Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Proč je elektrický sporák třífázový?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč je elektrický sporák třífázový?  (Přečteno 34891 krát)
Filip Drsek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 19.10.2013, 22:48 »

Vím, že třífázový proud se používá na pohon motorů s využitím točivého magnetického pole, ale není mi jasné, proč se třífázovým proudem napájejí i elektrické sporáky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 19.10.2013, 23:58 »

Aby sa záťaž rovnomernejšie rozdelila medzi viaceré fázy. Často je to najväčší spotrebič v dome či byte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 20.10.2013, 08:01 »

Protože na tak velké jednofázové spotřebiče nemáme stavěnou instalaci !
V některých zemích taková instalace je, takové přístroje se montují !

Zejména mě dostane, když "nákupčí" nemocnic koupí "levně" přístroje jednofázové a chce je zapojit u nás.......třeb a naposled koupili Mamograf, určený někde pro Izrael a chtěli ho namontovat u nás....lze to ,ale jsou problémy tak silný 1f kabel ,použije se pak 3 fáz, impedance na jističi,rovnoměrné zatížení fází a pod....řádově byl jištěn 32A /1f !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Online Online



« Odpověď #3 kdy: 20.10.2013, 08:46 »

Jen tak ze zajímavosti bych se optal co v tom kozografu tolik žere, je to snad dle velikosti?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 20.10.2013, 09:03 »

Jen tak ze zajímavosti bych se optal co v tom kozografu tolik žere, je to snad dle velikosti?

Tak to nevím ? Asi zářič ? Mají  to v  podmínkách zapojení a záruky !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 21.10.2013, 08:42 »

Většina klasických (samostatných, nevestavných) sporáků má připojovací svorkovnici provedenou tak, že lze pomocí propojek měnit možnost zapojení na sítě 3 x 230/400V, 3 x 230V, 1 x230V. U vestavných varných desek a vestavných trub může být zapojení již odlišné, ovšem větší část z nich je zapojena tak, že varná deska se zapojuje na dvě fáze a na třetí se dává trouba, což je analogie vnitřního zapojení klasického sporáku.

Odběr celého čtyřplotnového sporáku bývá 7 až 10kW (starší - nové typy),  takže při jednofázovém zapojení by bylo třeba jištění 40 až 50 A jen pro samotný sporák, což by vyžadovalo pro jištění celého bytu použít jistič 63A a vyšší. U nás se, z důvodů, které již uvedli kolegové přede mnou, povoluje (dá se říct, že oprávněně) jednofázové jištění max. 25A včetně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 21.10.2013, 18:53 »

...že lze pomocí propojek měnit možnost zapojení na sítě 3 x 230/400V, 3 x 230V, 1 x230V. ...
Nevím jak moc se to používá, ale někdy bývá namalovaná i varianta rozmístění propojek pro připojení na 2x 230V.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 21.10.2013, 21:47 »

Nevím jak moc se to používá, ale někdy bývá namalovaná i varianta rozmístění propojek pro připojení na 2x 230V.
Tohle bývá celkem běžné u nových indukčních desek. Z desky vyveden kabel 5x2,5 (Č, H, Š, M, ZŽ),  ale na popisu je Č- 1.fáze, H - 2. fáze, Š - N vodič 1, M - N - vodič 2, ZŽ - Pe.
No ale pak to nesmí zapojovat nábytkář, protože spolehlivě odpálí něco na vstupu, když tam pustí fázi do toho šedého vodiče.
Poslední zkušenost, někdy z jara, když mě volal kamarád, že po přestavbě kuchyně a výměně sklokeramické desky za indukční, se z ní zakouřilo a vypadl jistič. Zapojoval to  nábytkář. Reklamace naštěstí (pro něj) prošla a desku servis opravil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 21.10.2013, 22:11 »

...na popisu je Č- 1.fáze, H - 2. fáze, Š - N vodič 1, M - N - vodič 2, ZŽ - Pe.
No ale pak to nesmí zapojovat nábytkář, protože spolehlivě odpálí něco na vstupu, když tam pustí fázi do toho šedého vodiče.
...
To je přesně ten případ, kdy "kutilská poučka" když selžou všechny pokusy, je třeba otevřít návod může být docela drahá...
----------
Já jsem v předchozím příspěvku myslel klasický sporák, kde je svorkovnice s 5 svorkami a propojkami se dá zvolit různé napájení včetně dvoufázového.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #9 kdy: 22.10.2013, 07:24 »

Také jsem se setkal již s několika deskami, kde byl požadavek pouze na 2 fáze TN-S (TN-C-S).
Shodou okolností, jsem si někdy v létě psal s kolegou, který připojoval desku TN-S do rozvodu TN-C, podle návodu. Bohužel tam nebyla propojka N-PE. Takže po připojení vše ok, ale po zapnutí (asi uplavalo N) a jen zableskl display :-) a konec. Prostě N musí byt spojeno s PE (nesmí uplavat).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 22.10.2013, 07:46 »

Nedávno jsem byl u starší paní, které v obchodě vnutili elektrický sporák s tím, že to elektrikář určitě snadno připojí- hlavní jistič B16/1.
Je pravda, že v návodu bylo zmíněno, že to jde, ale požadavek na hlavní jistič tam byl myslím B63/1.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #11 kdy: 22.10.2013, 07:53 »

Také jsem se setkal již s několika deskami, kde byl požadavek pouze na 2 fáze TN-S (TN-C-S).

S těmito deskami nemám problém. Naopak. Jde o skoro ideální rozložení zátěže mezi všechny fáze, protože na tu třetí fázi pověsím troubu.

ale požadavek na hlavní jistič tam byl myslím B63/1.

DObrej mazec  tanecek
DOufám, že ji to vzali z5? NEbo jsi předělával elektriku na 400V? A šla ta deska vůbec zapojit na 3fáze? Jednou už jsem se setkal s tím, že nebyla jiná možnost, než zapojit desku pouze na jednu fázi. ALe to šlo cca 28,5A při plném výkonu (měření),  což se nechalo i provozovat, pokud se nepoužívaly všechny plotny.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 22.10.2013, 08:09 »

S těmito deskami nemám problém. Naopak. Jde o skoro ideální rozložení zátěže mezi všechny fáze, protože na tu třetí fázi pověsím troubu.
Přesně tak.
DObrej mazec  tanecek
DOufám, že ji to vzali z5? NEbo jsi předělával elektriku na 400V? A šla ta deska vůbec zapojit na 3fáze?
Vzali jí to, ale byl jsem připraven v pozadí jít tam udělat dusno, kdyby nechtěli.
Byl to komplet sporák i s troubou a připojit to šlo pomocí propojek všemi možnými způsoby.
Slyšel jsem, že Španělsko a Francie připojuje byty jednofázově s jističi vysokých hodnot, ale ještě jsem to neviděl- docela by mě zajímaly průřezy vodičů- to musí být krásná práce v bytovém plasťáčku...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #13 kdy: 22.10.2013, 08:11 »

Citace
Také jsem se setkal již s několika deskami, kde byl požadavek pouze na 2 fáze TN-S (TN-C-S).

Už jsem viděl několik zapojení od amatétů elektrikářů, co rozcvakli dva vodiče a zapoji to vše na 3 fáze.......(Jeden pár vodičů)
Jednou a naposled ! Škleb Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 22.10.2013, 10:17 »

... připojoval desku TN-S do rozvodu TN-C, podle návodu. Bohužel tam nebyla propojka N-PE. Takže po připojení vše ok, ale po zapnutí (asi uplavalo N) a jen zableskl display :-) a konec. Prostě N musí byt spojeno s PE (nesmí uplavat).
Elektrikáři by takové zásadní věci měly být jasné a "kutil" se v tom nemá hrabat!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 22.10.2013, 11:23 »

Také jsem se setkal již s několika deskami, kde byl požadavek pouze na 2 fáze TN-S (TN-C-S).
Shodou okolností, jsem si někdy v létě psal s kolegou, který připojoval desku TN-S do rozvodu TN-C, podle návodu. Bohužel tam nebyla propojka N-PE. Takže po připojení vše ok, ale po zapnutí (asi uplavalo N) a jen zableskl display :-) a konec. Prostě N musí byt spojeno s PE (nesmí uplavat).

Pane Žabka,
rozumím vám, ale ta definice "uplavaného N",  tak to mne pořádně rozesmálo.
Jinak jsem se již setkal se spotřebiči, kde jsou dva oddělitelné přívody pro dvě různé zásuvky napájené každá z jiné fáze a jištěné B16/1.
Pokud to ale instalace neumožňuje, nastává "problém".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Milan Hudec
*
Online Online



« Odpověď #16 kdy: 22.10.2013, 11:35 »

Ty dva oddělitelné přívody pro jeden spotřebič se mě nějak příčí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #17 kdy: 22.10.2013, 14:17 »

Pane Žabka,
rozumím vám, ale ta definice "uplavaného N",  tak to mne pořádně rozesmálo.
Jinak jsem se již setkal se spotřebiči, kde jsou dva oddělitelné přívody pro dvě různé zásuvky napájené každá z jiné fáze a jištěné B16/1.
Pokud to ale instalace neumožňuje, nastává "problém".

Co se tyče "plavaní N" tak odborník to pochopí ve dvou slovech a neodborníkovy bych to musel vysvětlovat přes fázorový diagram a svázání jeho středu se zemí a to se mi nechtělo :-) . Tento výraz "plavání" s oblibou používáme i pro MaR síť IT 24V, když jim náhodou plave na 230V, akorát tahle sranda má většinou za následek dost poškozeného vybavení a potlučených "maráků" než najdeme odkud to tam vlezlo, ale to by bylo jiné téma.

Dva přívody pro jeden spotřebič mi taky moc nesedí, v domácnosti bych to asi nechtěl.

Bohužel už jsem se jednou setkal s připojením 3f varné desky přes 3ks 1f jističe různých hodnot, když jsem to viděl nevěřil jsem vlastním očím, dokonce jsem mluvil i s odborníkem co to provedl, protože jsem hledal 3 fáze a jedna mi chyběla, ten mi jen suše řekl, že budu potřebovat "vadasku",  že 3f tam jsou a dodal, že je vše v pořádku. Tak zpras.... elektriku v kuchyni jsem ještě neviděl, takže jsem jen nahodil ten jistič co byl dole, zastrkal jsem 5 drátů do svorek a řekl, že jsem tam nikdy nebyl. Nechápu jak někdo může takhle šetřit v nový kuchyni.

Co se týče ještě původního tématu a 2f na desku, tak kolega projektant mi také potvrdil, to co už tu kolegové zmiňovali, že skutečně varná deska 2f je použita pro kombinaci s elektrickou troubou pro připojení na jeden 3f okruh. Já osobně to zatím vždy řeším projekčně 3f na desku a 1f na troubu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jde připojit sklokeramická deska na 230V?
 Lze elektrická varná deska připojit na zásuvku 230V?
 Jak zapojit elektrický sporák s tímto barevným schématem vodičů?
 Jaké jističe a kolik je potřeba pro připojení elektrické trouby?
 Čím připojit 5L ohřívač? Mohu použít zásuvku za linkou? Nebo potřebuju pevný přívod?
 Mohu připojit v panelákovém bytě napájeném jednou fází s jištěním 25A?
 Budemi fungovat sklokeramická deska a trouba na 1fázový jistič 25A?
 Může se zapojit varná deska a elektrická trouba každá do samostatné zásuvky?
 Mohu připojit kombinovaný sporák (plyn + el.trouba) do zásuvky?
 Kde bych sehnal vykres pro pripojeni sklokeramicke desky na 400V?
 Jak připojit elektrický sporák cca 9kW v paneláku?
 Může za mou odpálenou indukční desku elektrikář nebo výrobce?
 Je zapojenie el. rury od vyrobcu priamo na svorky spravne?
 Jaké je minimální jištění pro el. troubu?
 Jak připojit dvouplotýnkovou varnou desku?
 Jaký může nastat problém v případě připojení myčky na obvod pračky?
 Môžem pripojiť elektrickú vsatvanú rúru klasicky vidlicou?
 Lze připojit 1f troubu na 3f rozvod?
 Které barvy vodičů správně spojit na přívodu digestoře?
 Jak jsou zapojeny odsavače v paneláku?
 Vyrábí se elektrická klapka pro uvedenou krbová kamna?
 Je možné ovládať "3-vodičový" centrálny ventilátor obyčajným tlačítkom?
 Je správné připojení sporáku dvěma kabely?
 Vypínač před varnou deskou
 Je možné propojit PE a N při zapojení sporáku?
 Jak provést společné zapojení varné desky a trouby?
 Co je třeba pro zapojení myčky v kuchyni?
 Je možné na vyvedený 3f věnec připojit 3f varnou desku i 2f průtokový ohřívač?
 Lze zapojit proudovy chranic na el. sporak MORA 3370 ?
 Je mozne v kuchyni umiestnit lampu priamo nad umyvadlo?
 Lze využít k připojení el. trouby a plynové varné desky kabely k digestoři?
 Jak zapojit digestoř (hnědý, modrý) na původní kabel (hnědý, modrý, žlutý)?
 Ako zapojit varnou dosku bez schemy zapojenia?
 Jak spravne od prepinace zapojit elektrickou litinouvou plotynku?
 Jakým způsobem zatěžuje celoelektrický sporák síť?
 Vztahuje se záruka i na způsob připojení sporáku?
 Lze připojit 1f vestavěnou troubu na jednu z fází 3f jističe?
 Jak je zatížen vodič N při zapojení varné desky a el. trouby ?
 Lze připojit na obvod sporáku (varné desky) ještě zásuvku 230V pro myčku?
 Jak správně nadimenzovat přívod a připojit var.desku a troubu?
 Jak se propojí trouba a varná deska ?
 Jak lze zapojit myčku, var. konvici, mikrovlnku a el.troubu kdyz mam jen 3x16A?
 Jaká omezení lze čekat u třífázových spotřebičů připojených pouze na dvě fáze?
 Mohu napojit el troubu 2,6kW a mikrovlnku 1,25kW na jeden jistič 16A?
 KE SMAZANI - je nutné počítat pro sklokeramickou deska a elektrickou troubu?
 Mohu rozšířit samostatný zásuvkový okruh pro napájení pračky?
 Bude stačit na připojení dvou spotřebičů 5x2,5?
 Jak se správně připojuje elektrická trouba?
 Jak připojit troubu a desku na 4 drátovou 3f soustavu - pojistky 20A,20A,10A?
 Jak připojit varnou desku 20A na jednofazový jistič 16A?
 Jak dostanu do paneláku sklokeramickou varnou desku?
 Ako zapojit indukcnu varnu dosku na 400V?
 Jak zapojit elektrotroubu když nám v zásuvce chybí modrý vodič?
 Mohu u pripojenie indukcneho sporaka nulovy vodic spojit s ochrannym?
 Nemáte návod krok za krokem ja zapojit indukční varnou desku?
 Jak správně vyřešít připojení nové elektrické trouby plynového sporáku?
 Jak zapojit plotýnku ve vařiči se 4 vodiči, když tam jsou jen dva?
 Mohu instalovat varnou desku a troubu, když mám jen jednofáz. přípojku?
 Ako sú rozdelené prúdy medzi fázy u šporáku?
 Jak ověřit správnou funkci sklokeramické desky?
 Jak připojit elektrický sporák Beko?
 Jaký mám připravit přívod pro třífázový sporák 400V?
 Proč je varná deska jištěná jističem 3f+0?
 Je indukční vařič bezpečný i při nezakrytí celé plochy?
 Lze zapojit kombinovanou troubu jen na fazi a zem?
 Kde vzít 3x230V pro napájení sporáku?
 Jak zapojit sporák při absenci modrého vodiče?
 Lze nahradit původní sklokeramickou desku na 400V - je na 230V?
 Jak připojit troubu a indukční desku?
 Je třeba si na výměnu sporáku objednat někoho povolaného?
 Jak rozdělit zapojení spotřebičů v kuchyni na 5x2,5CYKY a 3x2,5CYKY?
 Kdo smí potvrdit záruční list u varné desky?
 Bude fungovat sporák Mora CS 623 MW na 230 V s jističem 16A?
 Mohu zapojit nový 1f sporák a digestoř na starý 3f přívod?
 Jak poznám, zda je možné doma připojit indukční varnou desku?
 Co připravit ve zdi za sporákem na jeho připojení?
 Jak prepojit prepinac trouby?
 Jak může varná deska s příkonem 7kW být jednofázová?
 Poradíte zda můj příkon zvládne ještě kombinovaný sporák 3,4kW?
 Který ze tří drátů (modrý, hnědý a černý) je u přímotopu Ecoflex ZCT MSP 20?
 Mohu připojit sporák přes prodlužovací šňůru?
 Jak připojit indukční desku a vestavnou troubu na jednu 3f přípojnici?
 Jak zapojit na stávajíci síť chalupy TNC nový el.sporák s příkonem 6,9 kW TNCS?
 Je možné, že na varné desce nefungují 2 plotýnky kvůli jednofázovému připojení?
 Jak má být správně připojený přívodní kabel k ledničce?
 Ako zapojiť vidlicu do sporákovej kombinácie?
 Može byť životu nebezpečné umiestnenie rychlovarnej konvice?
 Je možné připojit 3F sporák dvěma CYKY 3x2,5mm?
 Je zapojení indukčního sporáku a trouby na jeden jistič v pořádku?
 Je vlastní zapojení sporáku závadou pro případnou reklamaci?
 Lze zapojit sporák do několika nezávislých bytových okruhů?
 Lze připojit varnou desku a troubu společně na 3 fáze?
 Lze připojit varná deska na 2 fáze a trouba na zbylou 1 fázi z přívodu 400V?
 Proč výrobce varné desky už ani nepočítá s PEN?
 Mohu provést bod rozdělení u sporáku ještě před svorkovnicí?
 Jak zapojit varnou desku s troubou, když má na vstupu 4 fázové vodiče?
 Jak zjistím, že je sklokeramická deska správně zapojena?
 Musí mít pračka a sporák každý samostatný jištěný obvod?
 Je možné použít redukci (UK na EU) s 230V na elektrický sporák 220V-50Hz?
 Jaké předpisy je třeba dodržet při instalaci elektrické trouby?
 Jak poznám, že 5zilovy kabel je připojen opravdu 3F a ne pouze 1F?
 Je možné nastavit vodič prodlužovacím kabelem pro připojení sporáku?
 Je možné připojit kombinovaný sporák a digestoř na společný jistič?
 Mohu z pětivodičového kabelu využívat pouze jednu fázi?
 Ako spravit pripravu pre varnu dosku, ktora bude v strede miestnosti?
 Která ČSN pojednává o připojování velkých spotřebičů v kuchyni?
 Lze vyuzit privod 400V pro pripojeni sporaku s napajecim napetim 230V?
 Jak zapojit zásuvku v síti TN-C pro nový sporák?
 Jak zapojit 3 fázovou troubu se sklokeramickou deskou do 1 fázové zásuvky?
 Lze "udělat" z kabelu 4×2,5 kabel 5×2,5?
 Jake se typy zásuvek se používají pro troubu a indukční desku?
 Je možné rozdělit přívod k varné desce svorkovnicí?
 Lze za plynovou přípojku umístit vestavěné elektrické spotřebiče?
 Je dovoleno posunout 3x230 přípravu ve zdi tj. Rozbocit v krabici?
 Lze umístit přípojku sporáku přímo za sporák?
 Má smysl vypínat přívod indukční desky a zásuvky?
 Lze dnešní varné desky stále připojovat vidlicí do zásuvky?
 Bylo by možné připojit varnou desku 6kW na dva 16A jističe?
 Proč dnes nevyhovuje dříve v 90. létech připravený kabel pro sporák?
 Jak připojit sporákový vypínač Schneider?
 Jaký je rozdíl zapojení sporáku na tři a dvě fáze?
 Jsou všechny indukční desky interně skutečně 2N (2x230V/16A)?
 Jak zapojit kuchyňského robota 3 fáze, 4 vodiče, 230V?
 Jde elektricky sporak s prikonem 7.8kW pripojit do jednofazove 16A zasuvky?
 Proč má pračka pohyblivý přívod 1,5 a zásuvka musí mít 2,5mm2?
 Jaké jsou možnosti zapojení indukce v panelovém bytě?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.067 sekund, 23 dotazů.