Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Existují nějaké dotace na výměny Al stoupaček v panelových domech za Cu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Existují nějaké dotace na výměny Al stoupaček v panelových domech za Cu?  (Přečteno 21411 krát)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #18 kdy: 28.10.2013, 17:28 »

Pokud ne z důvodů zvýšení zatížení HDV, jak už jsi naznačil...
Každý, kdo umí trochu počítat, si zjistí cenu AYKY a CYKY a v průřezech vyšších než 16mm2 o mědi nebude vůbec přemýšlet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 28.10.2013, 17:32 »

>Skřivánek: od začátku tohoto vlákna mi vrtá hlavou, jaký má smysl výměna HDV Al za Cu, můžete naznačit?

Jediný důvod bude relativně snadný výdělek. Pouhá výměna HDV Al za Cu je jen zbytečná práce. Tedy samozřejmě pokud není poddimenzované, nebo z nějakého důvodu v havarijním stavu, tam by to smysl mělo. HDV z Al v paneláku má životnost shodnou se stavbou a bude jednou z posledních částí, které bude třeba měnit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #20 kdy: 28.10.2013, 18:08 »

Každý, kdo umí trochu počítat, si zjistí cenu AYKY a CYKY a v průřezech vyšších než 16mm2 o mědi nebude vůbec přemýšlet.

Narážel jsem na to, že 5 žilový kabel je běžně k dostání právě CYKY nikoliv AYKY. Jinak také nevidím důvod měnit AYKY za CYKY. A majitel objektu první co spatří bude brutální rozdíl v ceně a ten důvod nebude spatřovat také.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 28.10.2013, 18:23 »

Narážel jsem na to, že 5 žilový kabel je běžně k dostání právě CYKY nikoliv AYKY. Jinak také nevidím důvod měnit AYKY za CYKY. A majitel objektu první co spatří bude brutální rozdíl v ceně a ten důvod nebude spatřovat také.

Dělat pětižilovou stoupačku, když jsou byty 4x je nesmysl a aby se předrátovávaly byty v celém paneláku, to jsem ještě neviděl a ani jsem o tom neslyšel. Upřímně si to nedokážu ani představit, pokud tam někdo bydlí a měl by to platit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #22 kdy: 28.10.2013, 18:32 »

Dělat pětižilovou stoupačku, když jsou byty 4x je nesmysl a aby se předrátovávaly byty v celém paneláku, to jsem ještě neviděl a ani jsem o tom neslyšel. Upřímně si to nedokážu ani představit, pokud tam někdo bydlí a měl by to platit.

Však to vidím stejně. Psal jsem to ve svém prvním příspěvku. Ale možná jsem se vyjádřil nesrozumitelně . Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
kolejník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 29.10.2013, 07:41 »

Pochopil jsem, že chce Al vyměnit za Cu.
Možná měl použít slovo "stávající,,  Al za Cu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #24 kdy: 29.10.2013, 08:05 »

Možná měl použít slovo "stávající,,  Al za Cu.
Jaký jiný, než "stávající",  by mohl měnit?  Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #25 kdy: 29.10.2013, 08:17 »

Občas se provádějí takové částečné rekonstrukce elektroměrovýc h rozvaděčů, kdy se provede výměna jističů a výměna vodičů. Toto má podle mě smysl, občas dojde k nějaké závadě na této části instalace.
Stoupací vedení obvykle není v takovém stavu, aby byla nutná jeho výměna, stejně tak stoupačkové svorkovnice.
Záleží samozřejmě na místních podmínkách, na zatížení atd.
Pětižilové stoupací vedení ztrácí význam, pokud je nutné připojovat byty v TN-C.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 29.10.2013, 10:22 »

Pětižilové stoupací vedení HDV ztrácí význam i v nových obytných domech s instalací TN-S v bytech.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 29.10.2013, 10:47 »

To mají byty oddělovací transformátory?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 29.10.2013, 11:39 »

Proč by měly mít byty oddělovací transformátory ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #29 kdy: 29.10.2013, 13:19 »

Pětižilové stoupací vedení HDV ztrácí význam i v nových obytných domech s instalací TN-S v bytech.

Pokud pak bude provedeno správně rozdělení na PE a N s přizeměním bodu rozdělení, pak není problém a vy máte samozřejmě pravdu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 29.10.2013, 14:48 »

Proč by měly mít byty oddělovací transformátory ?

Jde o správné označení sítě - ve Vašem případě nikoliv TN-S ale TN-C-S
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 29.10.2013, 20:48 »

Jde o správné označení sítě - ve Vašem případě nikoliv TN-S ale TN-C-S
To taky, ale pokud má mít v paneláku elektrikář nějaký sen, pak je to nepospojení stupaček v každém bytě/patře s vodičem PEN, ale pouze s čistokrevným PE, z tohoto pohledu mě přijde názor kolegy Jonáše a posléze Horského ne zcela relevantní, nebo si jen nerozumíme? Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 30.10.2013, 06:12 »

Pětižilové stoupací vedení HDV ztrácí význam proto, že podle připojovacích podmínek ČEZ musí být v soustavě TN-C.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 23 dotazů.