Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Kde bych mohl získat zkušenosti dobreho elektromontera?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde bych mohl získat zkušenosti dobreho elektromontera?  (Přečteno 24443 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #18 kdy: 01.03.2013, 19:33 »

No jo, ale pokud by tomu tak nemělo být, nevím tedy, kde by se to chudák po vyučení měl naučit.

Chudák, píšeš?
Nevím koho bych nazval chudákem. Znal jsem chudé a pracovité, kteří se chtěli naučit. A také movité a líné, kterým bylo vše jedno. Kdo je podle tebe z nich chudák?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Vladisla Bělka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


Elektronik


« Odpověď #19 kdy: 01.03.2013, 21:51 »

Pane Rajmont mohu se zeptat proč neberete lidi po škole? Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když chceš něco vyhrát,
běhej sto metrů.
Když chceš něco zažít,
běhej maraton.
Emil Zátopek
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 01.03.2013, 22:07 »

Tuším, že cílem podnikání je zisk, mám obavy, že kolega Rajmont by mne také nezaměstnal, dance
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #21 kdy: 02.03.2013, 00:17 »

Pane Rajmont mohu se zeptat proč neberete lidi po škole? Úsměv
Ale vždyť to uvádí sám.
U nás pracují kluci po škole, ale to, co píše Zdeněk máme také za sebou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #22 kdy: 02.03.2013, 09:15 »

V dnešní době je velká vzácnost získat zaměstnance, který má zájem o obor, chce se nějakým způsobem vzdělávat a zárověň je také "použitelný" k samostatné práci.
U současné mladé generace je typickým znakem "vpičismus",  nulový zájem o cokoliv, kromě nějaké formy zábavy.
Mým názorem je tedy to, že pokud se vyskytne nějaký schopný a ochotný potenciální zaměstnanec, měl by se využít, protože jsou velmi vzácní.
Další působení zaměstnance je otázkou správné motivace, málokdy se dá předem odhadnout další vývoj, ale podle mého názoru to za to riziko stojí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Vladimir Kertsman
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 02.03.2013, 09:23 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za rady. Bydliste mam v Praze 5, Kosire. Co se tyce konkretniho zamereni tak uplne jasno nemam. Pro zacatek dle mne nejjednodusi a nejlepsi volbou bude bytova vystavba. Zkusenosti bych popsal asi takto: pominu-li zakonem dane pozadavky Jsem v rozpacích tak bych dle dobre zpracovaneho proektu asi nemel problem udelat elektroinstala ci bytu, pripadne mensiho rod. domku. Pomahal jsem nekolik krat ruznym znamym elektrikarum ale jakmile jsem se zminil o tom ze bych se chtel naucit remeslo poradne tak uz ani jednou mou pomoc nevyuzili. Asi maji velke obavy z konkurence i kdyz primo to nepotvrdi ale ani nepoprou. Idealne si zauceni/spolupraci  predstavuji tak ze ziskam nejakou zakazku, s dotycnym na miste probereme situaci ja pak pripravim (roztaham) kabely, zkontrolujeme vse  a dle situace neco bych zapojoval sam neco bych nechal na zkusenem kolegovi. Pripadne se nebranim zadnym navrhum, musi to byt ale vyhodne pro obe strany! Zacit muzeme treba ihned. Vse je jen na domluve.
Jeste si dovolim popsat duvody ktere me k takovemu rozhodnuti vedly. Zamestnani jsem vystridal nekolik hlavne mimo obor. Vetsinu jsem opustil sam znechucen honem podniku za penezma a mizernou kvalitou odvedene prace. Byl jsem ale take odejit pro zacatek krize. Spolehat na nekoho ze se bude o mne starat a je budu jen pracovat je prinejmensim naivni. Nechci mit neustale obavy zda podnik nezkrachuje nebo z nejakeho jineho duvodu budu muset odejit (treba vztahy na pracovisti, podhodnoceni prace=nizka vyplata a t.d.) Delat pro velke firmy a velke zakazky nechci ani omylem. Ted mne zivi sprava pevnych tel. siti pro jednoho nejmenovaneho operatora. Prace na IC. Prac. doba od 7:30 do 20:00 kazdy den + 1x za mesic vikend. Na splatnosti faktur "si nehrajem". Jsem rad, kdyz penize po nespoctu urgenci dostanu nekde v rozmezi 90 az 120 dnu. Nikdy ale nevim kdy presne. Proto nejradej mensi zakazky, pripadne nezaplaceni ktere mne nepolozi a jednat s konecnym zakaznikem. Mym cilem je pomalinku si budovat jmeno a nestydet se za odvedenou praci.
Vsem ochotnym pomoci velike diky!
Panove co tady namitaji ze bych mel delat zarmo nebo jeste za to platit sdelim asi toto: vzpomente si na sve zacatky a kolik jste zaplatil za ziskani zkusenosti Vy? Mne nevadi z principu pracovat pro nekoho zadarmo ani zaplatit za zkusenosti ale jsme vsichni stejne jako zamestnavatele v realnem svete a mame sve povinnosti a nektere veci proste nejdou (treba reknu diteti ze ted jidlo nebude - tatka si plati praxi  Škleb)
P.S. toto neni diskuse o tom co nas (ne)naucila skola ;-)
P.P.S. s casem jsem vetsinou v p... proto vetsiou nejsem online a reaguji pozde
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #24 kdy: 02.03.2013, 10:50 »

Takže rada první - disciplína:
Přečti si pravidla diskusí a nauč se psát česky.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Mašek 1
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 02.03.2013, 11:47 »

Na tvojí otázku kde hledat, bych zašel do nejbližšího velkoobchodu, kde chodí nakupovat různé firmy. Zaměstnanci ti mohou dát na někoho tip.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #26 kdy: 02.03.2013, 13:32 »


Panove co tady namitaji ze bych mel delat zarmo nebo jeste za to platit sdelim asi toto: vzpomente si na sve zacatky a kolik jste zaplatil za ziskani zkusenosti Vy?

Vím co jsem napsal a také vím proč jsem to napsal. A napsal bych to znovu.
Pokud si mám vzpomenout na všechny své začátky, pak vám musím sdělit, že to, co jsem musel obětovat, bylo podstatně více, než by někdo očekával.
Resp. nevím o tom, že by mi bylo něčí know-how předáno jen tak.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
raj
« Odpověď #27 kdy: 02.03.2013, 13:46 »

 Palec vzhůru
Přesně tak.
Dnes už není všechno všech a existuje něco jako konkurence, což je hybná síla současného společenského systému.
Zkušenosti a praxe je zboží jako cokoliv jiného.
Po opuštění školy buď máme kliku a školné (včetně všech průserů a jejich následků) za nás zaplatí zaměstnavatel, nebo jako OSVČ si školné platíme každý sám za sebe.
Můžete mít na to názor jaký chcete, ale holt takový je život.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladimir Kertsman
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 03.03.2013, 15:38 »

Přečti si pravidla diskusí a nauč se psát česky.
Pravidla jsem cetl. Cesky psat neumim jelikoz jsem puvodem z ciziny a v CR ziji 8 let. Ale nebojte, stale se ucim. Pravopis mne nezivi takze si nemuzu dovolit tento ukol dat jako c. 1 v mem zebricku priorit.

NIKDE jsem nepsal ze po nekom chci aby mne ucil remeslo zdarma!! Dotycny, ktery by pripadne mel zajem muze nabidnout treba:
"Jsem XY, delam indukcni ohrev, za den praxe chci 2000Kc, a 10% ze vsech vasich budoucich zisku v oboru...."
nebo
"Bez za Pepikem nebo Frantou, nebo do firmy YX jsou pani mistri. Padni pred nima na kolena a udelej pro ne co jim na ocich uvidis, pak mozna se o tebe zacnou zajimat. Me za tip posli flasku Tullamore Dew  Mrknutí"

OT: Na pripadne rady do zivota se ptam celkem casto a docela dost si z nich beru za sve (samozrejme pokud vidim v tom smysl) ale nemyslim si, ze rozvadeni polemiky co s mladezi, jaky je dnes svet apod. patri sem. Klidne si o tom muzeme popovidat ale prosim nekde jinde, aby pripadne zajemci o toto tema nemuseli prohrabavat 10 stranek floodingu.        
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaromír Urbanec
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 07.03.2013, 16:36 »

Škola mi dala jen teoretické základy, jen takovou tu lepší fyziku aby člověk věděl co jak funguje a co si může dovolit. Bytové instalace jsem se učil od táty když jsme řešily instalace u příbuzných, takže jsem ve škole byl za pěknou svini, protože jsem při probírání bytových instalací upozorňoval učitele na to, že tahle norma už neplatí 2 roky ,  tahle dobíhá ,  a že se toho polovina řeší jinak. Ano měl jsem učitele na stroje a přístroje, kterého jsme plně respektovaly, protože to byl praktik  který byl 15 let na šachtě a dokázal podporovat lidi v zájmu o obor. Ale třeba na měření jsme zažily učitele exota co dokázal zredukovat 15 školních wattmetrů na pět protože netušil co je proudová a napěťová cívka.  
V dnešní době to vidím, tak že středoškoláci často ani nemají zájem a na tu elektrotechnik u jdou jen proto, že se nedostaly na IT obory. Pro praxi jsou skoro nepoužitelní protože dotace praxe je 3 hodiny týdně s tím že v tom jsou základy strojnictví ,  měření ,  základy slaboproudu a instalace + dva týdny praxe ročně ve firmě v době maturit. V tu chvíli je vidím já a zjišťuji že pomalu neumí spočítat úbytek napětí na vedení. Takže ano školství je na tom hodně špatně.
jj školství hodně upadlo, odborně jsou absolventi nepoužitelní, a například vy byste za komančů neudělal maturitu kvůli češtině. Nic ve zlém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kde bych sehnal kompletní podklady ke zkouškám z vyhlášky 50/78Sb. ?
 Je důležitější papír na §6 nebo spíš skutečná praxe?
 Mohu u živnostníka získat platnou praxi pro zvýšení §?
 Chci se vratit po letech k oboru mechanik elektronik- je to realne?
 Zvýhodní mě maturita v jiném oboru u vyhlášky 50?
 Víme o existenci "Pravidel praxe" ?
 Dá se krátkodobě pracovat v oboru v cizině?
 Jak by mělo vypadat potvrzení o praxi v oboru elektro?
 Jaký je správný postup při návrhu vedení v novostavbě RD samotným elektrikářem?
 Jak se započítává délka praxe mezi vyhrazenými a určenými tech.zařízeními?
 Lze získat živnostenský list s §5?
 Má mít potvrzení o praxi k vyhl. 50/78Sb. nějaký konkrétní formát?
 Započítává se do praxe pro vyhlášku 50 činnost OSVČ s odpovědným zástupcem?
 Opravdu nám v republice chybí elektrikáři?
 V pracovní smlouvě mám "dělník" načítá se mi potřebná praxe na §7 atd.. ?
 Jak vypadá práce "elektrikáře" po 30-ti leté pauze?
 Jak získat praxi v silnoproudé elektrotechnice i když v tom nechci pracovat?
 Započítáva se praxe když budu pracovat jako osvětlovač?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Počítá se 1 rok praxe, když pracuji jako elektrikář s §5 samostatně?
 Mohu pomoci zkušenému elektrikáři z Prostějovska?
 Jak získat praxi na rozšíření živnosti na montáž kamerových systému ?
 Jaké znalosti a dovednosti by měl mít absolvent SPŠE či ČVUT FEL?
 Jak je to se vzděláním u vyhlášky 50 v případě rekvalifikačního kurzu?
 Započítá se praxe §6 prací na vlastním domě?
 Započítává se základní vojenská služba do praxe?
 Co mohu dělat jako živnostník s §5?
 Jak získat potvrzení o praxi, když jsem OSVČ?
 Jak začít podnikat bez praxe?
 Jak získat paragraf 8 bez toho aby se na 6 let někde zaměstnal?
  Je možné zahrnout do praxe pro vyhl. 50 i poslední rok SOUE?
 Jak lze získat požadovanou praxi pro §6 (8) jako OSVČ?
 Jaká forma praxe je potřebná pro podnikání po ukončení VŠ?
 Potřebuji po vyučení na §7 nad 1000V, 2 nebo 3 roky praxe?
 Je možné si udělat §6 bez §5?
 Vzal by mě někdo na nějakou fušku víkendovou nebo odpolední (Olomoucký kraj)?
 Musí mi potvrdit praxi firma u které jsem získal předchozí § vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak se počítá délka praxe po OSVČ pracovníky?
 Jak u OSVČ psát faktury?
 Co se počítá do požadované praxe pro vyhlášku 50?
 Jakou praxi potřebuji k §6 nad 1kV vyhlášky 50/78Sb.?
 Co očekává zaměstnavatel od nového, vyučeného elektroinstalatéra?
 Dá se práce v Německu na živnost považovat za praxi?
 Jak si počítat elektro praxi k doložení u přezkoušení dle nv 194/22Sb?
 PŘÍBĚH: Moje elektrikářské začátky
 Student 2/4 ročníku elektrikář silnoproud v Brně hledá praxi 20.5-31.5.

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 23 dotazů.