Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Nemáte k dispozici manuál k čidlu Op tex CX 60 NV?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Nemáte k dispozici manuál k čidlu Op tex CX 60 NV?  (Přečteno 2125 krát)
Petr Rosenkranc
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 23.11.2013, 21:57 »

Nemohu sehnat manuál k čidlu Op tex CX 60 NV.
Na Google není.
Při prvním zapojení čidla bliká ledka asi minutu, tohle píšou i k jiným čidlům, potom čidlo reaguje na pohyb, ale nesvítí při poplachu ledka.
Je to asi starší model, u novějších je přepínač, nebo klema kterou se ledka ovládá.
Zde je svorka DL disable led, ale nevím jak to zapojit.
Čidlo má i spínací kontakt, takže by šla zapojit do poplachu jiná ledka, ale nechci něco pokazit. Jsem silnoproud. elektrikář a tak se raději optám.  
Jsou zde svorky  POWER O O/ ALARM NC O O/ SPARE O O/ AM O/ DL O/TAMPER NC OO/    


Původní otázka: Zapojení čidla Optex CX 60 NV proč nesvítí ledka ?
Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 24.11.2013, 20:44 »

Manual k tomuto cidlu nemam ani ja, ale Optex pouziva ve vsech svych cidlech stejnou logiku.

Svorky POWER jsou klasika, pripojis tam napajeni (bacha na polaritu).
Svorky ALARM jsou v klidu propojene, pri poplachu na 1 vterinu rozepnou.
Svorky SPARE jsou nepripojeny, slouzi pro pomocna propojeni pri instalaci.
Svorky TAMPER jsou od snimace otevreni senzoru. pokud je kryt na miste, jsou propojeny. Demontaz krytu zpusobi jejich rozpojeni.

Svorka DL slouzi na aktivaci LED v cidle. Pokud je svorka DL nezapojena, je LED vypnuta. Spojenim svorky DL na GND (zem napajeni cidla) se LED dioda zapne.

Svorka AM slouzi jako pamet poplachu. Pokud na ni privedes z ustredny signal ARM (zapnuti hlidani) v podobe spojeni se zemi po dobu aktivace alarmu, tak pokud dojde k poplachu a nasledne k vypnuti hlidani, bude LED v cidlu blikat az do dalsi aktivace alarmu...

P.S. Nevim o tom, ze by tohle cidlo melo od vyroby dalsi spinaci kontakt. 
Zaznamenáno
Petr Rosenkranc
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 24.11.2013, 23:17 »

Děkuji funguje to, až teď se mi snad podařilo správně odpovědět. Máš pravdu nic v čidle nespíná, jen mi je záhada jak jsem to zapojil, že mi při poplachu blikala externí ledka.
Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 25.11.2013, 02:07 »

Máš pravdu nic v čidle nespíná, jen mi je záhada jak jsem to zapojil, že mi při poplachu blikala externí ledka.

Jednoduse. Externi LED jsi dal paralelne ke kontaktum ALARM. Kdyz byl v klidu kontakt sepnuty, byla externi LED zkratovana a tudiz nesvitila. Kdyz doslo k poplachu a kontakt rozepnul, dalsi pripojene obvody (ustredna alarmu?) dali dost proudu na rozsviceni LED...

Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 22 dotazů.