Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Zareaguje i jistič při zkratu v případě použití omezující pojistky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Zareaguje i jistič při zkratu v případě použití omezující pojistky?  (Přečteno 43023 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 06.08.2013, 23:06 »

V teorii je zkrat vnímán jako tvrdé spojení vodičů bez časové konstanty
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #37 kdy: 07.08.2013, 14:28 »

teorie - přístroje se vždy chovají dle katalogových údajů
praxe - přístroje se ne vždy chovají dle katalogových údajů
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
solimek
« Odpověď #38 kdy: 07.08.2013, 15:17 »

teorie - přístroje se vždy chovají dle katalogových údajů
praxe - přístroje se ne vždy chovají dle katalogových údajů

Dvanáct let jsem profesionálně opravoval televizory (v letech 1975-87) a opravil jsem jich zhruba 10 až 15 tisíc - v dílně, s plným přístrojovým vybavením. Myslím, že mohu zodpovědně prohlásit, že vše se chová (nebo nechová - pokud je to vadné) dle teorie, jen je někdy obtížné všechny děje postihnout a zahrnout do daného problému. V každém případě poctivá teoretická příprava a dokonalá znalost funkce zařízení vede rychle k cíli - odhalení a opravě závady. A musím říci, že to vždy byla docela radost a dobrý pocit z dobře vykonané práce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #39 kdy: 07.08.2013, 21:57 »

Trochu jsem si pročítal tuto diskuzi a navedlo mě to na jedno školení od schneider elektric a tam řešili selektivitu a kaskádování. Selektivita řeší více přetížení a kaskádování zkraty omezovaci charakteristik y. Něco více je tu http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=selektivita%20kaskadovani&source=web&cd=1&ved=0CCgQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.schneider-electric.cz%2Fdocuments%2Fdesigners%2Ftop-downloads%2Fkaskadovani_selektivita.pdf&ei=taACUu6JM4jJsgb4qYGQCg&usg=AFQjCNGYyjhBeXOWgPZGy2YO8WBU-dvgrw&sig2=pgsFsZYnLgDuGiP5ySGmrA&bvm=bv.50310824,d.Yms
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #40 kdy: 07.08.2013, 23:53 »

Dvanáct let jsem profesionálně opravoval televizory (v letech 1975-87) a opravil jsem jich zhruba 10 až 15 tisíc - v dílně, s plným přístrojovým vybavením. Myslím, že mohu zodpovědně prohlásit, že vše se chová (nebo nechová - pokud je to vadné) dle teorie, jen je někdy obtížné všechny děje postihnout a zahrnout do daného problému. V každém případě poctivá teoretická příprava a dokonalá znalost funkce zařízení vede rychle k cíli - odhalení a opravě závady. A musím říci, že to vždy byla docela radost a dobrý pocit z dobře vykonané práce.

Když se něco rozbije, opotřebuje.... ............. třeba ten jistič........ .............n óóó ......... tak se již nechová dle katalogových údajů a tím se liší praxe od teorie, vždyť je to tak prosté...

Nebo píšu opravdu tak nečitelně že jsou mé příspěvky nepochopitelné?  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #41 kdy: 08.08.2013, 09:49 »

 Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
solimek
« Odpověď #42 kdy: 08.08.2013, 12:09 »

Nesmíte to brát tak osobně. Vy jste vyslovil svůj názor, já zase svůj. V každém případě technika (a každá jiná lidská činnost) vyžaduje pokoru. Nelze vyvyšovat teorii nad praxi ani praxi nad teorii. Jedno bez druhého nemůže existovat. Pokud jsem se vás jakkoliv dotknul, nebylo to úmyslně a omlouvám se.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #43 kdy: 08.08.2013, 17:10 »

Ale vždyť i sám tazatel psal, že mu šlo spíše o pochopení problematiky na základě předloženého příkladu. Takže se snažil pochopit teorii. V reálném životě se samozřejmě k teorii přidávají ty cenné zkušenosti nasbírané léty praxe. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #44 kdy: 08.08.2013, 17:55 »

Ještě bych snad připomenul závislost charakteristik y pojistky při zkratu na jejím předchozím "rozehřátí" průchodem pracovního proudu/malého nadproudu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
solimek
« Odpověď #45 kdy: 08.08.2013, 18:12 »

Ještě bych snad připomenul závislost charakteristik y pojistky při zkratu na jejím předchozím "rozehřátí" průchodem pracovního proudu/malého nadproudu.

Je to tak, mohou tam být další zvýšené proudy v jiných obvodech, které zahřívají pojistku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #46 kdy: 08.08.2013, 19:34 »

Nesmíte to brát tak osobně. Vy jste vyslovil svůj názor, já zase svůj. V každém případě technika (a každá jiná lidská činnost) vyžaduje pokoru.
Absolutně souhlasím a vůbec jsem to nebral osobně.  Úsměv

Ty smajlíky patří neznáménu, kdo mi tady tak rád píská zřejmě za to, když nepřikyvuji všeobecnému názoru  Smích (s tím se tady asi setkává každý, prostě normálka). Poznávání je pro mě především hledání jiných pohledů, což je asi občas vnímáno jako rebélie, chápu, nezlobím se, jen se směju.  Mrknutí Na stavbách jsem již tolik let, že sobě ani nikomu jinému nepotřebuji nic dokazovat  Úsměv

Nelze vyvyšovat teorii nad praxi ani praxi nad teorii. Jedno bez druhého nemůže existovat.
Samozřejmě bezvýhradně souhlasím. Můj příspěvek měl (tak jako všechny ostatní) za cíl obohatit zdejší diskuzní fórum přínosem dalších informací už právě proto že teorie a praxe spolu souvisí. Nicméně pokud to někomu vadí (tím nemyslím vás),  tak mě to mrzí. Někdy mám prostě takový pocit, že montážníci z praxe sem nechtějí moc přispívat, možná je to tím že hned dostanou za uši od někoho znalejšího. Což mi přijde jako škoda.

Pokud jsem se vás jakkoliv dotknul, nebylo to úmyslně a omlouvám se.
Prosím pěkně  poklona ničím jste se mě nedotkl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #47 kdy: 08.08.2013, 19:38 »

Ještě bych snad připomenul závislost charakteristik y pojistky při zkratu na jejím předchozím "rozehřátí" průchodem pracovního proudu/malého nadproudu.
jj o takové předehřátí si lze i dobře spálit prsty  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #48 kdy: 08.08.2013, 19:52 »

jj o takové předehřátí si lze i dobře spálit prsty  Mrknutí
Právě tato situace činí z pojistky v praxi onen selektivní prvek tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kde najdu literaturu, jak postupovat při výpočtu zkratových proudů?
 Jak vypočítat zkratový proud za UPS při napájení z UPS?
 Jak velký proud by mohl vytékat ze zásuvky bez předřazených jističů a pojistek?
 Jak správně vypočítat zkratový proud?
 Jak vypočítat zkratové proudy v soustavě vn 22kV?
 Zkratové proudy v instalacích nízkého napětí, základní veličiny, zjednodušený výpočet, dimenzování vedení a jisticích přístrojů
 OEZ otevřel novou zkušebnu a my byli u toho!
 Jak si radíte s dimenzováním jistících přístrojů z hlediska zkratu vy?
 Co je to koeficient "K" a co o něm víte?
 Co vše způsobí zkrat v obvodu? Víte, k čemu dochází?
 Je vám jasné, co při zkratu způsobí náhlá změna impedance v obvodu?
 Jaká je normalizovaná doba zkratu pro vysokonapěťová spínací a řídící zařízení?
 Jaké prvky lze použít na ochranu pouze proti zkratovým proudům?
 Existuje literatura k výpočtům zkratových poměrů trafostanice?
 Jaký zkratový proud mohu reálně očekávat u transformátoru s výkonem do 1kVA?
 Existuje jeden základní vzorec k výpočtu zkratového proudu?
 Proč ve většině elektroprojektů v RD nejsou udávány zkratové poměry?
 Jak zjistit zkratový výkon generátoru, popř. ověření impedance obvodu?
 Jak omezit zkratový proud v podružném rozvaděči?
 Jak určím zkratový proud Ik3“ v nezmapovaném elektrickém rozvodu?
 LIVE EATON: Program Pavouk – dimenzování nn sítí snadno a rychle (REPRÍZA)
 Jak velké škody mohou napáchat obloukové zkraty?
 Pracujete u hromosvodního materiálu s hodnotou zkratového proudu?
 Jaký zkratový proud očekávat u zásuvky 125A?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 23 dotazů.