Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  Aktuální MIKROzprávy - Poznámkový blok redaktorů portálu a přátel
| | |-+  +2013/4 REDAKČNÍ DUBEN
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: +2013/4 REDAKČNÍ DUBEN  (Přečteno 57015 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: 02.04.2013, 08:33 »

Duben jsem zahájil návštěvou logopedky v sedm ráno. Sedm ráno je vlastně šest ráno. K tomu připočtěte včerejší Velikonoce a vyjde vám "horor".

Říká se, že je březen měsíc internetu. Vzhledem k tomu, kolik jsem najel kilometrů bych s tím moc nesouhlasil i když návštěvnost je v těchto měsících tradičně vyšší, než v měsících ostatních.

Zítra bych měl vyrazit do Kroměříže odhalit roušku Eltrick. Mám v plánu přípravu Elektrické spojky 2013 a jinak budu asi trávit bezesné noci u zpracování dat z AMPERu. Zprovozníme další server na Orlovně a dokončímě měření elektroměrů.
Kolegové Karel a jarda si přidají také své "měsíce" abychom to viděli z více úhlů.


* z_amperu_2013.jpg (98.93 KB, 1146x860 - prohlédnuto 672 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 02.04.2013, 18:11 »

Asi nemám rád datovou schránku. Zpráva tohoto typu mi opravdu přijde již uchylná. Do datové schránky "Elektrika.cz spol. s r.o." dorazila nová datová zpráva DO VLASTNÍCH RUKOU

Nejen, že se do ní nepodívám, prože koukám z mobilu, ale ještě mi sděluje, že je do vlastních rukou právnické osoby.

Jedno vím určitě. Toto napsat do našich diskusí do předmětu, tak se z BANu již nedostane. :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #2 kdy: 02.04.2013, 20:24 »


Autoři Eltricku nemají zájem o to, aby se někdo jiný, než jejich zákazník zajímal o dodávané zařízení.
Pokud se domníváte, že máte právo vědět co kupujete a jak to funguje, pak u Eltricku budou pravidla patrně jiná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 02.04.2013, 21:18 »


Před chvílí přišlo ....
-----------------------------------------------
Vážení obchodní partneři,
 
ke dni 31.3.2013 byl ukončen pracovní poměr s panem Dušanem Dudou v naší společnosti.
Pan Duda u nás pracoval na pozici projekt manažer a od 1. dubna 2013 není oprávněn jednat za naši společnost, nebo jejím jménem.
V případě jakýchkoliv potřeb prosím kontaktujte přímo mne, nebo projekt manažera, který převzal agendu po panu Dudovi:
 
Štefan Šottník
ssotnik@topservisbrno.cz
tel: 734 756 119


---------------------------------------------
Sice neznám ani jednoho z obou jmenovaných, ale patrně jeden z nich něco druhému provedl.  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 02.04.2013, 21:31 »

Autoři Eltricku nemají zájem o to, aby se někdo jiný, než jejich zákazník zajímal o dodávané zařízení.
Pokud se domníváte, že máte právo vědět co kupujete a jak to funguje, pak u Eltricku budou pravidla patrně jiná.
Něco se změnilo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 02.04.2013, 21:36 »

Asi nemám rád datovou schránku. Zpráva tohoto typu mi opravdu přijde již uchylná. Do datové schránky "Elektrika.cz spol. s r.o." dorazila nová datová zpráva DO VLASTNÍCH RUKOU

Nejen, že se do ní nepodívám, prože koukám z mobilu, ale ještě mi sděluje, že je do vlastních rukou právnické osoby.

Jedno vím určitě. Toto napsat do našich diskusí do předmětu, tak se z BANu již nedostane. :-)
Nevím, jaký máš mobil (tuším iPhone),  ale pro Android i iPhone/iPad axistuje aplikace pro čtení datových zpráv.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #6 kdy: 02.04.2013, 23:02 »

Něco se změnilo?

Řekněme, že máme například dva pohledy na byznys:
  • Ať všichni ví jak můj produkt je dobrý, když jsem mu obětoval polovinu života.
  • Ať si to řeknou zákazníci mezi sebou sami. Hlavně ať se v tom nikdo nerýpe.

A teď přemýšlím, kam se pohne střelka zájmu vynálezce Eltricku.
V podstatě mu mohou být názory elektrikářů, notabene zde, zcela ukradené.
O Eltrick samozřejmě zájem je, protože když jde o peníze, tak lidé zaplatí cokoliv.
Proč ne.
Ale pokud jsou média zástupci zákazníka a ptají se za něj, pak se očekává přinejmenším standardní přístup k informacím. Tomáš Bláha je v roli prodejce, který nemá kompletní technickou dokumentaci.
Jeho snaha v Čáslavi nepřinesla to, co čekal. Ale to není jeho starost. Ona to tedy není jak vidím ničí starost.
Tedy prozatím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #7 kdy: 03.04.2013, 07:57 »


Duben vlastně začíná doplňováním dalšího hardware na Orlovně. Objemy narůstají a je potřeba stále více práce. Místo pro další lidi zde není, tak nám nezbývá, než to řešit dalšími stroji.
Karel připevňuje novou Gamu a Deltu.


* 13_orlovna_new_servery_x.jpg (280.53 KB, 2418x2448 - prohlédnuto 767 krát.)

* 13_orlovna_new_servery_y.jpg (272.65 KB, 3264x2448 - prohlédnuto 687 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #8 kdy: 03.04.2013, 08:19 »


A snad drobné vysvětlení proč nazýváme studio Orlovnou ...
Protože je to nejvyšší bod a je to jakési hnízdno stále přilétajících a odlétajících redaktorů.
 tanecek tanecek tanecek


* orlovna_zespodu.jpg (62.89 KB, 720x960 - prohlédnuto 716 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 03.04.2013, 20:07 »

Kde jsi Mirku vzal to sluníčko? To není ze dneška,že jo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #10 kdy: 03.04.2013, 20:29 »

Kde jsi Mirku vzal to sluníčko? To není ze dneška,že jo?
No, Víťo tak ze dneška určitě nééé   zle.
Jeden známý se mne ptal, proč tomu studiu říkáme Orlovna. Před chvílí tu byl Milan Hudec a tomu to nebylo třeba vysvětlovat. Kukaň vysoko s dohledem za hory, doly ... Resp. i rakouské Alpy vidíme.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 03.04.2013, 21:16 »

Nemohu se nepodělit o postřeh, kdy vedle Orlovny jsem si všiml skutečného unikátu a to břízy rostoucí v symbióze s hlohem, ve výsledku s poměrně suchým prostorem kopírujícím jejich kořenovou soustavu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #12 kdy: 03.04.2013, 21:58 »

Nemohu se nepodělit o postřeh, kdy vedle Orlovny jsem si všiml skutečného unikátu a to břízy rostoucí v symbióze s hlohem, ve výsledku s poměrně suchým prostorem kopírujícím jejich kořenovou soustavu
Milane a to nevíš, co se tu pěstuje ještě na zahradě!

Jinak Orlovna před chvílí ... Kdyby snad někdo z IT dodavatelů chtěl pracovat i nyní, pak bychom toho využili. Ale možná mi nebudete věřit, ale některým dodavatelským soudruhům padá srp z ruky v 17:00 a v 8:59 mi telefon nezvednou, protože ještě není pracovní doba!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 03.04.2013, 22:23 »

Zrovna včera v noci jsem migroval několik serverů. Prakticky bez výpadku. Ať žije virtualizace ;-) Už skoro nevím jak vypadá konzola serveru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 03.04.2013, 23:16 »

.... Před chvílí tu byl Milan Hudec ...
a zkontroloval ti pospojování a uzemnění podle "4-444"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #15 kdy: 04.04.2013, 00:03 »

a zkontroloval ti pospojování a uzemnění podle "4-444"?
Neboj to je OK, to jsem si pohlídal sám!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 04.04.2013, 07:48 »

Jirko už tam nejdu, mluvit do kamery je něco strašnýho, byl jsem rád že vím na které straně těla mám pdel, Ohmův zákon pro mne v tu chvíli byl vrcholem vědění, dance
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #17 kdy: 04.04.2013, 08:21 »

Jirko už tam nejdu, mluvit do kamery je něco strašnýho, byl jsem rád že vím na které straně těla mám pdel, Ohmův zákon pro mne v tu chvíli byl vrcholem vědění, dance
Velmi levný pokus o drama  tanecek tanecek tanecek
Byl jsi naprosto v pohodě!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Stran: [1] 2 3 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 22 dotazů.