Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Prečo domáce kino občas vyhodí istič?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Prečo domáce kino občas vyhodí istič?  (Přečteno 30961 krát)
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #18 kdy: 15.10.2013, 12:11 »

Až keď cvakne relé tak vypadne istič. Napadlo ma, či by nepomohol istič char. C

Jistič s charakteristik ou C pomůže, ale nebude dodržena selektivita v oblasti zkratových proudů, takže při zkratu v tomto obvodu vybaví hlavní jistič B20.
Ale i při správném odstupňování jističů, při malých délkách vedení je dosažení selektivity téměř nemožné.
Důležitější je změřit zda vyhovuje impedance smyčky (L-N i L-PE) na konci obvodu, který chcete tímto jističem jistit a podle toho zvolit vhodný jistič.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
raj
« Odpověď #19 kdy: 15.10.2013, 13:45 »

Předně - na síťovém přívodu spínaného zdroje domácího kina je jistě trubičková pojistka.
Její velikost a charakteristik a by mohla mnohé napovědět.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Sičák.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 15.10.2013, 16:25 »

Tak, dneska to vyletelo 2x. Skusím vyhladať tú poistku. Čo si matne pamätám tak boli vnútri neaké dve trubičkové poistky vedla seba. Čo sa týka toho ističa char.C si myslím (aj keď bez merania je ťažké len myslieť) že by tá výmena B za C mohla byť ok, pretože posledná zásuvka na tomto okruhu je vzdialená káblom cca 11 metrov. Čo je ale fakt, že hlavný istič (3f B20) by som mohol aj vyhodiť, pretože je to úplná zbytočnosť, keďže pred elektromerom je istič B25, a tento B20 vlastne len ponižuje možný odber.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 15.10.2013, 16:35 »

Čo je ale fakt, že hlavný istič (3f B20) by som mohol aj vyhodiť, pretože je to úplná zbytočnosť, keďže pred elektromerom je istič B25, a tento B20 vlastne len ponižuje možný odber.
No to je fakt blbost....Když už jistič, tak stejné hodnoty jako je před ER. Raději však vypínač.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 15.10.2013, 17:00 »

Pokud jsem ale dobře pochopil zdejší debaty, tak to bude znamenat novou kusovou zkoušku rozvaděče
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 15.10.2013, 17:45 »

Pokud jsem ale dobře pochopil zdejší debaty, tak to bude znamenat novou kusovou zkoušku rozvaděče
Jak moc se sníží bezpečnost oné instalace, když vyhodím jistič, kterej je tam stejně úplně na h....o, a dá se tam vypínač?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 15.10.2013, 18:30 »

Jak moc se sníží bezpečnost oné instalace, když vyhodím jistič, kterej je tam stejně úplně na h....o, a dá se tam vypínač?
To neřeš, důležité bude ono lejstro a co? - no přece nový štítek funny
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Sičák.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 15.10.2013, 18:38 »

Tak, preskúmal som všetky poistky na doske zdroja. 3x poistka 2A - výstup trafa a potom dve poistky vedľa seba, tesne pod vstupom 230V jedna 6,3A a druhá 1A. Ďalšie dve nedostupné poistky sú už na doske zosilňovača. To bude tiež asi výstup trafa.
Takže ako hlavná poistka vyzerá byť 6,3A.

Štítok na rozvádzači už nebude platiť no Škleb Prepíšem si tých 20A na 25A  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #26 kdy: 15.10.2013, 18:52 »

Jak ta pojistka vypadá?
Klasický "drátek uvnitř",  nebo bílá omotaná tkanička?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 15.10.2013, 19:07 »

...
Štítok na rozvádzači už nebude platiť no Škleb Prepíšem si tých 20A na 25A  tanecek
Nevím jak na Slovensku, ale u nás v "česku" je falšování dokumentu o dost vážnější přestupek, než "dělat mrtvého brouka"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Sičák.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 15.10.2013, 19:31 »

Nie je to obyčajný rovný drátik, ale skôr drôt a okolo taká špirálka. Takže asi možnosť 2,  "bílá omotaná tkanička"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 16.10.2013, 09:16 »

Pojistka char. T, čili pomalá, ta jen tak neshoří, jistič 16A char. B bývá rychlejší.

Když už to máte rozebrané, zkusil bych se podívat na vedení vodičů (spojů na DPS) mezi tím relé a hlavním (toroidním) trafem, zda je tam nějaký ten termistor. Obvykle to bývá  takový černý kulatý "polštářek" s drátěnými vývody směrem dolů. Určitým poznávacím znamením může být také ztmavlý tišťák pod ním. Pokud tam je, bylo by užitečné ho změřit, měl by mít za studena hodnotu několik ohmů (v rozmezí zhruba 3 až Super!,  občas se totiž stává, že stárnutím se zkratuje a tak přestane plnit svoji funkci. Pokud tam není, nebylo by od věci ho tam přidat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Sičák.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 16.10.2013, 17:02 »

Nech hladám ako chcem, pravdepodobne tam žiadny nieje. Termistor by bol asi najlepšie a zárovneň univerzálne riešenie. Istič char. C by to vyriešil ale nebolo by to univerzálne. V prílohe je doska zdroja. Všetky tie hrubšie káble idú k trafu. Hnedý + modrý sú prívod 230V a podním je aj tá poistka. Ešte sa mi nezdá ten veľký rezistor nad tými oranžovými káblami. Má nejaký popraskaný obal. Takže aký typ resp. parametre by mal mať termistor ktorý by som tam doplnil?


* CIMG4767.JPG (959.09 KB, 1728x1296 - prohlédnuto 518 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
xMichal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 16.10.2013, 18:03 »

Ten velkej kondik v pravo dole se zda taky vzdutej.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 16.10.2013, 18:08 »

Vidím to samé jako xMichal - kondenzátor na snímku vypadá mírně nafouklý. Je to jen klam?

Barva starých kondenzátorů byla také světle modrá?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #33 kdy: 16.10.2013, 18:14 »

Vidím to samé jako xMichal - kondenzátor na snímku vypadá mírně nafouklý. Je to jen klam?
...
Souhlas, vypadá to tak.
A ten odpor se asi X-krát pěkně ohřál a tím se mírně poškodil povrch. Možná je na dobré cestě "do odpadkového koše". Jak moc je teplý za provozu?
Co to je za typ, ať se můžeme porozhlédnout po dokumentaci...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 16.10.2013, 20:24 »

Vidím tam na výstupu pulzního zdroje u tranzistorů Q3, Q4, Q5, zohýbané vývody, způsobené pravděpodobně tlakem na pouzdro tranzistoru. Docela dobře si dovedu představit na druhé straně přerušený tištěný spoj, občas se mi to stane také. Vycházím z vaší informace, že k problému dochází po výměně elytů. Mrkněte na to.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Sičák.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 16.10.2013, 20:57 »

Ano ten kondenzátor úplne v pravo je jemne nafúknutý, ten pôjde tiež vymeniť. Teplotu rezistoru som nezisťoval, všetko totiž robím len keď je to vypnuté. Tieto kondenzátory sú pôvodné, v celom systéme však bledo modré. Tie čo som už vymenil sú tmavo modré. Tie tranzistory boli od začiatku také ohnuté. Po zmeraní ma ten velký rezistor 68R

EDIT: Tak ak správne čítam prúžky šedý, biely, čierny, zlatý = 89R + odchylka 5%,  čiže asi má už zmenené vlastnosti. Teraz je otázka ako zístim kolko Wattový rezistor to je?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Postačí výměna jističe při jeho častém vyhazování na stejně velký ale nový?
 Proč mi vyhazuje mikrovlnka jistič?
 Proč mi nejde vrátit jistič do původní polohy?
 Proč mi při zkratu vypadává jistič i u elektroměru?
 Je dobrou investicí pro druhý byt instalace nového obvodu?
 Proč je hodnota jisticu v bytě vyšší než v hlavním rozvaděči?
 Proč nám stále vypadává hlavní jistič paneláku?
 Po vyhození jističe nefunguje v koupelně infrazářič a světlo nad umyvadlem.
 Jaký potřebuju jistič v rozvaděči pro CO s odběrem 22A?
 Jak předejít vybavování hlavního jističe po výpadku napájení?
 Proč zapnutí proudového chrániče způsobí vypadení jističe?
 Proč mi při obnově dodávky elektřiny vypínají jističe?
 Jak vyřešit, aby nevypínal hlavní jistič po každém zapnutí hl. vypínače?
 Proč jistič vypne, když začne pračka ohřívat vodu?
 Není jistič 25A za hlavním 10A špatná volba elektrikářem?
 Proč u rodinného domu vybavuje nepravidelně hlavní jistič?
 Proč se mi přepálila pojistka v HDS?
 Proč mi vypadává hlavní jistič, když podružné jističe drží?
 Jak zabránit tomu, aby trouba vyhazovala hlavní jistič bytu?
 Proč se mi jedna ze tří keramických pojistech občas přepálí?
 Nejde mi natáhnout jistič, je vadný?
 Proč mi u nové instalace při prasknutí žárovky vypadne hlavní jistič?
 Vypadl hlavní jistič, po nahození jde jen část sporáku. Co s tím?
 Mohu sám provést výměnu keramické pojistky v panelákovém bytě?
 Proč mi při pouhém zapojení PC ve stanby režimu vybavuje jistič?
 Prečo vyhadzuje svetelný okruh istič po prvom občas aj po druhom nahodení?
 Samovolne vypina a zapina elekrika v byte, istice nevyhodi, Kde môže byť chyba?
 Proč vyhazuje jistič a po nahození není v okruhu napětí?
 Proč vybaví jistič jednoho okruhu na jedné zásuvce a na ostatních ne?
 Proč neustále vypadává hlavní jistič a přes to svítí některé obvody?
 Prečo stále vypína istič pri pripojení akéhokoľvek spotrebiča?
 Proč mi vysavač 1500W shazuje 6A jistič?
 Co vše může způsobovat vybavování chrániče?
 Může být nepravidelná funkce vypínací spouště způsobená její závadou?
 Ako postupovať keď zváračka BEZ PP124.21 vyhadzuje istič?
 Proč vypadává jistič při zapnutí mikrovlnky?
 Proč vypadává hlavní jistič ,když pracovníci čez odpojí celou ulici?
 Proč spotřebič vyhazuje 3 jističe najednou?
 Proč po 2 letech po montáži svítidla vyhazují jističe?
 Co může způsobit náhodné vybavení hlavního jističe ?
 Vydrží jistič standardního panelákového bytu ještě varnou desku navíc?
 Proč vypadává jistič a pojistka světla?
 Proč jistič 10A při přepnutí na zapnuto nezapne, ale vypne i přívodní fázi?
 Proč mi nová mikrovlnka vyhazuje jistič 16A?
 Proč mi neustále vypadává hlavní jistič?
 Může být elektrická trouba vadná když vyhazuje hlavní jistič?
 Proč se po výměně elektroměru vypíná hlavní jistič občas sám?
 Jak rozjet wapku 6 7,4kW 14,5A na 25A jističi typu myslim B nebo C?
 Proč dochází k výpadku hlavního jističe v rozvaděči RD?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 23 dotazů.