Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Proč svídí LED diody po měsíci provozu v pásku vyhasle?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč svídí LED diody po měsíci provozu v pásku vyhasle?  (Přečteno 3193 krát)
biolog Hubinka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 30.12.2013, 19:47 »


Mám zapojené diodky paralelně 2x1 metr na adaptér s takovou tou rozdvojkou.
Zapojil jsem to napřed do adaptéru (output 12V, 2A) ale po minutě začali světla blikat.
Potom jsem to zapojil do adaptéru s outputem (12V, 3,15 A) a vše nějakou dobu fungovalo dobře. Ale po měsíci sotva svítí a všechny diodky jsou jakoby vyhaslé.
Nevím jestli je to diodkama, nebo adaptérem.
Poradíte mi prosím?

Moderátor: Původní otázka "Volba adaptéru k LED páskám?".  ajoooo ajoooo ajoooo
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 01.01.2014, 13:42 »

Mám zapojené diodky paralelně 2x1 metr na adaptér s takovou tou rozdvojkou.
Zapojil jsem to napřed do adaptéru (output 12V, 2A) ale po minutě začali světla blikat.
Potom jsem to zapojil do adaptéru s outputem (12V, 3,15 A) a vše nějakou dobu fungovalo dobře. Ale po měsíci sotva svítí a všechny diodky jsou jakoby vyhaslé.
Nevím jestli je to diodkama, nebo adaptérem.
Poradíte mi prosím?

Moderátor: Původní otázka "Volba adaptéru k LED páskám?".  ajoooo ajoooo ajoooo

A co jste naměřil u zdroje za napětí a proud?
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 01.01.2014, 15:03 »

...
Zapojil jsem to napřed do adaptéru (output 12V, 2A) ale po minutě začali světla blikat.
...
Obživli a pak ta světla asi "zemřela" na nějakou chybu...

Bez nějakých naměřených hodnot ve skutečném provozu toho asi na dálku moc nevyřešíme...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 01.01.2014, 15:20 »

Mám zapojené diodky paralelně 2x1 metr na adaptér s takovou tou rozdvojkou.
Zapojil jsem to napřed do adaptéru (output 12V, 2A) ale po minutě začali světla blikat.
Potom jsem to zapojil do adaptéru s outputem (12V, 3,15 A) a vše nějakou dobu fungovalo dobře. Ale po měsíci sotva svítí a všechny diodky jsou jakoby vyhaslé.
Nevím jestli je to diodkama, nebo adaptérem.
Poradíte mi prosím?
Bohužel jste nenapsal, jaký příkon mají ty použité pásky (udává se to ve Wattech na délkový metr pásku).
Z toho, co popisujete, bych usoudil následující:
- první zdroj (12V/2A) vám blikal, protože ty LED pásky měly větší spotřebu
- "vyhaslost" může mít dvojí příčinu - na 99% je vadný zdroj (to snadno ověříte změřením jeho výstupního napětí, zbylé procento dávám na to, že jste ty LEDky neuchladil...
Zaznamenáno
biolog Hubinka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 01.01.2014, 15:34 »

Děkuji vám za rady pánové.
1) Bohužel o LED pásku nevím nic víc, než co bylo uvedeno v tom odkazu. Informace o příkonu na nich nikde uvedena není.
2) Nemám voltmeter nebo čím se to měří, takže výstupní napětí nezměřím.
3) Chlazení LED pásek. Pásky jsou ve stabilní teplotě 25°C, myslíte, že by se po měsíci mohly opravdu přehřát? Jsou to takové ty LEDky, které jsou zatavené v nějakém silikonu a mají být voděodolné. Proto se mi hodili do terária.

Zkusím tedy někde zjistit výstupní napětí na zdroji a případně zkusím jiný zdroj se stejným výstupem (12V, 3 A).
 pánové.
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #5 kdy: 01.01.2014, 17:00 »

Děkuji vám za rady pánové.
1) Bohužel o LED pásku nevím nic víc, než co bylo uvedeno v tom odkazu. Informace o příkonu na nich nikde uvedena není.
2) Nemám voltmeter nebo čím se to měří, takže výstupní napětí nezměřím.
3) Chlazení LED pásek. Pásky jsou ve stabilní teplotě 25°C, myslíte, že by se po měsíci mohly opravdu přehřát? Jsou to takové ty LEDky, které jsou zatavené v nějakém silikonu a mají být voděodolné. Proto se mi hodili do terária.

Zkusím tedy někde zjistit výstupní napětí na zdroji a případně zkusím jiný zdroj se stejným výstupem (12V, 3 A).
 pánové.


Tedy ukončíme toto trápení. Jasně jste vyslal informaci, že nemáte o čem diskutovat.
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 22 dotazů.