Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Musí se na ochranné pospojení připojit zásuvky v koupelně?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí se na ochranné pospojení připojit zásuvky v koupelně?  (Přečteno 83565 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #18 kdy: 04.06.2013, 04:09 »

.... mimochodem, pokud to budeme brát hodně ležérně, můžeme tu zvláštní svorku připojit také ochranným vodičem přívodního kabelu.

A jste si jistý, že je taková ležérnost správná? Co třeba návody výrobce? Ty se nečtou?

Strana 6

Osobně patřím k pospojovačům. SIce ne za každou cenu, ale přece jenom se snažím uvést vše v koupelně na stejný potenciál. Už se mi několikrát stalo, že jsem musel někde pracně dodělávat místní pospojení. Naposledy cca před dvěma lety, kdy se tím vyřešilo brnění během sprchování. Je pravdou, že se to stává většinou tam, kde není rozvaděč vzdálen jen pár metrů, ale třeba v jiném patře. I malý rozdíl potenciálů pak dokáže citlivější osoby občas trochu potrápit.
Na druhou stranu znám i mnoho koupelen, kde toto není a nemají tam nejmenší problém.

Osobně nevidím problém v tom, připravit do koupelny kousek "pospojovacího drátu",  abych předešel možným problémům.

* OKHE_80_160.pdf (780.96 KB - staženo 742 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 04.06.2013, 07:04 »

S tím nelze než souhlasit, ono pospojení jako takové se musí řešit případ od případu a vyžaduje u projektanta již zapojení hlavy, nikoli pouze CTRL/C/V a jiné údaje v hlavičce projektu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #20 kdy: 04.06.2013, 08:33 »

Pokud k bojleru vede 3x1,5 mm2 Cu, už je to asi za hranou, nebo ne?

Nevím proč??   Škleb Škleb
Na 1600 W až moc !  Škleb Škleb Škleb

Běžná praxe.... tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
zerotest
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 04.06.2013, 08:34 »

Když si položíte otázku, k čemu slouží doplňující pospojování a co musí splňovat a správně si na to odpovíte, tak tu nebudete radit takové blbosti jako, že něco nedělat nebo obejít, zjednodušit a podobně.
Doplňující ochranné pospojování se považuje za doplnění ochrany při poruše. Uvedení všech přístupných vodivých částí, neživých vodivých částí a zásuvek na STEJNÝ POTENCIÁL.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 04.06.2013, 08:52 »

Myšlenka je to sice dobrá, proti dlažbě na podlaze v koupelně a na ní stojící bosé osobě, ale moc nefunguje...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #23 kdy: 04.06.2013, 09:07 »

Takže budeme kombinovat X doplňkových ochran?
Jsem zastáncem..... ..............

a./ bojler připojit na doplňující pospojení CY4mm2 pokud je bojler vybavený místem pro toto pospojení
b./ trubky topení CY4mm2


a dál bych neblbnul

Jsou tu blázni, co pospojují vodovodní baterie namontované na plastovém potrubí, konstrukci plastové vaničky ke sprcháči a kompletní konstrukce
SDK. Nechápu.

Zásuvky jsou připojeny přes proudový chránič kabelem CYKY-J3x2,5mm2...............proč do nich cpát ještě CY4mm2? Nesymsl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #24 kdy: 04.06.2013, 09:14 »

Asi tak.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
zerotest
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 04.06.2013, 09:45 »

To: Pavel Horský
Doplňková ochrana to má v názvu, že je doplňková a nepochopení pramení zřejmě z neznalosti učiva základní školy.
Vámi navrhovaná doplňková ochrana je děravá jako cedník a jestli s takovým uvažováním i projektujete, tak potěš pánbůh.
Co se týká přivedení nebezpečného potenciálu vodovodním plastovým potrubím, tak mám ověřeno měřením, že to je možné - tedy vodovodní baterii připojit na pospojování.
Pří měření elektrické pevnosti došlo k průrazům (měřeno AC). Je matoucí, že někdo měří Ohmy a vychází z měřené hodnoty (měřeno DC),  která se zdá být vyhovující. To asi pramení z neznalosti rozdílů U max. mezi AC a DC.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
solimek
« Odpověď #26 kdy: 04.06.2013, 09:57 »

A jste si jistý, že je taková ležérnost správná? Co třeba návody výrobce? Ty se nečtou?

Reagoval jsem pouze na předchozí příspěvky, z toho ještě neplyne, že s tím souhlasím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
solimek
« Odpověď #27 kdy: 04.06.2013, 10:23 »

Když si položíte otázku, k čemu slouží doplňující pospojování a co musí splňovat a správně si na to odpovíte, tak tu nebudete radit takové blbosti jako, že něco nedělat nebo obejít, zjednodušit a podobně.
Doplňující ochranné pospojování se považuje za doplnění ochrany při poruše. Uvedení všech přístupných vodivých částí, neživých vodivých částí a zásuvek na STEJNÝ POTENCIÁL.

Prosím, přečtěte si pozorně článek 3.9.5. TNI 33-2000-7-701, především posůlední odstavec před poznámkou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #28 kdy: 04.06.2013, 11:40 »

To zerotest: zrovna o tobě jsem psal v mém předešlém příspěvku
                    Je to tvůj názor, tvoje teorie, tak se jí řiď a prováděj, ale nevnucuj  to prosím ostatním!
                    Mohl jsi připomínkovat ČSN 33 2000-7-701 ed.2 a stejně tak TNI. Jistě by tam uvedli problém s plastovým potrubím a navrhli
                    řešení.  
                    Ale jsem rád, že jsi  se ozval. I kvůli tobě byl tento příspěvek vpuštěn do diskuse, i když jde o opakované téma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #29 kdy: 04.06.2013, 11:44 »

Co se týká přivedení nebezpečného potenciálu vodovodním plastovým potrubím, tak mám ověřeno měřením, že to je možné - tedy vodovodní baterii připojit na pospojování.
Mohl byste popsat mechanismus přivedení nebezpečného potenciálu plastovým vodovodním potrubím?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
zerotest
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 04.06.2013, 11:59 »

To:Miloš Kotek
Zásadně TNI a PNI nepoužívám, protože místo aby udělaly jasný výklad, tak z nich akorát zblbli i dobří elektrotechnic i a spíš se hodí jen pro provádění nějaké zvláštní aplikace.
Vycházím z ČSN 33 2000-7-701 ed. 2 - článek 415.2. Pospojování se provádí dle ČSN 33 2000-4-41 článek 415.2 a ČSN 33 2000-5-54 ed.2 článek 544 a 543, a pro méně chápavé je tam i obrázek příloha B (informativní). Z toho obrázku je patrné, že ke každému elektrickému zařízení (čtvereček s písmenem M) jsou vedeny dva vodiče a to ochranný vodič (PE-pro automatické odpojení od zdroje) a vodič pospojování (vodič doplňkové ochrany PE). Není na tom nic složitého (není důvod k použití TNI). Chyby se dělají, když někdo spekuluje co a jak obejít, ušetřit…  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
zerotest
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 04.06.2013, 12:25 »

To:David Hruda
Z principu toho, že voda není izolant! Údery blesku do vodní hladiny slané i sladké vody případně uder blesku do celodřevěného objektu kde možná ani nebyly kovové hřebíky - mokrá střecha a proud vody z ní dokázal vytvořit rozdílný potenciál, tak v čem je voda v trubce jiná (myšleno vlastnostmi).
To:Pavel Horský
Dělám měření elektrické pevnosti u rozvaděčů a v případě průrazu je zařízení nevyhovující - nebezpečí přivedení jiného potenciálu, požáru…
Když stejně změřím potrubí a je průraz, tak je tam nebezpečí přivedení potenciálu nebo uvažuji špatně? Prosím vysvětlete mi to - uniká mi rozdíl. Pořád mám zažité, že existuje vodič - polovodič - izolant. A voda není izolant. 
Ani jeden z vás, kteří mě kritizujete, neměl dost odvahy provést jednoduché měření na potrubí, takže nevím, o co vám jde.
Pozn. jednou jsem se pokoušel připomínkovat ČSN EN, ale než jsem se dopátral kde a jak, tak bylo pozdě a mě to znechutilo, že z dalšího rezignuji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #32 kdy: 04.06.2013, 12:34 »

Mohl byste popsat mechanismus přivedení nebezpečného potenciálu plastovým vodovodním potrubím?
Ač jsem nebyl osloven, odpovím jedním příkladem.
Plastová vodovodní stoupačka v souběhu se svodem hromosvodu, přes 4 poschodí. Odděleno cihlovou zdí.
Odbočka ze stoupačky vedena nad SDK do kuchyně a koupelny.
Takže SDK stropní konstrukce v koupelně, a výtokové baterie v kuchyni i koupelně, jsou připojeny na DOP.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #33 kdy: 04.06.2013, 12:46 »

Ač jsem nebyl osloven, odpovím jedním příkladem.
Plastová vodovodní stoupačka v souběhu se svodem hromosvodu, přes 4 poschodí. Odděleno cihlovou zdí.
Odbočka ze stoupačky vedena nad SDK do kuchyně a koupelny.
Takže SDK stropní konstrukce v koupelně, a výtokové baterie v kuchyni i koupelně, jsou připojeny na DOP.
Zde myslím můžeme vyloučit přeskok, pokud by k němu došlo, DOP by asi moc platné nebylo, uvažujete tedy o vzniku napětí ve vodním sloupci v souběhu se svodem? Pokud budu uvažovat vzdálenost minimálně 50 cm, souběh cca 12m,  o jaké napětí by se mohlo jednat?
(věřím, že to buď víte, nebo spočítáte mnohokrát rychleji než já, tak se ptám).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
solimek
« Odpověď #34 kdy: 04.06.2013, 13:01 »

Pospojování se provádí dle ČSN 33 2000-4-41 článek 415.2 a ČSN 33 2000-5-54 ed.2 článek 544 a 543, a pro méně chápavé je tam i obrázek příloha B (informativní). Z toho obrázku je patrné, že ke každému elektrickému zařízení (čtvereček s písmenem M) jsou vedeny dva vodiče a to ochranný vodič (PE-pro automatické odpojení od zdroje) a vodič pospojování (vodič doplňkové ochrany PE). Není na tom nic složitého (není důvod k použití TNI). Chyby se dělají, když někdo spekuluje co a jak obejít, ušetřit… 

Možná jste si všiml u čtverečku s písmenem M také slovíčka "Alternativně". Toto slovíčko silně prolamuje vaše dogma a připouští připojení PE vodičů zásuvek pouze k rozvaděči. A ještě poznámka: bylo by dobré, pokud chcete ostatní diskutující urážet a osočovat z neznalosti, sám se představit a nevystupovat anonymně. Není to vůči ostatním férové.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #35 kdy: 04.06.2013, 13:21 »

A ještě poznámka: bylo by dobré, pokud chcete ostatní diskutující urážet a osočovat z neznalosti, sám se představit a nevystupovat anonymně. Není to vůči ostatním férové.

Mám dojem, že zrovne s "zerotest" se to tu již řešilo. Já osobně jsem velice alergický na to, když diskutuji s někým, komu nevidím tzv. do xichtu.
Pokud se mi dotyčný nepředstavil, může jít o bůh ví koho, tak této nebo tomuto já tykám.
Dál to neřeším. Když se někdo rozhodne skrývat svoji identitu, je to jeho svobodné rozhodnutí, stejně jako moje k chování k jeho osobě.

Co se týká průrazu a následného zavedení jiného potenciálu, pak by tedy bylo potřeba ošetřit např. armování v panelových domech a to by šlo asi velice těžko. Kdo ví, co zedník při stavbě provařil a na co se vyflákl.
Nějak mi nedochází, kde...do čeho by měl blesk udeřit, aby se nám ve velkém objevil nebezpečný potenciál na výtoku z vodovodního kohoutku.
Pokud se jedná o nové  výstavby, plast již vstupuje do domu. Před domem je opět plast. Že by nám vlétl potenciál do koupelny např. do 4 patra a fláknul mě do huby při čištění zubů?  Beru to jako žert. To nemůže nikdo myslet vážně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaké svítidlo s kterým stupněm krytí IP mám zvolit do koupelny?
 Co vše v koupelně pospojovat?
 Řeší vůbec norma "umývací" prostor nad umývacím žlabem?
 Lze umístit 12V bodovky přímo nad vanu/sprchu?
 Je možné vůbec pračku umístit k vaně resp. do zóny 2?
 Kam umístit proudový chránič pro koupelnu?
 Vracím se k tématu o společném okruhu pro běžnou zásuvku a světlo v koupelně. Vzpomínáte si?
 Mohu od hranice sprchovacího prostoru do zóny 3 umístit zásuvku?
 Jak provést pospojení s potrubím z plastu, a uvnitř z mědi nebo anticora?
 Co všechno musí být v koupelně pospojeno?
 Mohu vést kabel pod omítkou přes oblast sprchového koutu?
 Mohu umístit reproduktor nad vanu?
 Poradíte mi proč baterie v koupelně při dotyku probíjí?
 Že bychom vystěhovali všechny pračky z koupelen?
 A zase ta koupelna.......
 Je IPx4 také za stenou sprchového kútu?
 Jakým způsobem provést opravu nevyhovujících barev vodičů v zásuvkách koupelny?
 Kde všude se nachází "umývací prostor" dle ČSN 332000-7-701?
 Je možné umístit u bazénu krátkovlnný infračervený zářič?
 Mohu umístit nějaké světlo přímo do sprchového koutu?
 Mohu umístit světlo do blízkosti sprchového koutu, když má spínač přímo v těle?
 Nevíte kolik ´Wattů´ bodového osvětlení dát do koupelny?
 Jaké máte zkušenosti se zapojováním parních boxů a masážních sprchových boxů?
 Kde je hranice pro umístění zásuvky nad umyvadlem?
 Mohou vést kabely s elektrikou pod sprchovým koutem, v zemi?
 Jaké je umisteni zasuvek pro susicku a pracku v koupelne?
 Lze umístit regulaci v koupelně v zóně 2?
 Jaké je minimální krytí elektrických zařízení v koupelnách v zoně 0 až 3?
 Jak správně vymezit zónu ve sprše s pohyblivou sprchovou hlavicí?
 Dali byste elektrické podlahové topení pod sprchový kout?
 Kde je uvedeno propojení doplňkového pospojení koupelen s rozvaděčem?
 Budete podle nové normy pro koupelny pospojovat i dveřní zárubuně?
 Co udělat s neuzemněným zelenožlutým vodičem v koupelně?
 Musím v koupelně skrýt vedení do kovové trubky?
 Pokud je pračka mimo koupelnu musí být zapojena také přes chránič?
 Jak realizujete ventilaci v koupelnách?
 Môže byť rozvodnica inštalovaná v kúpelni /mimo zóny 2/?
 Jak provést pospojení v koupelně a potrubím AL s plastovým povlakem?
 Je nutné použití chrániče na osvětlení koupelny?
 Je možné zapojit na FI celou koupelnu včetně zásuvek?
 Jak připojovat v koupelnách dodatečnou "galerku" ?
 Považuje sa sklenená stena v sprche za pevnú priečku ?
 Patří do umývacího prostoru i navazující prostor ke zpracování potravin?
 Mohu nad umyvadlo nad vanou dát světlo určené do umývacího prostoru?
 Jaké IP krytí má mít zásuvka v koupelně?
 Setkali jste se s takto nesprávně provedenou instalací v prostoru koupelny?
 Je možné umiestniť svietidlo pod umývadlo?
 IN-EL: Elektrické instalace v koupelnách a prostorech s vanou nebo sprchou, v saunách, bazénech a fo
 Je možné umístit zásuvku pro pračku cca 50 cm nad přívodní vodovodní kohout?
 Jak instalovat kabelová vedení ve zdi koupelny?
 Jak připojit vířivku, pokud její přívod je 1m dlouhý?
 Jak je řešen umývací prostor dle německých norem DIN VDE?
 Může být kombi žebřík v zóně 2 ?
  Je běžná bytová koupelna normální prostor ?
 Doporučuje norma elektrické odporové topení uvnitř sprchového koutu?
 V jaké vzdálenosti od kohoutku bez umyvadla mohu umístit zásuvky?
 Mohou vést kabely na stěně v umývacím prostoru?
 Nakolik jsou nebezpečné spotřebiče v koupelně?
 Na co ze strany elektro nezapomenout na WC pro invalidy?
 Znáte umývací prostor made in Great Britain?
 Ake boli podmienky pripojenia masážnych vaní v roku 1989?
 Je nutné ochranné pospojování v koupelně s plastovými rozvody?
 Kam připojit elektrickou topnou tyč IP44 v koupelně v zóně 2?
 Musí mít koupelna samostatné jističe pro každý obvod?
  Může být v koupelně v zóně 1 umístěný 12V LED pásek s krytím IP64?
 Lze umístit zásuvku a vypínač mezi umyvadlo a sprch. kout?
 Ako blízko lze inštalovat elektrický radiátor vedľa vane?
 Pospojování v koupelně
 Mohu použít ventilátor na 230V do zóny 1 v koupelně?
 Jaký závěr revizní zprávy by jste napsali za elektrické zařízení ve sprše?
 Proč nemohu mít 230V bodovky nad sprcháčem v koupelně?
 Mohu v koupelně použít zrcadlo s osvětlením IP20?
 Jak je relevantní zeď pro zónu v koupelnách?
 Aké sú plusy a mínusy pripojenia vane na centrálne pospojovanie v jadre?
 KNIHA: Elektrické instalace v koupelnách a prostorech s vanou nebo sprchou ...
 Elektrika v koupelnách, sprchách a umývacích prostorech
 Nemá někdo k dispozici ČSN 37 5215 z roku 1971?
 Jak pospojujete topné žebříky v koupelnách?
 Je možné umístit zásuvku v koupelně pod umyvadlem?
 Jak provést pospojování pokud jsou rozvody vody z plastu?
 Kdy připojit topný žebřík v koupelně na ochranné pospojování?
 Co se v zónách koupelen nedodržuje nejvíc?
 Co se často v koupelnových zónách nedodržuje?
 Jak do koupelny instalovat zařízení v ČSN 332000-7-701 neuvedená?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 22 dotazů.