Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Máte někdo zkušenosti s kvalitou jističů Maneler?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Máte někdo zkušenosti s kvalitou jističů Maneler?  (Přečteno 3078 krát)
Pavel Pucek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 30.07.2013, 08:11 »

Jak kvalitní jsou jističe a chrániče MANELER?
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #1 kdy: 31.07.2013, 06:15 »

Osobně neznám a nemám potřebu zkoušet, dokud jsem se stávajícími dodavateli spokojen.

Všeobecně lze říci, že jističe musí odpovídat nějakým parametrům, tudíž není potřeba se obávat jejich používání.
Ze zkušeností zase víme, že neustálé měnění značky výrobků, je nepraktické a nemusí se občas vyplatit. Vyz moje špatná zkušenost například s CHINT. A to i přes mnohá prohlášení a garance dodavatele  zle

Proto bych se vás od jejich používání neodrazoval. JE to vaše volba. Osobně bych ale použil výrobce, u kterého mám jistotu, že vždy seženu jistič k doplnění, nebo k výměně v případě nějakého problému. Navíc budete silně limitovám tím, kde tohoto výrobce nakoupíte a to může být taky nepříjemné.

Názory kolegů, protože jde o opakovené téma, si můžet přečíst ve starších diskusích. Jen tam bude jiné jméno výrobce jističů.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 31.07.2013, 07:37 »

Jističe Maneler jsem nezkoušel ze stejných důvodů jako kol. Franěk, takže přímo k nim se vyjádřit nemohu. Pod značkou Maneler se dodávají též modulové elektroměry a s těmi zkušenost mám dobrou. Takže co dodat, máte-li chuť a odvahu, tak odzkoušejte a dejte nám po nějakém čase vědět jak to dopadlo.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #3 kdy: 31.07.2013, 07:52 »

Od firmy MANELER znám a používám elektroměry v provedení na DIN lištu.
S těmi nemám problém.
S jističi jsem se zatím nesetkal.
Většina elektrikářů (včetně mě) je poněkud konzervativní a používá hlavně ty výrobky, které se jim v minulosti osvědčily.
Konkrétně u jističů také nejde jen o vlastní přístroje, ale i o další věci, jako např. propojovací lišty atd.
Také je nutné brát v úhahu "zpětnou kompabilitu",  když je nutné např. vyměnit po nějaké době jistič ve stávájící rozvodnici.
Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 22 dotazů.