Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  Aktuální MIKROzprávy - Poznámkový blok redaktorů portálu a přátel
| | |-+  +2013/4 REDAKČNÍ DUBEN
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: +2013/4 REDAKČNÍ DUBEN  (Přečteno 57009 krát)
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 04.04.2013, 11:34 »

Jirko už tam nejdu, mluvit do kamery je něco strašnýho, ...

A vystupoval jsi tam jako "Milan" nebo to bylo herecké číslo podle pana režizéra?

Já jsem kdysi byl na soutěži, celostátní kolo v Bratislavě, přijela televize...
Hlavní rozhodčí nechtěl povolit natáčení ještě před soutěží, tak udělali kompromis. Zabezpečovákov i dali sdělovácký úkol a já jako sdělovák jsem dostal praktický úkol, co byl připraven pro zabezpečováky - měření a údržba NiFe baterie.
Dostal jsem gumový plášť, brýle jak na motorku, rybářský klobouk, obrovské gumové rukavice až k loktům, že se v tom skoro nedal držet hustoměr...
Myslíš, že to byla na TV obrazovce realistická prezentace práce návěstního mistra pro zabezpečovací techniku?

Od té doby si říkám, že není důležité co se kde stalo,  ale jak to prezentuje TV štáb... Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #19 kdy: 04.04.2013, 12:06 »

Od té doby si říkám, že není důležité co se kde stalo,  ale jak to prezentuje TV štáb... Pláč

Samozřejmě, že je to tak.
Nebo si naivně myslíš, že se dá vypustit vše, vše co kdo řekne? Aby to byla ta demokracie a svoboda slova? Pak si udělej na chvíli TV sám a za dva dny jsi vyléčen.

Milan určitě nebyl nikým a ničím ovlivněn. Byl to nepřipravený, spontánní brainstorming, který doplňuji o vaše záznamy z Čáslavi.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #20 kdy: 05.04.2013, 15:47 »

Nyní krátce, než na to zapomenu rychle v bodech:
  • Na Fektu mi objanili možnou funkci Eltricku
  • Dcera dostala ve škole poznámku za nevhodné chování ke spolužačce na Facebooku
  • Zase diskusní otázka, která je přece v našem národě normální: "Polohovací postel - revize?"
  • Zdeněk Rajmont zakoupil originální tepelnou kouli!
  • Elektronický časopis Elektrotrh.cz mění název. Proč o tom později.
  • Dnes večer může být hotov pokec s Milanem Hudcem o Eltricku
  • Kolesu na výjezdní slet ES2013 nepozvu!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 05.04.2013, 16:40 »

spontánní brainstorming



Tohle zní jako název nějaké ale skutečně ošklivé pohlavní nemoci tanecek tanecek tanecek tanecek tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #22 kdy: 05.04.2013, 18:10 »



Zajímavá informace z TNK ...

Tento měsíc se sejdou normotvůrci subkomise "Ochrana před bleskem" se zástupci ESE k vzájemné diskusi. Na programu bude rozdílný pohled obou skupin na přírodní transientní jevy.

Jsem jako člen TNK21 pozván také, tak si to patrně nenechám ujít!

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 05.04.2013, 18:51 »

...
Jsem jako člen TNK21 pozván také, tak si to patrně nenechám ujít!
 
Kdybys byl radioamatér, věděl bys, jaké napětí dokáže před bouřkou pochytat anténa LW nebo i relativně malý Ground Plane na nějaké vyšší pásmo.
Možná bych si uměl představit cosi, co by mohlo na ESE nějak fungovat. Chceš to popsat podrobněji?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #24 kdy: 05.04.2013, 20:23 »

Kdybys byl radioamatér, věděl bys, jaké napětí dokáže před bouřkou pochytat anténa LW nebo i relativně malý Ground Plane na nějaké vyšší pásmo.
Možná bych si uměl představit cosi, co by mohlo na ESE nějak fungovat. Chceš to popsat podrobněji?
Promiň, ale uniká mi souvislost tvé citace.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 05.04.2013, 21:21 »

Já jsem z toho příspěvku pochopil, že si nenecháš ujít diskusi o ESE.
Tu souvislost s "anténami" ti zkusím popsat podrobněji, předpokládám, že o víkendu bude hnusné počasí, tak si nějakou chvilku udělám
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #26 kdy: 05.04.2013, 21:26 »

OK. Argumenty ESE mne opravdu zajímají, ale příběhy o anténách a přepětí dej do jiného tématu ať to můžeme spojit s hromy a blesky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #27 kdy: 06.04.2013, 00:33 »

  • Zase diskusní otázka, která je přece v našem národě normální: "Polohovací postel - revize?"

Na polohovacích lůžkách skončíme jednoho dne všichni (kromě těch, kteří zemřou dřív) .
V čem je problém?

A na původní dotaz tazatele - NELZE. Jedná se o zdravotnický prostředek.  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #28 kdy: 06.04.2013, 01:24 »

Na polohovacích lůžkách skončíme jednoho dne všichni (kromě těch, kteří zemřou dřív) .
V čem je problém?

A na původní dotaz tazatele - NELZE. Jedná se o zdravotnický prostředek.  podivej

Kamile, v té otázce chybí sloveso! Nedovozuj si ho podle svého. Pokud čteš normu také nic nedovozuješ. Pokud někdo není schopen ani vytvořit otázku ve svém mateřském jazyce, možná ani neumí číst. A protože neumí číst nemůže ani vědět na co se ptá a vlastně chudák nemůže znát ani pravidla diskusí, že?
 tanecek tanecek tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 06.04.2013, 10:34 »

Kamile do zdrav. nedělám, ale jednou jsem na něčem takovém spal a první co bylo, tak jsem postel odpojil, takový hnus instalace, fuj, jak kdybych měl usnout na klubku hadrodrátu pod napětím
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #30 kdy: 07.04.2013, 12:25 »


Nyní neprozradím co nyní stavíme za novou vychytávku, ale mělo by to opět usnadnit zpracování videozáznamů. Je to zase jen jakési železo a software. Třeba to bude fungovat.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #31 kdy: 08.04.2013, 22:01 »


Doma opravdu nepřikazuju nosit firemní dres!

Pokud je na AZ Toweru bambule, pak tam za bouřky asi nevkročím :-)
Před chvílí jsme spustili další 6TB. pole pro rychlý střih videa. Orlovna začíná být opravdu spíš technologickým rozvaděčem, než klidným pracovištěm redaktorů. Přemýšlím, která redakce "nějakého" časopisu má tolik výpočetního výkonu.

Ale to je asi normální. Vždyť takový web jako je Elektrika jsem slyšel má kde kdo.  tanecek tanecek


* i_u_nas_je_elektrika_tv_ful.jpg (17.2 KB, 325x417 - prohlédnuto 531 krát.)

* hmmm_bambulovy_az_tower.jpg (570.5 KB, 3264x2448 - prohlédnuto 526 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #32 kdy: 08.04.2013, 22:35 »

...Pokud je na AZ Toweru bambule, pak tam za bouřky asi nevkročím :-)
...

Bambule jako taková sama o sobě nemá čím být nebezpečná.
Ale koukal bych po svodech... Třeba v Plzni v nemocnici mi "nějaký svod a pospojování" chybělo...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #33 kdy: 09.04.2013, 11:54 »


Navštívil mne Roman Sýkora.
Je až neuvěřitelné za jakých okolností může člověk odcházet ze zaměstnání.
O tom, že je ČR malá vesnice opravdu není pochyb.
JPP je u nás dobře fungující systém.
Zvláště pro ty, pro které je BLESK, AHA, SUPER hlavní zdroj relevantních informací.  podivej podivej podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #34 kdy: 10.04.2013, 21:01 »

Rychle, než na to zapomenu ...
  • Na obzoru nová výstava! Má být na podzim. S výstavami a veletrhy začíná houstnout.
  • Teď se dostávám konečně k pozornému přečtení dnes problematické diskuse. Celý den jsem neměl čas se diskusím věnovat a teď vidím, že jsem o nic nepřišel.
  • Podle toho, co vidím v redakční poště to spíše vypadá, že AMPER je před námi, než za námi.
  • Podle toho výkonu, co nyní přibyl na Orlovně budeme potřebovat další klimatizaci. Bohužel.
  • Zajímavý článek Jaroslava Melena k aktivním hromosvodům a postoji TIČR
    http://zdroje.elektrika.cz/book/aktivni-hromosvody-vyjadreni-ticr-k-problematice-h/page/1
  • A koukám ženě přes prsty a vidím, že tvoří pozvánky na ELEKTRICKOU SPOJKU 2013!.

A konečně slunce!


* slunce_nad_orlovnou.jpg (193.15 KB, 1200x900 - prohlédnuto 477 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #35 kdy: 11.04.2013, 08:58 »

Ještě k Eltricku ...
Jak jsem v rozhovoru uvedl, u nás platí presumce neviny, proto je potřeba zjistit všechny okolnosti kolem a až pak dělat závěry. Je tomu tak i v případě Eltrick. Uvedl jsem, že již podnikám další kroky k ověření této spořící novinky. Poprosil jsem přátele (renomované fyziky),  kteří modelují situaci popisovanou v patentu.
O tom, že jejich výsledky budou důvěryhodné, nemusíte pochybovat.


Je potřeba prověřit zda nám něco nehnije jako třeba v oceněných obchodech ...


* neco_shnileho_v_kralovstvi_.jpg (385.97 KB, 3264x2448 - prohlédnuto 479 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Stran: 1 [2] 3 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 22 dotazů.