 06.06.2014, 08:40 »

Trošku odbočím:
pokud budu mít sjednanou splatnost 120dní, budu o tom vědět dopředu, tzn. s tím počítat, protistrana ji pak dodrží, nevidím problém. Horší mě přijde domluvená splatnost 14 dní a reálná 60......
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 06.06.2014, 09:09 »

Trošku odbočím:
pokud budu mít sjednanou splatnost 120dní, budu o tom vědět dopředu, tzn. s tím počítat, protistrana ji pak dodrží, nevidím problém. Horší mě přijde domluvená splatnost 14 dní a reálná 60......
To je pravda, ale tuším, že nějakým vládním nařízením byla omezena délka splatnosti na max 30 dní? (nejsem si jist). Hlavně je tam nově klauzule s náklady na vymáhání.

Účetnictví u nás není moje parketa ale čekal bych kromě pdf i datový soubor pro rychlé načtení do systému účetnictví.
Ten datový soubor může být nahrazen QR kódem, který mám rád, odpadá přepisování dat s možností chyby (včera jsem byl upozorněn dodavatelem, že jsem zaplatil místo 74.632,- jen 74.623,-).

Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 06.06.2014, 09:36 »

To je pravda, ale tuším, že nějakým vládním nařízením byla omezena délka splatnosti na max 30 dní? (nejsem si jist). Hlavně je tam nově klauzule s náklady na vymáhání.

60, pokud se strany vzájemně nedohodnou na delší. Takže dohoda vypadá takto: "Udělejte to pro nás, ale máme splatnost 120dní." "To nemůžete ze zákona je max.60, a to já neakceptuji.",  aha, no vlastně nám Vaše nabídka až tak nevyhovuje, další..."

Jediné, kde se to zlepšilo, tak že státní instituce a polostátní a statní podniky (ČD, ČD Cargo),  snížily z původních 90 psaných a 120 reálných, na 60, které i dodržují.... 
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 06.06.2014, 12:53 »

To je pravda, ale tuším, že nějakým vládním nařízením byla omezena délka splatnosti na max 30 dní? (nejsem si jist).
Novy obcansky zakonik, par. Tusim 1968
Ze to mnozi nevyzaduji je bohuzel jejich problem.
Pausalni naklady na vymahani jsou pak v narizeni vlady ohledne uroku z prodleni
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #15 kdy: 06.06.2014, 13:36 »

To je častá výmluva. U korporace to tak bývá, to ano. Ale většinou se obchoduje s malými a středními firmami. Potkal jsem případ, kdy člověk (one man show) tvrdil, že faktura musí udělat zmiňované kolečko a pak se přiznal, že všechny vyjmenované osoby představuje on sám. Ale zdůraznil, že běda, jak se jedna osoba v něm vzpříčí a odmítne podepsat.

Všechno je to na předem sjednaných podmínkách.

Já se o tom přesvědčuji každý den, tak vím VO-CO-GO! tanecek
Jeden člověk u faktury snad ani neexistuje ve větších firmách....?
Je tam vždy podpis a schválení podle nových kritérií min. 4 lidi...!
Vždy se pak musí vytisknout do papírové podoby!
Výmluva to není v žádném případě.... Zlej
Je to každodenní praxe!

Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 22 dotazů.