Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Znáte tuto sajtnu echt EZeťáků?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Znáte tuto sajtnu echt EZeťáků?  (Přečteno 45502 krát)
Raimund
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 21.06.2013, 15:27 »

Po škole jsem nastoupil do údržby elektro na důl Šmeral u Mostu (dnes se to snad jmenuje jinak)....
... až se nakonec došlo do hlavní rozvodny.
Předpokládám, že jste chodil do školy na Meziboří (Schönbachu) a do dílen v Litvínově (Tyrše- Fügnera). Pokud ano, tak koukáte na onu, ve vánočním období svítící anténu ke staršímu spolužáku z Meziboří (akorát že slaboproudaři a původně televiznímu mechanikovi, pozděhi hasiči)-  Úsměv.
A onu zmíněnou rozvodnu zřejmě znám, když jsme jezdili k vypínání vn linek a pro příkaz B.
EX  elektromontér rozvodných zařízení - obor 0501 v tehdejším ještě ÚDK v r. 1966.
S pozdravem "dráty už jsou natažený, transformátor funguje, peníze jsou prochlastaný, stará doma hubuje...",  Raimund.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #37 kdy: 21.06.2013, 16:09 »

Když jsme u toho nářadí.....
Ty firmy co měli zakázky v daleké "cizině" (Irák,Lybie,Jemen,Mongolsko  ...atd)
získali nějaké tehdy zvané " devizy" !  A někdy něco zbylo (zajímavé?)  tak koupili pro dělníky i zahraniční nářadí....měli jsme nářadí značky Hilti (tehdy to bylo jako BMW mezi Trabanty....)  nastřelovačky, flexky a pod....to už bylo nářadí na úrovni....hlía li jsme si je jako oko v hlavě ! Mrknutí

Třeba nastřelovačky, ty už tehdy byli něco úžasného....ne ty naše "klepky" co každá druhá střela se urvala hlava na kladivo a sem tam někoho udeřila do nohy. Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #38 kdy: 22.06.2013, 08:58 »

Na výrobní lince montáže stavů ....
Že by byla řeč o Elitexu ?


A my, elektromontéři vn linek fy Krušnohorských strojíren Komořany, jsme mnohdy obdivovali vybavení a techniku Energovodu Praha.  Úsměv
Tak to si nedokážu představit, s čím jste museli dělat vy.  nenene
Jen o stupeň níž pod naší výbavou (mám na mysli řadové, čerstvé, nezasloužilé montéry) byly totiž pěstní klín a hrnčířský kruh.  Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #39 kdy: 22.06.2013, 09:21 »

Předpokládám, že jste chodil do školy na Meziboří (Schönbachu) a do dílen v Litvínově (Tyrše- Fügnera). Pokud ano, tak koukáte na onu, ve vánočním období svítící anténu ke staršímu spolužáku z Meziboří (akorát že slaboproudaři a původně televiznímu mechanikovi, pozděhi hasiči)-  Úsměv.

Já vás (Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) kolego.
Ano, na školu jsem chodil do Meziboří, ale dílny jsme měli už v Mostě ve Velebudicích.
Vaše anténa mi vždy připomene blížící se vánoce a to je super  Mrknutí Smích
Každý den koukám z balkonu onoho fialového paneláku na vaše zahradní monstrum a kolikrát se trefím, že se i točí.

Mějte se hezky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #40 kdy: 22.06.2013, 09:35 »

V době za komančů, jsem se teprve učil. Vyučen v roce 90 jsem nastoupil na montáže k STE Praha, závod Benešov. Troufám si říci, že ještě v této době, se jelo tak trochu "po staru". Zlom nastal poněkud později.

Při nástupu na montáže, jsme nafasoval kompletní montérkovou výbavu. To je od letních montérek, pracovních bot, rukavic, pršipláště, po vatované kalhoty, vaťák i zateplené holiny. Nářadí bylo skromné, přesto na prováděnou práci dostačující. Nebyl problém nechat si vyměnit zlomenej šroubovák, nebo poškozené kleště.
Protože jsem pracoval na vedení NNi vn (práce ve výškách),  i kabelových vedeních, neexistovalo to, aby někdo přišel do práce "pod vlivem". Už vůbec ne, aby se pil alkohol na pracovišti. Pokud se někomu podařilo přijít se "zbytkáčem",  celý den dělal pomocné práce a dost tvrdě to pocítil v osobním hodnocení.

A že by jsme neměli co dělat? To taky nepamatuju. Dřina od rána do večera, ale taky dobrá parta. Prostě kdo nezapadnul (flákal se) prostě byl vyselektován.

Po dokončení akce se většinou ušetřilo pár dní a ty jsme proměnili v prémie a třeba 2-3 dny volna navíc, kdy se dohánělo v alkoholu to, co se během akce nestihlo. Ale o tom se moc psát nedá.  angel angel angel


Po přečtení mnoha předchozích příspěvků si taky připadám jak z jiného světa.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #41 kdy: 22.06.2013, 10:23 »

Vyučen v roce 90 jsem nastoupil na montáže k STE Praha, závod Benešov. ...
....
Po přečtení mnoha předchozích příspěvků si taky připadám jak z jiného světa.

Buďto byly tak velké rozdíly mezi jednotlivými firmami a nebo se opravdu dost změnilo hned po roce 90, protože to co popisuji já je po příchodu z vojny, tedy z těsného závěru Přestvby - konkrétně z let 1988-89. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #42 kdy: 22.06.2013, 11:38 »

To Kamil Novák:
Že by byla řeč o Elitexu ?  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Dušan Chvátal
*
Offline Offline




« Odpověď #43 kdy: 22.06.2013, 14:01 »

Pracoval jsem v EZ Brno. Vyučil jsem se v roce 1962. Takže něco pamatuji.  Byl jsem poslán do Ostravy Vítkovic, kde jsme zprovozňovali tzv. Válcovací trať mládeže. To byla škola nadevše. Naše profese Elektromontér rozvodných zařízení se skládala ze 60% svářenií kabelových roštů,  pz trubek a pod. 20% činily práce zednické a natěračské a teprve zbylých 20% tvořilo naše řemeslo. Vzpomínáte jak se vyráběly na stavbě z úhelníků a nidax lišt kabelové rošty 1m široké a vytvářely se pravidelné ohyby a jak to bylo pracné. Kabely se používaly z 90% Al. Cu byl strategický materiál.
Dnešní produktivita, používané materiály, nářadí se s tehdejší dobou těžko srovnává. Dnes je obtížnost řemesla těžší v technické náročnosti. Ale jsem tomu rád.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #44 kdy: 22.06.2013, 19:18 »

Citace
Vzpomínáte jak se vyráběly na stavbě z úhelníků a nidax lišt kabelové rošty 1m široké a vytvářely se pravidelné ohyby a jak to bylo pracné. Kabely se používaly z 90% Al. Cu byl strategický materiál.

Ano vzpomínám.... Mrknutí
To tehdy byl elektrikář z 55% zámečník..svař ovali jsme rošty, jak popisuje kolega, měli jsme udělán "forychtuňk" a třeba celý měsíc svářeli bez svářečského průkazu...ten měl jen parťák a vše zaštiťoval!! Pak jsme si udělali koryto z okapu, naplnili až po okraj (cca 8mx15 cm barvou a tam máčeli železní úhelníky z roštů....barvy bylo dost,byla i velká spotřeba ,ale to nikdo neřešil!! Všeho bylo dost!!
Dnes dostanou mladí na montáži vše hotové i z uchycovacími koncovkami a ještě se jin to nelíbí ! Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Raimund
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #45 kdy: 22.06.2013, 20:59 »

Já vás (Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) kolego.
Ano, na školu jsem chodil do Meziboří, ale dílny jsme měli už v Mostě ve Velebudicích.
Vaše anténa mi vždy připomene blížící se vánoce a to je super  Mrknutí Smích
Každý den koukám z balkonu onoho fialového paneláku na vaše zahradní monstrum a kolikrát se trefím, že se i točí.

Mějte se hezky
(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!)
akorát s tou anténou to nejsem já, ale kamarád radioamatér, který se na Meziboří učil ve slaboproudu televizním mechanikem (tuším od Dehoru Most) a pak snad krátce pracoval v oboru u Franty Smoly v televizní radioopravně v Podbořanech. Pak pověsil řemeslo na hřebík a požárničil. Já jsem původně elektromontér rozvodných zařízení rovněž ze školy v Meziboří a poté u KSK Komořany. No a servisovali jsme a stavěli nové linky vn po SHR (tehdy byla okružní síť max. 35 kV, ze které šly rozvody na 22 a 6 kV, proto znám mj. i důl Šverma.
A jak napsal jeden z předchozích kolegů o praxi v Ostravě, té odborné práce na rozvodnách a měnírnách bylo tak 22%. Jinak vše jako u předchozích kolegů úplně nastejno- kopáčské, natěračské, svářečské a jiné práce z mimo vlastní odbornosti elektro, což na druhou stranu byla vynikající škola. A práce na stožáru? Jen tak s pasem a ze závěsného žebříčku. Taková poutací technika, která je dnes (a dle mého snad i zdržuje) a např. výsuvná technika, to jsme viděli jen ve filmech a pro nás to bylo sci-fi.
S pozdravem všem vzpomínajícím kolegům Raimund (obor 0501- elektromontér rozv. zařízení, vyučen v r. 1969 a pracující v tehdejších Krušnohorských strojírnách Komořany).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #46 kdy: 25.06.2013, 13:20 »

Tak dnešní osmou hodinu večerní potvrdil Josef Přibyl i Libor Dobeš!
Všichni tři jsme pracovali v pracovní skupině legendárního stavbyvedoucíh o Vyskočila na vítkovických pecích v Ostravě.
Dnes jsem sice navštívil bydliště Zdeny Horákovského, ale je s ženou na chalupě. Soused pověděl, že se těší dobrému zdraví. Toho tedy pozvu příště.

A tak v dnešním živáku konečně vypustíme pavouky černé komnaty minulého režimu!
Tedy dnes ve 20:00 na http://elektrika.tv/live
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #47 kdy: 25.06.2013, 18:22 »

Dnes i závidím mladým kolegům práce na montážích...
My jsme se museli stěhovat ze stavby na stavbu klasicky autobudem, vlakem, co jsem se natahal tašek s osobními věcmi a druhou s montážními věcmi a montérkami a pod...
Z vlaku do vlaku, pak pěkně po svých na druhý konec velkého města, většinou pěšky!
Dnes už na stavbách nejsem, ale na některé dohlížím, montéři vždy dva ,mají své montážní auto se kterým se přepravují sem a tam....To je velké plus od našich dob na montážích!! Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #48 kdy: 25.06.2013, 18:30 »

Žádné nářky, pamatuji dobu, kdy erberáci / dnes EON Distribuce / jezdili Velorexem a na motorce. Bouřka, kukuřičný lán výšky 2m a pochůzkou projít trasu vedení a manipulovat. Žádné dálkové sekčáky a auta s náhonem na všechny 4, apod...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #49 kdy: 25.06.2013, 20:25 »

Žádné nářky, pamatuji dobu, kdy erberáci / dnes EON Distribuce / jezdili Velorexem a na motorce. Bouřka, kukuřičný lán výšky 2m a pochůzkou projít trasu vedení a manipulovat. Žádné dálkové sekčáky a auta s náhonem na všechny 4, apod...

Také si pamatuji z vyprávění mého otce (pracovníka distribuce v 50 letech) kdy museli jet opravovat spadnuté vedení na péráku do polí, ten druhý na péráku držel velký žebřík, a na rameni měl kolo drátu, -20 C závěje 2 m neskutečný vítr severák a museli se tam dostat, opravit a pak jet ASI 5 km k nejbližšímu telefonu ,  aby dali impuls na zapnutí vedení ....dnes to zní jako pohádka o dědovi mrázovi.... Škleb Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #50 kdy: 02.12.2014, 21:26 »


Vzpomínky budou mít pokračování!
Dnes jsem hovořil s dalšími přáteli z ostravských montáží, kteří řeknou o tehdejších praktikách podstatně peprnější zážitky, než ve vysílání posledním.
Toto plánujeme mezi svátky o Vánocích!
Docela se těším co praskne nyní!
 tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #51 kdy: 02.12.2014, 21:45 »

Elmontex zakončil rok striptýzem
    Striptýz, nic nového pod sluncem, ovšem ... Elektromontážn í firma působící již mnoho roků v ostravské aglomeraci, zakončila svůj montážní rok opravdu vesele. Po mnoha letech jsem se dostal do Ostravy. Neváhal jsem se zastavit na hotelu Elmontexu, kde je ubytovaná celá sqadra bývalých "ezeťáků".
    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Znáte tuto sajtnu echt EZeťáků?
   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #52 kdy: 02.12.2014, 21:48 »


Tak kromě Vietnamců z té fotky je pouze pět živých. A tři z nich budou o Vánocích vzpomínat o tom jak se chlastalo a kradlo ve jménu lepších zítřků! :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #53 kdy: 03.12.2014, 08:57 »

Hezké čtení, jen co je pravda, navíc si myslím, že projít si "peklem" se na mnohých z vás v dobrém podepsalo. Jste schopni porovnávat co bylo a co je dnes a myslím si, že si toho dokážete i více vážit oproti dnešní generaci.
Navíc každý z vás přiznal okamžitě jistou praxi, ani to v dnešní době není samozřejmostí.
Toto se minulému režimu nedalo upřít, jakýsi systém výkuky, předávání si informací od starších, zkušenějších těm mladším atd.,  byť technologicky a materíálově jsou nesrovnatelné s dneškem.
Sám jsem to zažil a proto jsem si vždy těchto starých harcovníků vážil a pokud se někdo z této skupiny vyprofiloval v rev. technika, měl můj respekt!
Proto nám úroveň řemesla klesá a klesá.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 22 dotazů.