Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Kdo je na stavbě skutečný elektrikář a nelže?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo je na stavbě skutečný elektrikář a nelže?  (Přečteno 50789 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #18 kdy: 08.12.2013, 15:56 »

Dovoluji si připojit pár fotografií a omlouvám se za odbočení z tématu. Mám dnes narozeniny, tak mi to chlubení snad odpustíte.
Gratuluji kolegovi Střelci, já měl narozky na Barborku!  na zdravi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #19 kdy: 08.12.2013, 16:22 »

Zcela upřímně, aby mě testoval kdejaký trótl a léčil si na mě svoje splíny, to bych vážně neustál.

Souhlasím.  Palec vzhůru další, silný  důvod.

Zákazník se musí spokojit s tím, že mu ukážu kopii platné 50tky. V tomto směru ode mne nemůže více čekat a to by mu taky mělo stačit.
Jak kdo získal platnou 50tku, nemohu řešit ani já, ani nikdo jiný. Pokud říkáš, že jde o cár papíru, tak s tím něco udělej. Stejně s tím dohady na jakémkoliv diskusním fóru nic nezmůžou. Dej podnět na TIČR, SÚP, nebo všude tam, kde ti to vezmou

Opravdu si nedovedu představit, že ke mě přijede jakýkoliv řemeslník a já ho ve dveřích, hned po pozdravu, začnu "testovat" abych ho pak poslal domů s tím, že něco neví. Pak bych čekal dlouhé dva dny na dalšího. Promiň, ale to je hrozná představa.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #20 kdy: 08.12.2013, 16:27 »

Souhlasím.  Palec vzhůru další, silný  důvod.

Zákazník se musí spokojit s tím, že mu ukážu kopii platné 50tky. V tomto směru ode mne nemůže více čekat a to by mu taky mělo stačit.
Jak kdo získal platnou 50tku, nemohu řešit ani já, ani nikdo jiný. Pokud říkáš, že jde o cár papíru, tak s tím něco udělej. Stejně s tím dohady na jakémkoliv diskusním fóru nic nezmůžou. Dej podnět na TIČR, SÚP, nebo všude tam, kde ti to vezmou

Opravdu si nedovedu představit, že ke mě přijede jakýkoliv řemeslník a já ho ve dveřích, hned po pozdravu, začnu "testovat" abych ho pak poslal domů s tím, že něco neví. Pak bych čekal dlouhé dva dny na dalšího. Promiň, ale to je hrozná představa.


No představ si to obráceně. Ty přijdeš na zakázku a budete tam dva. Ty a Milan Karvánek. Stařenka ve dveřích vám da spočítat úbytek na vedení mezi Košicemi a Ulanbátárem. Kdo se netrefí přesně na Volt jde z kola ven. A nakonec ji ten sporák bude moct připojit jen Jirka Sluka, který by to jako kontrolní "tentononc" měl přeci vědět!
 tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 08.12.2013, 16:35 »

Počítat úbytek napětí na vedení mezi Košicemi a Ulánbátarem mě přijde jako nesmysl. Stgejně tak jako tuto trasu stavět. Levnější by bylo postavit v Košicícch a v Ulánbátaru elektrárnu   Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 08.12.2013, 16:36 »

Souhlasím.  Palec vzhůru další, silný  důvod.

Zákazník se musí spokojit s tím, že mu ukážu kopii platné 50tky. V tomto směru ode mne nemůže více čekat a to by mu taky mělo stačit.

Promiň, ale to je jako nechtít po svém osobním strážci ukázat "terč plný desítek",  ale pouze zbrojní průkaz tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #23 kdy: 08.12.2013, 17:00 »

No představ si to obráceně. Ty přijdeš na zakázku a budete tam dva. Ty a Milan Karvánek. Stařenka ve dveřích vám da spočítat úbytek na vedení mezi Košicemi a Ulanbátárem. Kdo se netrefí přesně na Volt jde z kola ven. A nakonec ji ten sporák bude moct připojit jen Jirka Sluka, který by to jako kontrolní "tentononc" měl přeci vědět!
 tanecek

A teď už jen chybí, aby babička sežrala vlka a drak Bajajovi sťal tři hlavy. Z křoví by vše pozoroval Fredie Hičkok a napsal o tom parádní bojim bojim dílo. Představa je stejně hrozná, jako ta, že by mě laik ve dveřích zkoušel z mých znalostí.
Pevně doufám, že se toho v budoucnu někdo nechytí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #24 kdy: 08.12.2013, 17:02 »

Mám dnes narozeniny, tak mi to chlubení snad odpustíte.
OT: Tak všechno nej...! Hlavně zdraví.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #25 kdy: 08.12.2013, 17:56 »

No představ si to obráceně. Ty přijdeš na zakázku a budete tam dva. Ty a Milan Karvánek. Stařenka ve dveřích vám da spočítat úbytek na vedení..

DOufám, že se podobná ptákovina neuchytí. Nechci se dočkat toho, že u zákazníka budu muset dlouho prokazovat svoje znalosti, abych nakonec vyměnil vadný vypínač, nebo připojil varnou desku. TO bych udělal půlku práce a cena za čas realizace by tím pádem musela být minimálně o 100% jinde, abych se uživil. TO by se jistě nelíbilo ani zákazníkům.

Nechme už těch blbostí. Každý máme dost své práce a starostí.


Promiň, ale to je jako nechtít po svém osobním strážci ukázat "terč plný desítek",  ale pouze zbrojní průkaz tanecek
To je sice krásný příměr, ale stejně je to blbost. Porovnáváme neporovnatelné .
Trochu mi to připomíná diskusi o vlastnostech deklarovaných výrobcem. Prostě budu tomu papíru věřit. Případný problém je pak na výrobci, který vlastnosti nasliboval. Nebudu si doma stavět zkušebnu proto, abych si vše ověřil sám. To bych nedělal nic jiného.

To pak mohu zkoušet policisty u silnice, ze znalostí práva a pokud se mi jejich odpověď nebude zamlouvat, nebudu se s nima bavit? Nebo pokaždé před obědem otestuji znalosti kuchaře v hospodě, jestli opravdu umí vařit? To se toho dobrýho guláše asi nedočkám.

A co otestovat přímo zákazníka? Jestli nám stojí za to, se s ním vůbec zabývat, když špatně odpoví na položenou otázku.

Pojďme se zabývat něčím užitečnějším. Raději dopíšu revize a vypnu internet. Děti mě v posledních 3 týdnech moc neviděli.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 08.12.2013, 18:21 »

Když už, tak bych to zavedl na všechny profese. A otázky by mohly být mnohem jednodušší. Např. jsem přesvědčený, že otázka "Co je to technický list?" by vyřadila 90% řemeslníků a doplňková, "Už jste někdy nějaký četl?" by vyřadila dalších 9%. (Podepsán otrávený "investor" pomalu přecházející z režimu stavby na klíč do režimu pana Kotka, kterému tímto také gratuluji...)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #27 kdy: 08.12.2013, 18:58 »

Testování elektrikářů zákazníkem - laikem je pro mě nepředstavitel né.
Zajímavé je, že jiné profese nic podobného neřeší.

Má to i další rozměr - kromě několika čestných vyjímek není moc elektrikářů, kteří by dokázali jen tak bez přípravy z rukávu vysypat různé údaje.
Buďme realisté, kdo z nás si troufá tvrdit, že všechno ví a že žádný test ho nemůže nijak zaskočit ?   Mrknutí

Spíše bych se soustředil na to, o čem jsem psal už dříve - standardy.
Ve většině případů je lze využívat.
Jde jen o to, říci nebo spíše napsat a nafotit, že TOHLE je standardní řešení, takhle by to mělo vypadat.
A naopak, upozorňovat na časté problémy, na typické "zkratky" montážních firem atd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #28 kdy: 09.12.2013, 22:35 »

Spíš bych připravil otázky, které si má klást investor. Ty budou zřejmě stále stejné.
Třeba
- co očekávám od firmy za podklady
-jak velkou firmu chci/potřebuji kvůli termínům a rozsahu zakázky
-chci si na každou část najmout jinou firmu, nebo vše v jednom od projektu po revizi. A nemusí jít jen o jednomužnou firmu!!
- dostanu revizi a prohlášení o shodách, štítek a protokol k rozvaděči a podobně
- má poptávaná firma nějaké reference
-Jak dlouho funguje
-je plátcemDPH
a tak dál.

Tohle mi přijde také smysluplnější a přidal bych i další, třeba "má vaše stvební firma oprávnění k elektromontáží m, když mi je zde nabízíte na klíč se stavbou?".

Ale po několika čerstvých zkušenostech s nemoudrými investory, kde jsem byl spíš jen v roli pozorovatele (soukromá osoba, soukromá firma developer! a státní instituce jejíž správu budov vede Ing.elektro!) si myslím, že vlastně "dobře jim tak, když jsou blbí".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #29 kdy: 09.12.2013, 23:55 »

Ještě jedna otázka, která by některé firmy mohla trochu vytočit:
- poskytnete nám před předáním hotového díla podklady, abychom si mohli nechat udělat revizi od nezávislého RT?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 10.12.2013, 07:56 »

Keď si spomeniem na to, aká silná túžba po osvete pre laikov kvôli kazisvetom remesla sa tu z času na čas u mnohých prejavuje, tak som presvedčený o tom, že nápad p. Hudeca je absolútne oprávnený a na mieste.
Preto mi príde čudné, keď sa niekto ide brániť niečomu, po čom sám všeobecne volá. Tu vôbec nejde o trótlov medzi zákazníkmi, tí tam prirodzene patria, tu ide o vyhlásenie vojny trótlom medzi elektrikármi. No a toto sa bez trótlov medzi zákazníkmi nedá. Tam sa trafil p. Hudec úplne presne. Tisíce otázok je síce krásnou túžbou odborníka po hľadaní pravdy, z hľadiska reality ale tak trochu aj túžbou zúfalou.
Čakal som tu spŕšku nápadov ako jednoduchým spôsobom vysvetliť zákazníkovi jeho možnosti ochrany pred nepoctivcami, dočkal som sa len nejakej zvláštnej sebaobrany osobnej stavovskej cti.
Predsa nie je možné, aby hocijaký laik zneistil priemerného odborníka, keď ani sám nevie na čo sa poriadne pýta. Presne toto, teda zopár informácií naviac využívajú elektro-trótli, ktorým pochopenie funkcie tretieho vodiča bohato stačí na drvivé prevalcovanie akýchkoľvek pochybností zákazníka o ich odbornosti.
Na začiatok nie je lepšie portfólio ako citujem: (bavme se o domcích).
Takže podstata nápadu výborná, aj keď ináč nič nové, len namiesto rýchleho pohrebu by to chcelo postupne naštartovať beh na dlhé trate.

Schválne, kto z prítomných a kedy po hocijakom svojom zásahu na elektroinštalá cii okrem faktúry nechal zákazníkovi aj papier so svojím menom, číslom oprávnenia, stručným popisom svojej činnosti, dátumom a poučením aby toto vyžadoval od každého profesistu. Buďte si istí, že táto jediná požiadavka od zákazníka na písomné prevzatie zodpovednosti za dielo, vznesená dopredu, vyženie elektro-trótla spoľahlivejšie ako tisíc otázok.
RT, ten aby sa podpísal pod všetko, žiadať to isté od elektrikára je nehorázna drzosť? Obsahový rozdiel vykonanej práce uvedený vo faktúre a revíznej správe vysvetľovať nebudem.
Toto poučenie s dokladovaním práce robím už niekoľko rokov  a verte, že ak sa nejaký zákazník začne týmto aspoň čiastočne riadiť, rýchlo zistí že je nedostatok odborníkov aj bez toho aby vedel rozdiel medzi poistkou a ističom. Spätné reakcie sa už postupne sporadicky ukazujú. Ale proti tomu, že si z finančných dôvodov niekto aj tak objedná elektro-trótla bojovať netreba. Tu ide o nepodchytené percentá tých, ktorí chcú odborníka aj zaplatiť, len nemajú reálnu možnosť ako ho definovať. Som si istý, že to nie sú jednotky percent.
V tomto kontexte je myšlienka p. Hudeca hodná osobitného zreteľa a zaslúži si podporu v reálnych nápadoch z praxe. A už vôbec mi to nepripadá ako príspevok, na ktorý je možné odpovedať 30 dní. Nevidím lepšie miesta ako podobné fóra, kde by sa s tým malo začať. A keďže všetko chce svoj čas, tak len v porovnaní so Stvorením sveta to vidím na dlhšie ako 6 dní  Smích.

To p. Horský: Dúfam, že na trótla nemáte copyright.  Mrknutí

Samozrejme, že profi-elektro-trótl urobí, napíše, podpíše a potvrdí čokoľvek, ale ani od lustračného zákona predsa nikto neočakával čistú politiku. Či... ?.

Edit: Zaviesť nápad p. Schwarza o nezávislej kontrole rozšírený o dočasné podmienené zadržanie časti platby ja fajn. Pri veľkých zákazkách bežné, ostal by som zatiaľ pri tých "domcích".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #31 kdy: 10.12.2013, 21:08 »

Ještě jsem o tom přemýšlel a došel k tomu, že by bylo dobré zveřejnit tak 10 základních otázek a na ně správných odpovědí, které má investor před podpisem smlouvy položit svému dodavateli elektroinstala ce (to dle smlouvy mnohdy není žádný elektrikář, ale stvební či developerská firma či jen překupník).
Jako záklůadní bych použil otázky naznačené Honzou Fraňkem, mojí předešlou a Jiřího Schwarze.  A samozřejmě další které zde laskaví diskutéři navrhnou.
Ve druhé fázi potom vypracovat seznam tak 10 zásad, které by měl každý profesionální dodavatel elektromontáží dodržet, tam bych vybral z předchozího textu Maroše Kleina a přidal třeba že: instalaci nikdy nelze zahájit bez prováděcího projektu, na každou instalaci je vždy vystavena revizní zpráva, každá práce je vždy provedena dle platných norem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Josef Kadleček
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline




« Odpověď #32 kdy: 10.12.2013, 23:49 »

...a s požadavkem okamžité zálohy na materiál asi není to pravé ořechové ....

No, v dnešní době investovat cizímu člověku do jeho bytu svůj vlastní materiál za zamčené dveře?  Ani omylem! 75% zálohy předem a pak se uvidí, jak si bude zákazník vymýšlet dál! Činnost revizního technika je něco jiného, ale nakupovat bez jistoty materiál za peníze, které žena potřebuje na inkaso a zaplacení obědů ve školce...? To bych musel být chorého rozumu. A jakmile je hotov jakýkoli dílčí celek, ihned další doplatek nyní již hotového díla dle přesného soupisu položek, bez toho se k zákazníkovi nevracím ani kdyby plakal. Platí všichni a jak rádi ! A hlavně se nemusím třást, zda bude zákazník s doplatkem dělat kůžičky; a když, tak mě nezaplacený doplatek nezničí.

Jinak brojím za eliminaci zedníkoelektri kářů, obvykle cizozemských, co tahají světla JYTY 0,75 a zásuvky CYKY 1,5 a pak chtějí revizi...
Sem s otázkami pro ty, co to myslíme vážně !

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Pokud chceme, aby věci fungovali tak, jak mají, musejí se dělat tak, jak se mají dělat. Antonín Hron, umělecký elektrikář
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #33 kdy: 11.12.2013, 03:14 »

Čakal som tu spŕšku nápadov ako jednoduchým spôsobom vysvetliť zákazníkovi jeho možnosti ochrany pred nepoctivcami, dočkal som sa len nejakej zvláštnej sebaobrany osobnej stavovskej cti.
Predsa nie je možné, aby hocijaký laik zneistil priemerného odborníka, keď ani sám nevie na čo sa poriadne pýta.

V tomto, jste podle mne, asi trochu mimo. Nejde o žádnou stavovskou čet, ale o nesmyslnou buzeraci. TAk ještě jednou. Kdo by vybral ty nejvhodnější otázky? Kdo je bude aktualizovat dle platných norem? Až se mě na něco zákazník zeptá, já odpovím, dle mého názoru správně, ale on bude přesvědčen, že ne, co s tím budu já, nebo on dělat? Všimněte si kolik rozporů je ohledně norem i mezi odborníky. Čí názor pak bude správný?
Ještě jednou-je to hovadina a vůbec nejde o žádnou čest, ale o možnost praktické využití, která je v tomto případě o ničem.

Pokud síto na odborníky, které představuje přezkoušení z 50tky (nebo by mělo),  nefunguje, asi bude potřeba nějaká změna.

Jsem rovněž názoru, že bv se měl investor na prvním místě zajímat o to, kdo mu na elektrice pracuje. Předložení platné padesátky, by eliminovalo naprostou většinu  zedníků, truhlářů  a zahraničních pracovníků.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 11.12.2013, 08:08 »

Takže onen nápad se mě osobně celkem líbí, ač není zcela můj, ale dvou mladých kolegů hromosvodářů, kteří se nemouhou uživit protože dělají zásadně dle nového souboru a do této diskuze to nechtěli napsat, protože měli obavu že budou velice nepochopeni, což jak koukám by asi byli, situace je v našem oboru již tak nestandartní, že si prostě žádá obdobných řešení, pokud se vžiji do role laika, který chce v baráčku pěknou, bezpečnou a vychytanou instalačku, tak jsem naprosto v pr...i, jelikož téměř s jistotou za svoje peníze to nedostanu.
Honzo u tebe coby mazáka se divím jak neustále věříš ofi. lejstrům, která svoji úlohu plnila dobře za první republiky, ale doba je jinde a bude stále v oficiální rovině lejster jen hůř a hůř.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 11.12.2013, 08:42 »


 Bohužel se v dnešní době stala většina lejster základem korupce, proto bych je v pokud možno co největším množství zrušil, včetně dnes již přežité "50".  Důvod proč je jednoduchý, pominu-li kutily, co padesátku nemají a nikdy neměli, tak je mraky elektrikářů co ji mají a stejně jim to nebrání dělat nebetyčné prasárny někdy horší než od kutilů. Navíc byla "50" vždy zaměřena pouze na bezpečnost, nikoliv na kvalitu, což považuji za nedostatek velice zásadní. Kvalita a bezpečnost nejdou od sebe oddělovat. Asi bych zavedl přímou osobní zodpovědnost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: 1 [2] 3 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.066 sekund, 22 dotazů.