Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  Aktuální MIKROzprávy - Poznámkový blok redaktorů portálu a přátel
| | |-+  +2013/4 REDAKČNÍ DUBEN
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: +2013/4 REDAKČNÍ DUBEN  (Přečteno 57010 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #36 kdy: 11.04.2013, 16:57 »

Schyluje se k natáčení další Informační revize.
Tentokrát sedím dole a sleduji vše po lokální sítí.

Co to slyším? Jarda hlásí: "... takže revizní technici běžte do Prčic!". Vypadá to, že si koleduje.


Jen koukám, že mi to zachytává špatný čas.


* 15_inforevize.jpg (70.78 KB, 640x480 - prohlédnuto 489 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #37 kdy: 11.04.2013, 17:38 »

...
Je potřeba prověřit zda nám něco nehnije jako třeba v oceněných obchodech ...
To by se "u nás na západě" nestalo...
A nebo by se o tom nepsalo...
A kdyby to přece jen někdo vyšťoural a zveřejnil, "hejtmanovo lidé" by se s ním nemazlili!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Online Online



« Odpověď #38 kdy: 11.04.2013, 18:48 »

Ještě k Eltricku ...
Poprosil jsem přátele (renomované fyziky),  kteří modelují situaci popisovanou v patentu.
O tom, že jejich výsledky budou důvěryhodné, nemusíte pochybovat.



Pouze bych se Mirku přimluvil za skupinu "nefyziků" o výsledek bádání ve srozumitelné řeči, aby to nebyla odpověď srozumitelná pouze pro kolegy Fuka, Kurku atd.
Také mám kamaráda fyzika, je velice hodný a fajn, ale nikdo jeho řeči nerozumí tanecek tanecek tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #39 kdy: 11.04.2013, 18:56 »

Pouze bych se Mirku přimluvil za skupinu "nefyziků" o výsledek bádání ve srozumitelné řeči, aby to nebyla odpověď srozumitelná pouze pro kolegy Fuka, Kurku atd.
Také mám kamaráda fyzika, je velice hodný a fajn, ale nikdo jeho řeči nerozumí tanecek tanecek tanecek

Chápu, zkusím zajistit tlumočníka  tanecek tanecek tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #40 kdy: 12.04.2013, 16:24 »


Dnes v poledne jsem se sešel s Tomášem Sedláčkem z Eltricku. Dohodli jsme se na návštěvě kalolimetrické linky, kde provedeme ukázku funkce Eltricku, kde zmiňovaná úspora prokazatelná. Ještě před tímto setkáním bych se měl potkat se samotný otce myšlenky Eltricku Martinem Zrůnou.

Jedno se musí Eltricku opravdu přiznat, nebyl by to vynález, kdyby to tajemství znal každý. Ovšem teď ještě nepochybovat o deklarované funkci.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #41 kdy: 12.04.2013, 17:02 »

Dohodli jsme se na návštěvě kalolimetrické linky, kde provedeme ukázku funkce Eltricku, kde zmiňovaná úspora prokazatelná.
Pokud je to návštěva jejich kalorimetrické linky, pak to bude jen iluzionistická show...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #42 kdy: 12.04.2013, 17:07 »

Pokud je to návštěva jejich kalorimetrické linky, pak to bude jen iluzionistická show...
Správný postřeh, ovšem pokud chceš se někam pohnout začni tímto krokem. U aktivních hromsvodů jsem neviděl ani takovou show. Pokud budeš mít po shlednutí ukázky pochybnosti, můžeš vznést protest.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #43 kdy: 13.04.2013, 09:33 »


Asi se dalo očekávat, že budeme mít duben našláplý, ovšem s některými výpadky člověkohodin se opravdu dopředu počítat nedá. A tak se omlouvám za chybějíci informační revizi v týdenním newsletteru spolu s chybějící pozvánkou na Elektrickou spojku 2013. I přes veškerou snahu jsme to do dnes 01:30, kdy se newsletter rozesílá nestihli.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #44 kdy: 13.04.2013, 19:30 »

.... U aktivních hromsvodů jsem neviděl ani takovou show. ...
On každý nemá k dispozici zkušební blesk.
A když už někde je taková laboratoř pro vá´ýzkum chování "VVVVVN",  asi byl problém se tam dostat s kamerou, asi bylo dost drahé zkoumat něco "protože to zajímá někoho, kdo není asi ekonomicky nejsilnější..."

Jestli to tu bude číst kolega Rajmont, možná bude mít nějaký poznatek k jednomu jevu - když se blíží bouřka a má člověk trochu odvahu nechat zapnutý přijímač s anténou, ozývají se před bleskem zajímavé až podivné zvuky, třeba taková frekvence  300kHz se na to hodí, protože jinak je tam docela klid.
Kolik je tu lidí, kteří mají potřebné vybavení? Mohli bychom nějak "zasynchronizov at" čas sledování a zmapovat, jestli se ty signály šíří daleko, nebo je to "místní záležitost"  a mohlo by to souviset s nějakým vyzařováním ESE hlavice?

P.S. - když objednáte na "elektrickou spojku" menší bouřku, jsem ochoten vzít "rádio" a natáhnout kus drátu jako LW anténu...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #45 kdy: 13.04.2013, 19:51 »



Mne spíš zaráží ta nejednotnost příznivců ESE. Hádají se mezi sebou. Pomlouvají se. Nemají žádnou podporu ani ve světové normalizaci a u nás určitě ne nikde na akademických půdách. Kde je u těch značek nějaký Hájek, Burant, Kutáč, Marks, Pantůček ... Jediný kdo svou nese kůži veřejně na trh je Michal Ingeli.
Ale to je na samostatné téma. To zrovna sem nepatří!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #46 kdy: 16.04.2013, 09:23 »


Konečně přišlo jaro. V sobotu proběhne jarní PHD!
Kdo ví jak za starých časů probíhalo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #47 kdy: 16.04.2013, 13:07 »


Tak o víkendu PHD tedy asi nebude, protože má pršet.
A když má pršet PHD nelze provést dle starého osvědčeného receptu, kdy se vše vynosí na buzerplac.

Ale při hledání starších videozáznamů jsem objevil doposud nezpracovaný Rajmontov!
Málokdo ví, že Zdeněk rajmont má tvou tvrz. Ta sice není obehnaná čínskou zdí, za to ji chrání metr vysoká tráva plná klíšťat.

A co je uprostřed? Tam člověk objeví výzkumné pracoviště, kde již několik roků vyvíjí a vyrábí svá energetická perpetuum. Ta ovšem pracují podle přesných fyzikálních pravidel. Asi bych měl toto tajemství zpracovat a zveřejnit!

 piskaci


* rajmontov_as.jpg (42.9 KB, 733x433 - prohlédnuto 474 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #48 kdy: 16.04.2013, 16:07 »


Měl bych to oznámit i veřejně, že jsem navštívil našeho emeritního projektanta Petra Doležala. Člověka, který byl jako metodický vůdce všech našich redakčních měření.

Celé vyjádření naleznete v Clusteru, zóně pro osoby znalé. Přijít na kloub Eltricku se stává českou výzvou. Eltrick má velkou šanci se stát velikým hitem! Nebo také naopak!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #49 kdy: 16.04.2013, 18:58 »

Na večer se vrátím do studia a koukám, že si Karel zase trošku vylepšil svou továrnu na videa ... Krom toho zde se opravdu diskuse nemoderují. Já jsem rád, že tam občas něco napíšu. Jinak z Orlovny nebo ostatních co tvoří obsah nikdo nemá čas a ani v popisu práce to nikdo nemá.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #50 kdy: 17.04.2013, 22:20 »


To je zase hotel!
Na Žižkově Olšanka. Zaplatite 1000 korun. Parkování +300 a internet další kč. Rychlost internetu tak zavratna, ze bych update ios mobilniho telefonu stahoval 6 hodin. Tento podnik tedy priste urcite vynecham.

Ze ja si neudelal cas na vcasne zajisteni hotelu. Ted musim pykat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #51 kdy: 17.04.2013, 23:14 »

Mirku tam jsem byl jen jednou a nic moč...  Pláč
Ale dobrá rada: udělej si mapu ubytování v důležitých městech a jsi  funny
Mám 3-4 možnosti ubytování v důležitých místech pobytu a jde to...
Samozřejmě ohlásit se předem i na rychlo se dá slušné ubytování sehnat.
A naopak jsou místa, kterým se vyhýbám.  dabel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #52 kdy: 17.04.2013, 23:31 »

... udělej si mapu ubytování v důležitých městech a jsi  funny
...
To by mohlo zajímat i někoho jiného...
Třeba České Budějovice - penzion Adler nebo Minor naprostá spokojenost, Budvar "v nouzi nejvyšší levné přespání",  ale celkově nic moc.
Omlouvám se, že nedokážu něco doporučit v Plzni, ale "jako skoro domácí zpravidla jedu spát domů"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #53 kdy: 17.04.2013, 23:36 »

Spali jsme teď v Praze na Florenci: Hostel Florenc (no, spali, něco jsme tem dělali přes noc, takže postele jsme nestihli do rána ani pořádně zahřát),  v loňském roce rekonstruovaný, se snídaní za 350,- prostředí kulturní, od konce března tuším do konce října za 550,- nejlevnější... Pokrytí Wi-Fi, ale jak byla rychlá netuším, zapomněl jsem si říct o heslo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Stran: 1 2 [3] 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.028 sekund, 22 dotazů.