Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  PROFI zóna.
| |-+  OSVĚTLOVÁNÍ, svítidla, světelné zdroje, technika a principy
| | |-+  Která ČSN/čl. je porušena chybí-li na svítidle ochranné sklo?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Která ČSN/čl. je porušena chybí-li na svítidle ochranné sklo?  (Přečteno 29583 krát)
Tomáš Maixner
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



WWW
« Odpověď #36 kdy: 12.03.2006, 21:05 »

87 metrů nikoliv, sedmička se tam vloudila, tedy jen osm metrů

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Někam se mi ztratilo "ID.OK". Tak kdo ví, jestli jsem to já. Kdo ví, jestli vůbec jsem.
Z 50 příspěvků je mi přiznán 1 a z více jak 50 pozitivních hodnocení mám zápornou karmu. Komu tady tak vadím?
Nemám právo nahlížet do kontaktů, nevím zda jsem viditelný já.
Tak pro jistotu kontakt je na www.dq
Tomáš Maixner
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



WWW
« Odpověď #37 kdy: 12.03.2006, 21:27 »

Pro pana Beláně:
Tak to je mi líto, že jsem vás rozhořčil. S tím, abych byl kvalifikovaný elektrotechnik už asi nic nenadělám, zůstanu nedoukem asi až do smrti.

Nevím v čem vidíte demagogii. Jen jsem uvedl reálný příklad, kdy lze bez nástrojů odstranit zásadní díly svítidla.
Považujete to za demagogii - tak jiný příklad - naprosto běžný - mám na stole svítidlo se stínidlem na závit. Holýma rukama jej mohu odstranit. Bez stínidla mě bude svítidlo silně oslňovat - bude porušena norma ČSN EN 12464-1. Svítidlo bez stínidla nemohu používat.

Doufám, že je to srozumitelné. Nejde o nic jiného, než o to, že se mýlíte, když považujete to, co lze bez nástrojů odstranit, za nepodstatné a absenci takových prvků nepovažujete za závadu. Pokud jsem pro vás i nadále demagog, tak se už nedá nic dělat. Nějak se s tím srovnám.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Někam se mi ztratilo "ID.OK". Tak kdo ví, jestli jsem to já. Kdo ví, jestli vůbec jsem.
Z 50 příspěvků je mi přiznán 1 a z více jak 50 pozitivních hodnocení mám zápornou karmu. Komu tady tak vadím?
Nemám právo nahlížet do kontaktů, nevím zda jsem viditelný já.
Tak pro jistotu kontakt je na www.dq
Jiří Sedlmajer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #38 kdy: 13.03.2006, 11:08 »

Tak sklo ano nebo není závada? Vyber,co vyhovyuje.
Nevím, ale jako LAIK bych občas musel být z vašich rad  jelen Úsměv) a musel bych si myslet o profících něco nepěkného.
Co tak zavést zvláštní rubriku pro laiky, nechat někoho odpovědět,nebo se střídat a výhrady si vyříkat mezi sebou?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
štěpán škriečka
« Odpověď #39 kdy: 13.03.2006, 11:33 »

Chybí - li kryt na světle, tak to hodnotím jako závadu dle ČSN 33 2000-4-41,412.2 a ČSN EN 60529, porušení krytí/IPxx/. Dále neřeším otázky zda tam je či není kryt potřebný to ať si řeší provozovatel na základě vyhodnocení rizik, ale jestli výrobce navrhnul krytí, tak tím něco sledoval. Obvykle spolehlivost, bezpečnost a estetika je jen doplněk.
A určitě se dá požít ČSN 2000-1 např.čl.131.1, 132.1, 132.1N2, 133.3, 13N6.2 všeobecně.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #40 kdy: 13.03.2006, 11:41 »

TO: Skriecka > .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #41 kdy: 13.03.2006, 21:18 »

<p>Je pro mě novinou,že svítidlo bez krytu není závadou.Pan Fufsa vám to popsal dostatečně.Cok oliv co je zcizeno nebo rozbito na přístroji,rozvaděči svítidle, vypínači apod.čímž se odliší od toho dle čeho bylo schváleno,vyrobeno,revidováno je vždy závada.</p><p>Je jen na revizním technikovi se kterým ustanovením ČSN si to spojí,když přesná citace chybí.
</p>
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.029 sekund, 22 dotazů.