Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Co způsobuje pískání v elektroinstalaci?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co způsobuje pískání v elektroinstalaci?  (Přečteno 33357 krát)
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 29.11.2013, 22:55 »

... Třeba pomocí muzikanta identifikovat tón.
...
Tak to vzdávám... Hudební sluch není moje silná stránka...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 29.11.2013, 23:26 »

Z tónu odvodíme frekvenci, ne?  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 30.11.2013, 09:17 »

.... Vodu právě technici vyloučili, topení to být nemůže, zvuk se objevuje i mimo topnou sezónu.
Jak tu vodu vyloučili? Doma se mně ozýval taky zvláštní pískavý bzučivý zvuk. Dělal to ventil splachovače na jednom WC. Tak, jak kolísal odběr vody a vytvářel v potrubí rázy, tak se ten ventil ozýval podobným zvukem trvajícím i delší dobu.
Postačila výměna ventilu...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Lucie Haviarová
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 30.11.2013, 12:44 »

Jedná se o panelák, jak jsou zde řešené el. rozvody se musím zeptat firmy, která ho stavěla.
Zkoušela jsem to natočit, ale nic nebylo na nahrávce slyšet, zřejmě je třeba mikrofon a sofistikovaněj ší nahrávací zařízení, než je telefon.
Vodu vyloučili tím, že zvuk je monotónní a kdyby to byla voda, tak by  údajně kolísal. Navíc hlavní uzávěr vody jsme už vypínali a na zvuk to vliv nemělo.
Zrovna to zase začalo. U stoupačky to jakoby bzučí- je to zvuk jako u drátů vysokého napětí, za zdí potom už píská.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #22 kdy: 30.11.2013, 13:01 »

A njde se domluvit se sousedem na noční návštěvě? 
Nemáte na střeše namontované vektilační hlavice Lomanco? Ty by mohli při větším větru tento zvuk vydávat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Lucie Haviarová
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 30.11.2013, 13:26 »

Nejde, už tak je komplikované.
Na hlavice se zeptám. Ale prokazatelně to souvisí s kuchyní, která je nade mnou, protože v tuhle chvíli opět vaří. Proto se stále uchyluji k tomu, že by mohlo jít o přetíženou zásuvku nebo třeba vadný přístroj. Mám dojem, že jednou se sousedka zmínila, že mají něco zapojené v prodlužováku, ale zmiňovaná trouba je přímo v zásuvce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #24 kdy: 30.11.2013, 13:48 »

Už jsem vám to tu psal !
Pokud to dělá, vypnout hl. jistič toho bytu !Nebo dalšího ! ajoooo

(Pokud ztratí data v PC, vypnutím,měl tam mít UPS !....)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #25 kdy: 30.11.2013, 13:52 »

Pokud je problém u sousedů, měli by se o něj zajímat především oni. Pokud jde o městské nebo družstevní byty, pak nahlašte problém s podezřením na možnost vzniku požáru. Pokud je to soukromí byt, informujte sousedy, že se s problémem obrátíte na hasiče a že pak budou mít zřejmě daleko větší problém. Třeba začnou spolupracovat. Pokud se s nimo zrovna nemusíte a oni ví, že existuje věc, která vás trápí, je možné že to dělají i schválně a mají z toho radost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 30.11.2013, 15:06 »

....
Zkoušela jsem to natočit, ale nic nebylo na nahrávce slyšet, zřejmě je třeba mikrofon a sofistikovaněj ší nahrávací zařízení, než je telefon.
...
Zrovna to zase začalo. U stoupačky to jakoby bzučí- je to zvuk jako u drátů vysokého napětí, za zdí potom už píská.

Telefon používá digitíální záznam a aby to nedělalo nějaké interference při vzorkování, musí být účinně odfiltrované vyšší frekvence. U některách telefonů jsou "ostře uříznuté hodně nízko". Takže zaznamenat telefonem vyšší frekvence je problém.


Z kterého konce naší země jste? Koho pozvete "na kafe a na pozorování"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #27 kdy: 30.11.2013, 16:38 »

Vycházíte dobře se sousedy?
Když se budete řídit touto radou, tak už nebudete. Smích

Už jsem vám to tu psal !
Pokud to dělá, vypnout hl. jistič toho bytu !Nebo dalšího ! ajoooo

(Pokud ztratí data v PC, vypnutím,měl tam mít UPS !....)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #28 kdy: 30.11.2013, 17:32 »

Vycházíte dobře se sousedy?
Když se budete řídit touto radou, tak už nebudete. Smích



Vycházím ze sousedy super....jsem totiž sólo RD.....
Na bytě nebydlím, nikdy jsem ani nechtěl,nevím co tam jsou za vztahy??
Jen jak rychle dojít na poruchu ,na co si paní stěžuje...bez tohoto opatření (vypnutí) zde popíšeme Mirkovi 2 HDD keců ! Škleb Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Lucie Haviarová
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 30.11.2013, 20:33 »


Už jsem vám to tu psal !
Pokud to dělá, vypnout hl. jistič toho bytu !Nebo dalšího ! ajoooo

A já už psala, že vypnout jistič se chystáme, ale až někdy v noci, děláním naschválů nic nevyřešíme. Byty jsou v osobním vlastnictví a mám dojem, že když sousedé nebudou chtít, do bytu nás už nepustí a můžeme se jít klouzat. Navíc si nedovedu představit, co bych měla hasičům nahlásit, že nám tu něco někdy píska? Sousedi nic neslyší, ale z toho, že by pískali naschvál, je nepodezřívám.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Vlach
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 30.11.2013, 21:20 »

Nechápu jak jste přišla na to že to dělá elektroinstala ce.
Nepíská to třeba jen když mají puštěnou vodu? Problém by mohl být v trubkách.
Ještě mě napadá že u mě doma píská nový plynoví sporák jen jedna "tryska" a jen když dám plyn pod polovinu výkonu,ale to zase slyším já a myslím si že sousedi vůbec.

Jak to že to vaši sousedi neslyší ? jejich elektroinstala ce přece nemá s vaším bytem nic společného tedy kromě STA (jak už tady někdo zmiňoval )
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #31 kdy: 30.11.2013, 21:29 »

A nemůže to být jen "průvan",  když při vaření pustí odtah nad sporákem?

Taky by to mohl být proudící plyn v trubce. Stačí špatně provedený spoj, s otřepem uvnitř.

Jestli máte v podezření elektriku, tak místo věštění pozvěte RT elektro. Ale osobně v to moc nevěřím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Lucie Haviarová
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 01.12.2013, 12:28 »

Vodu jsme v celém domě vypnuli a zvuk nepřestal, navíc prokazatelně, když vaří, je bzučení slyšet. proto usuzuji, že jde o problém v elektrice. Divné ale je, že zvuk se objevuje i v době, kdy nevaří, tj. v noční hodiny. Elektrikáří přeměřili zásuvky, ale  na nic nepřišli.  Potřebuji poradit, po čem by měli elektrikáři pátrat. Plyn nemáme a TUV jde z teplárny.
Zjistit zdroj bzučení se celou dobu pokouším, jenže ten zvuk sousedi narozdíl od nás neslyší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dušan Davídek
*
Offline Offline



Prostě ELEKTRIKÁŘ


« Odpověď #33 kdy: 01.12.2013, 13:02 »

Zjistit zdroj bzučení se celou dobu pokouším, jenže ten zvuk sousedi narozdíl od nás neslyší.

...Ale prokazatelně to souvisí s kuchyní, která je nade mnou, protože v tuhle chvíli opět vaří....

.....Divné ale je, že zvuk se objevuje i v době, kdy nevaří, tj. v noční hodiny......

Jedná se o panelák .... U stoupačky to jakoby bzučí- je to zvuk jako u drátů vysokého napětí, za zdí potom už píská.

Pořád bych to tipoval na to odsávání. Zkuste se ještě zeptat sousedů pod vámi (jsou na stejné stupačce) jestli neslyší něco podobného.....
Jste si jistá, že zvuk začal až po nastěhování majitelů do bytu nad vámi?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #34 kdy: 01.12.2013, 13:15 »

Už vám to tu píšeme týden!!
Když zastavíte vodu, odstavte tu elektriku !!Snad se domluvíte ze sousedy!!Když jste se domluvili stou vodou.
Třeba po bytech, nebo jako celek !
Pořád chodíte jak ten pešek dokola!! Pláč  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #35 kdy: 01.12.2013, 13:25 »

Plyn nemáme a TUV jde z teplárny.

Ani nemusíte. Stačí kdy ho mají jiní. Hluk ze stoupaček je slyšitelný dobře i v jednotlivých bytech. V9m o čem mluvím. Bydlel jsem v paneláku cca 8 let.

Zjistit zdroj bzučení se celou dobu pokouším, jenže ten zvuk sousedi narozdíl od nás neslyší.

Tak nevím. Pokud jsem četl o pískání, tak jsem nevěřil tomu, že to dělá elektrika, i když vím, že některé zdroje umí i pískat. Jestli jde ovšem o bručení, může být i v elektrice.
Můžete být přesnější?

To, že sousedi pokaždé nevaří, když se to ozývá, by mě taky směrovalo na odsávání. Může vařit kdokoliv jiný na stejné stoupačce a zapnout si odsávání.

Zkuste se s nimi domluvit tak, že k nim ani nemusíte. Poproste je, aby na zavolání telefonem pustili sporák a pak odsávání. Mezitím poslouchejte, co se bude dít. Jestli dojde k nějaké změně. Pak napište jak to dopadlo.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.065 sekund, 22 dotazů.