Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Musí mít každá zásuvka v kuchyni svůj jistič ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí mít každá zásuvka v kuchyni svůj jistič ?  (Přečteno 77999 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #72 kdy: 02.12.2019, 15:20 »

Mít metrák a lezt po žebříku na max.metrák je o držku, ovšem v případě, že tento poměr znám dokonce předem a přes to se na to ptám je spíše provokačka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Olda Pořádek
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #73 kdy: 02.12.2019, 17:33 »

A jak ovlivnim co tam kdo strci za spotrebuc do zasuvky, ha? Jinak nez jisticem to regulovat nelze!

Ja se ptam na kvalitu provedeni, protoze ne vse s napisem 16A je stejne kvalitni, pletu se?

Nebo si fakt myslite, ze na vyrobci a znacce nesejde?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #74 kdy: 02.12.2019, 18:39 »



Nebo si fakt myslite, ze na vyrobci a znacce nesejde?
To se fakt ptáte mě?
Furt dělám nějaké ty pokusy, kritizuji, a jsem velice vybíravý co se kvality týče.
Takže můj názor na kvalitu dvojzásuvek:
Top je předchůdce řady Clasik polozapuštěné, mívala porcelánový "strojek" a plastové tělo z termosetu, používala se v panelácích na Al vodiče, a tam už to ve spojích nějak hřeje.......
Dokonce si dovolím tvrdit, že právě tento typ zásuvky zachránil spoustu bytů před vyhořením.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #75 kdy: 02.12.2019, 18:44 »

Citace
Dokonce si dovolím tvrdit, že právě tento typ zásuvky zachránil spoustu bytů před vyhořením.

U Al vodičů ano.....Ale u Cu vodičů NEEEE! tanecek Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Olda Pořádek
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #76 kdy: 02.12.2019, 18:47 »

TOP kde?

https://nizke-napeti.cz.abb.com/katalog
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #77 kdy: 02.12.2019, 19:31 »

Již se nevyrábí, bohužel.
Z dnešních vyráběných určitě zas ABB, ale proti oné popisované je to "slabota".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Olda Pořádek
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #78 kdy: 02.12.2019, 19:44 »

To jsou ty osklive komunisticke keramicke, panelakove, co se pak ulamovaly a rozpadavaly? To se vyrabelo kdy naposledy?

Dnes je vse z plastu...

No dobre tak ta mnou  odkazana ABB vyhovi?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #79 kdy: 02.12.2019, 20:11 »

Původní glazovaná keramika se pokud nebyl montér úplné prase neulomila a přežije rozhodně další desítky let.
Radu která dnešní zásuvka přežije 16A trvale, ode mne nečekejte..... .,  nevím.
Pokud bych si byl dopředu vědom o napájení dvou přímotopů z jednoho místa....,  co tak zkusit dvě zásuvky vedle sebe?
Nebo dva okruhy?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Olda Pořádek
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #80 kdy: 02.12.2019, 20:44 »

Tomu jsem se chtěl vyhnout, doufal jsem, že NĚCO to zvládne v jedné krabici.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #81 kdy: 02.12.2019, 22:25 »

Co takhle použít jednu dvojitou krabici??  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #82 kdy: 03.12.2019, 04:16 »

To jsou ty osklive komunisticke keramicke, panelakove, co se pak ulamovaly a rozpadavaly? To se vyrabelo kdy naposledy?


Tento typ dvojzásuvky jsem při montáži rozbil za život  jenom jednou, když mi vypadla z ruky na betonovou podlahu ještě před připojením. Nevím proč a jak ji kdo rozlamoval, jedině snad nevhodným šroubovákem a nesmyslným přetahováním šroubků. Vyráběly se dlouho, zhruba do konce století.

Bílý termoset (bakelit) je tepelně odolný, je stále čistě bílý a nežloutne ani po 30. létech, kdežto dnešní "krásné" termoplasty zežloutnou za 2 až 3 roky, v kuchyni mnohdy ještě dříve, pokud se vlivem zahřátí při použití výkonných spotřebičů rovnou neroztečou.

Topná tělesa 230 V o celkovém příkonu 4 kW nemají být napájena z jedné dvojzásuvky, proud je 17,4 A. Jediné správné řešení je použít dvě zásuvky (příp. namontované  v dvojrámečku) na samostaných vedeních se samostatným jištěním.

U Al vodičů ano.....Ale u Cu vodičů NEEEE!

Nevím proč by měly mít připojené měděnými vodiči horší vlastnosti než s hliníkovými. Na měděném vedení jsem je ještě neviděl poškozené vyhřátím u šroubků, jediné poškození, které se občas vidí, je způsobené nekvalitní flexo vidlicí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #83 kdy: 03.12.2019, 08:40 »

Citace
Nevím proč by měly mít připojené měděnými vodiči horší vlastnosti než s hliníkovými. Na měděném vedení jsem je ještě neviděl poškozené vyhřátím u šroubků, jediné poškození, které se občas vidí, je způsobené nekvalitní flexo vidlicí.

Však to také tak píši!! Kroutím očima
U Al vyhoření bývá-ANO u Cu vyhoření nebývá-NEEE!! Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #84 kdy: 03.12.2019, 09:29 »

Já jsem to špatně pochopil, vaše citace a odpověď na ni (#75) se dá vysvětlovat dvěma protichůdnými směry. Důležité je, že jsme se nakonec shodli. Zásuvky jsou to skutečně dobré a já jejich vzhled považuji za nadčasový, jednoduchý a praktický.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #85 kdy: 03.12.2019, 09:59 »

...
Z dnešních vyráběných určitě zas ABB, ...
Opatrně na ty bezšroubové připojení (princip jako Wago)

Když se do nich narvou konce Al vodičů tak jas se odpojí od staré zásuvky, tedy lehce zoxidované, pomačkané od šroubů, není to na větší proudy
(s Cu vodiči jsem u této řady problém nezaznamenal)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #86 kdy: 03.12.2019, 10:04 »

Opatrně na ty bezšroubové připojení (princip jako Wago)

Když se do nich narvou konce Al vodičů tak jas se odpojí od staré zásuvky, tedy lehce zoxidované, pomačkané od šroubů, není to na větší proudy
(s Cu vodiči jsem u této řady problém nezaznamenal)

Souhlas, pokud to nedělá "odborník" tak to tak je!
Al vodič se musí jemně očistit a hlavně dírku vyplnit pastou!  Tam je pak procento vyhřítí velmi malé!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #87 kdy: 03.12.2019, 10:57 »

v
Opatrně na ty bezšroubové připojení (princip jako Wago)

Když se do nich narvou konce Al vodičů tak jas se odpojí od staré zásuvky, tedy lehce zoxidované, pomačkané od šroubů, není to na větší proudy
(s Cu vodiči jsem u této řady problém nezaznamenal)
Pokud vím, tak nejsou pro Al certifikovány, osobneě bych si to nelajzl, ani s pastou ani bez.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marek Laube
*
Offline Offline



elmara@atlas.cz


« Odpověď #88 kdy: 03.12.2019, 10:58 »

Opatrně na ty bezšroubové připojení (princip jako Wago)

Když se do nich narvou konce Al vodičů tak jas se odpojí od staré zásuvky, tedy lehce zoxidované, pomačkané od šroubů, není to na větší proudy
(s Cu vodiči jsem u této řady problém nezaznamenal)

On to nějaký výrobce přístrojů povoluje? Al vodiče do bezšroubových svorek?
Zatím jsem viděl pouze Cu doporučení. Wago je něco jiného, výrobce tam přímo doporučuje, že jsou svorky vhodné pro Al vodiče. Ale jen ty páčkové, s použitím kont. vazelíny.
Tak že "nacpat" Al do zásuvné Wago svorky je taky prasárna.  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Olda Pořádek
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #89 kdy: 03.12.2019, 11:31 »

1) nevim kdo je rozlamoval, ale viděl jsem rozlámanou každou druhou keramickou a ten plastový kryt také hrůza, osttaně proto je asi měníte, ne?

Uvažoval jsem, že těch 50% dobrých použiju, ale vypadá to hrozně. Pravda, šroubky a perka vypadají masivně a ta keramika taky.

2) kvůli zapnutí druhého spotřebiče na hodinu, než se rozehřeje chata, kdy jistič musí udržet 1,13 x 16A tam nebudu tahat druhý kabel 20 metrů ani dělat novou díru do zdi. Jestliže jistič má nějaké nominální parametry a rezervu, stjně jako cyky 3x2,5, měla by ji mít i zásuvka a to je to, co tu řešíme, která zásuvka není ošizená na kontaktech!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Poradíte mi s velikostí jističe pro zásuvku zahrady?
 Jak a čím jistit osvětlení u akvária?
 Mohu jistit CYKY 3x1,5 jističem 13A?
 Jaký jistič zvolit na jaký okruh?
 Je možno zásuvkový obvod v kuchyni, kabelem CYKY 3x2,5 jistit 20A?
 Musi mit mycka svuj jistic ?
 Jaký jistič instalovat k zásuvce, aby nevypínal patrový?
 Předřazený jistič určím dle jmenovitého, maximálního nebo špičkového proudu?
 Jak jistit jednu 1f zásuvku a jednu 3f zásuvku?
 Lze jistit 3f zásuvku 400V třemi jednotlivými jističi?
 Mohu jistit zásuvkový obvod vedený vodičem Cu 3x1.5 jističem 16A?
 Mohou být zásuvky nataženy kabelem CYKY 3Cx1.5 a jišteny 16A jističem?
 Musím změnit jistič při změně spotřebiče?
 Nemá být sled ampéráže jističů směrem k zásuvkám sestupný?
 Je pro jištění 32A 3f správně použito zásuvek 63A 3f?
 Co kdybych jistil sporák 3x25A jističem?
 Lze jistit třífázový spotřebič jednofázovými jističi?
 Je pravda, že všechny zásuvky v bytě musí být taženy CYKY 3X2,5?
 Čím jistit darling v domovním rozvaděči?
 Jaký použít jistič pro zásuvkový okruh, když je hlavní jistič B10/3?
 Lze dát za hlavní jistič další jistič se stejným proudem?
 Jakou pojistku zvolit pod vypínač světla?
 Může být pračka/sušička odjištěna jen 10A?
 Ako istit zasuvkovu rozvodnicu s istenim na privode?
 Je správná instalace zásuvky 32A s jističem 20A?
 Jaký jistič a charakteristiku zvolit pro počítačový koutek?
 Čím jistit štípačku na dřevo 5,5kW?
 Lze jistit 1fázové zásuvky, světla 3fázovým jističem?
 Proč nemůže být dnes společný jistič pro světla a zásuvky?
 Hrozí nějaké nebezpečí při snížení hodnoty jističů?
 Může být elektroinstalace bez jističe?
 Je možné připojeni 3f 16A zásuvky na jistič 25A/B?
 Mohu dočasně zvýšit jištění z 16A na 40A, než proběhne rekonstrukce?
 Mohu přidat do obvodu další zásuvku a předřadit jí jistič 2A?
 Lze jistit 1f a 3f zásuvku dohromady pouze jedním 3F jističem?
 Vařič s příkonem 1,5kW nemohu připojit na 6A jistič, že?
 Je nutný 13A jistič na elektrickou troubu Baumatic?
 Mohu připojit na jeden okruh více spotřebičů než udrží jistič?
 Jak nepřetížit zásuvky v kuchyňské lince do max. 6A bez předjištění?
 Jak nejlépe rozdělit jištění v kuchyni?
 Lze na zás. okruh 1,5 mm2 napojit 2,5 mm2?
 Mohu zapojit 1f zásuvku z kombinované 3f zásuvky?
 Čím jistit IT aby v případě poruchy nevybavily jističe sousedních obvodů?
 Jak se před rokem 1989 v panelácích navrhovalo jištění obvodů?
 Musí být pro zásuvku k pračce bezpodmínečně samostatný obvod?
 Kde najdu specifikaci dlouhodobého maximálního zatížení pro zásuvku 3x16A?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 22 dotazů.