Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Znáte přístroj k detekci chybového elektrického oblouku (AFDD)?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Znáte přístroj k detekci chybového elektrického oblouku (AFDD)?  (Přečteno 27597 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #36 kdy: 10.05.2013, 14:21 »

Předpokládám, že obava z požáru v Orlovně ti nedá klidně spát, a že projektant už kreslí dovybavení rozvaděče o AFDD na všech obvodech. Jistě tedy budeš moci brzo poreferovat...

P.S. termín k.rvítko určitě znáš   Mrknutí
Zatopení a požár Orlovny řeší Pavel. Bohužel AFDD se nehodí do této strojovny. :-(
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #37 kdy: 10.05.2013, 15:22 »

Pokud by bylo standardem, neustálé vybavování přístroje při strčení něčeho do zásuvky, tak by to u mne letělo do koše a ten nešťastník co to namontuje bude mít u mne doživotní zákaz vstupu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #38 kdy: 10.05.2013, 17:08 »

Pokud by bylo standardem, neustálé vybavování přístroje při strčení něčeho do zásuvky, tak by to u mne letělo do koše a ten nešťastník co to namontuje bude mít u mne doživotní zákaz vstupu

Ty si doma necháváš šťourat do instalace nějakou konkurenci?  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 10.05.2013, 17:28 »

Ještě to tak, psal jsem to z pohledu laika, nicméně jsem si instalaci chtěl nechat zkontrolovat od úplně cizího revizáka který to stejně vzdal a řell bych, že výraz TT ho straší dodnes, dance
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #40 kdy: 10.05.2013, 18:59 »

...nicméně jsem si instalaci chtěl nechat zkontrolovat od úplně cizího revizáka ....
To jsem vloni udělal a cizí pohled na věc není rozhodně k zahození.  Palec vzhůru
I zde platí "co je v domě, není pro mě".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #41 kdy: 17.08.2015, 09:44 »

V souvislosti s touto diskuzí bych rád upozornil na změnu Z1 z 2015-08 + nový článek 421.7 a příloha B, normy ČSN 33 2000-4-42 ed. 2.

Osobně jsem se s touto ochranou ještě nesetkal a také by mne zajímaly názory ostatních odborníků,  a zda již mají s ochranou AFDD nějaké osobní zkušenosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #42 kdy: 17.08.2015, 10:09 »

Jedná se o doporučení. I když by z toho právník v případě maléru u soudu nejspíš vykouzlil požadavek.

Pokud vím, tento přístroj zatím nikdo v ČR nenabízí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #43 kdy: 18.08.2015, 08:48 »

Pokud vím, tento přístroj zatím nikdo v ČR nenabízí.

To nás je víc a jsem zvědav jak dlouho to bude trvat než se tu objeví. A pokud někdo ví jak prozatím postupovat, tak se s radami. Jsem jedno ucho.
Pokud to bude k dostání i v ČR a bude to funkčně bez problémů, nevidím problém v tom, aby tyto přístroje nahradily protipožární proudové chrániče které nejsou schopny zaznamenat izolační poruchy mezi pracovními vodiči a sériové poruchy.
Další věc která by mě zajímal je nasazení těchto přístrojů v průmyslu, kde se v současnosti hojně využívá frekvenčních měničů a jiných elektronických přístrojů produkujících značné množství rušivých jevů při spínání. Jak tyto zařízení budou reagovat? A existují i varianty pro vyšší odběry?

Jak se budou testovat při revizích a kontrolách?

Od doby projednávání návrhu IEC až po současné vydání změny Z1 ČSN 33 2000-4-42 ed.2 vyvstává více otázek, než odpovědí. Dle mého soudu tu někdo předběhl dobu (není zajištěna produkce přístrojů pro tuzemský trh) a nedomyslel důsledky. Vyvolá to opět jen zmatek a nechuť mezi odbornou veřejností.

Jedná se o doporučení. I když by z toho právník v případě maléru u soudu nejspíš vykouzlil požadavek.

Jasně, ale v případě podpisu smlouvy, kde bude zakotveno, že projekt i vlastní realizace musí odpovídat platným ČSN se dostáváme od nezávazného doporučení k zezávaznění norem. Pak je již na projektantovi či realizační firmě jak si obhájí nenasazení oněch přístrojů. Ale obhajovat to u soudu v případě sporu či průšvihu bych tedy nechtěl.

Rozhodil jsem nějaké sítě, až mi dorazí odpovědi, podělím se tu o ně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #44 kdy: 04.09.2016, 15:33 »

Pokud vím, tento přístroj zatím nikdo v ČR nenabízí.
AFDD jsem poprvé viděl v roce 2006 na stavbách v Las Vegas, ale tam to bylo již roky používané.
Není to tedy moc velkým překvapením, že to u nás nabízí americký EATON.
http://elektrika.cz/data/clanky/eaton-predchazejte-pozarum-s-afdd
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #45 kdy: 04.09.2016, 16:40 »

Dostal jsem před několika dny pozvánku na pravidelnou Eaton Tour, kde je to jako jeden z bodů programu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #46 kdy: 04.09.2016, 19:00 »

Už jsem si neoficiálně něco kolem vyslechl a vypadá to že výrobci trochu váhají zdali to poslat do světa.
Na jednu stranu celkem zisk na stranu druhou jistá nespolehlivost která by poškodila značku, tak jsem zvědav kdo se s tím pochlubí jako první.
Ono i v normách je šalamounsky uvedeno kdy zařízení nasadit takže i normotvůrci asi tuší problém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #47 kdy: 04.09.2016, 19:05 »

Jsem zvědavý co k tomu řekne EATON .
Když to funguje jinde, asi takový problém by neměl být. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #48 kdy: 04.09.2016, 20:52 »

Dostal jsem před několika dny pozvánku na pravidelnou Eaton Tour, kde je to jako jeden z bodů programu.
A jirko, to, co je příspěvek před tvým je asi co?  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #49 kdy: 04.09.2016, 20:59 »

Už jsem si neoficiálně něco kolem vyslechl a vypadá to že výrobci trochu váhají zdali to poslat do světa.
Jistěže neoficiálně, jak jinak.
Co obchodní zástupce, to jiné story.  tanecek
AFCI jsou ve světě používané již dlouho.
Jen nejsou v Evropě tak zažité jako ve Státech.

Ale je to dobrá otázka na kameru a mikrofon, ne?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #50 kdy: 04.09.2016, 21:16 »

Zrovna Eaton provozuje automotive továrny a tato hračka má jeden perfektní efekt. Prevenci poruchy. Za to továrny zaplatí velmi rády.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #51 kdy: 05.09.2016, 07:59 »

Podívejme se na takový jistič. Zařízení, které je naprosto běžné, může toho dost zachránit, ale vyjímečně se můžeme setkat s tím, že preferujeme provoz bez nežádoucího vypnutí a jistič vynecháme a přijmeme jisté provozní riziko.

Podívejme se na proudový chránič. I ten toho dokáže dost zachránit, ale i tam jsou případy, kdy preferujeme bezvýpadkový provoz a tak se mu snažíme vyhnout kvůli možnosti nežádoucího vypnutí. A už je tam ten poměr chtěných a nechtěných odpojení trochu jinde proti jističi.

A u AFDD jsme ještě o kousek dál. Tam to může hodně zachránit, např. jiskřicí spoj u rozvodu na hořlavém podkladu je dobré zjistit "včas",  ale na druhé straně některé odběry rychle se měnící, vyšší harmonické,... to vše může ten ochranný přístroj chybně aktivovat.
Osazení přístroje, který mi teoreticky sníží nebezpečí, ale prakticky mi bohužel může zhoršit spolehlivost, asi všude nebude to nej...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #52 kdy: 05.09.2016, 08:59 »

Nemusí to nutně vypínat, stačí signalizovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #53 kdy: 04.11.2016, 09:36 »

Dostal jsem před několika dny pozvánku na pravidelnou Eaton Tour, kde je to jako jeden z bodů programu.

Již akce proběhla?
Přes to, že nasazení této ochrany ve světě je již známo dost dlouho, nedovedu si představit její masové nasazení v naší síti. Co k tomu říká výrobce?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 22 dotazů.