Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  V jakém rozsahu se při záplavách vypíná distribuční síť ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: V jakém rozsahu se při záplavách vypíná distribuční síť ?  (Přečteno 6889 krát)
Rudolf Souček
*
Offline Offline



« kdy: 02.06.2013, 20:03 »

Zajímalo by mě, při součatných záplavách u nás, v jak široké oblasti energetici vypínají síť, když hrozí
u kabelových přípojek zaplavení ? Vypínají jednotlivé trafačky nějak dálkově a oddělí celý okruh či manuálně
odpojují jen ty přípojná místa, kde hrozí zaplavení. A potom když opadne voda, provádí distributor čištění a
výměnu výzbroje, protože to i zasáhne např. i ER a jak je to s případnou revizí - to platí distributor.
Omlouvám se, ale nejsem v povodňových oblastech a tak s tím nemám zkušenosti, jen bych rád věděl,
jaké v těchto případech se dělají opatření.
Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 02.06.2013, 23:01 »

Když jsem teď ve zprávách viděl kouřící SRku napůl ve vodě, tak asi čekají co to udělá..... Smích

No nechtěl bych teď být v jejich kůži. Předpokládám, že se snaží lokálně povypínat co stihnou. Co nestihnou tak asi vypínají centrálně.
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jakub Janoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 03.06.2013, 08:45 »

Nevím zda to na Chomutovsku včera vypínali úmyslně, ale slyšet mikrovlnku zahrát zapínací tón 5x za cca 30 minut mě už docela s**lo Smích ... PC jsem po druhém pádu raději ani nenahazoval, ta elektronika v něm je poměrně citlivá  Nerozhodný

Každopádně to mělo i světlou stránku, na rozvodně Dukelská to prý pěkně jiskřilo a Chomutov s Jirkovem měli šanci užít si nostalgii starých let kdy nebyla televize, internet, počítače a další elektronické hračky Vyplazuji jazyk
Zaznamenáno

Existují 3 skupiny lidí: To co májí k elektrice respekt, ti co respekt nemají a pak sebevrazi co jsou si na 100% jistí, že na PE-čku nikdy nebude fáze.
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #3 kdy: 03.06.2013, 13:03 »

Nevím zda to na Chomutovsku včera vypínali úmyslně, ale slyšet mikrovlnku zahrát zapínací tón 5x za cca 30 minut mě už docela s**lo

A to je ten případ, kdy jednoduše vypnu všechno v rozvaděči hlavním vypínačem a mám klid  Úsměv
Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Jakub Janoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 03.06.2013, 13:12 »

Pane Malík tak teď jste mě dostal  Kroutím očima ... docela mě momentálně fackuje maturitní vysvědčení spolu se spotřebiči, že jsem neshodil alespoň jističe v bytě.
Zaznamenáno

Existují 3 skupiny lidí: To co májí k elektrice respekt, ti co respekt nemají a pak sebevrazi co jsou si na 100% jistí, že na PE-čku nikdy nebude fáze.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 03.06.2013, 13:23 »

Ono to si nevybereme ?
Vodiče nad zemí zklátí tornáda, pod zemí zase záplavy... Smutek

Jedině by nás ochránil "bezdrát" ?!   Škleb Škleb
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 03.06.2013, 19:01 »

Podle informací, bohužel už zemřel i elektrikář co šel odpojovat trafo...
Dostal zásah el. proudem ve vodě !! Pláč
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 23 dotazů.