Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  Aktuální MIKROzprávy - Poznámkový blok redaktorů portálu a přátel
| | |-+  +2013/3 REDAKČNÍ BŘEZEN
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: +2013/3 REDAKČNÍ BŘEZEN  (Přečteno 61309 krát)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #36 kdy: 20.03.2013, 09:08 »

Pánové díky za info, aspoň mě nebude muset moc mrzet, když se tam nedostanu. Chtěl jsem sice vyrazit se potkat s pár lidma, ale když se nezadaří, tak to asi žádná velká škoda nebude...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #37 kdy: 20.03.2013, 09:11 »

Pánové, já za chvíli vyrážím (s dalšími, takže rušit už to nebudeme),  tak jste mě trochu otrávili.
Nu což, dáme si nějaké pivko, pokecáme...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 20.03.2013, 09:14 »

Na pivo si zajdi jinam, ty slivky na stáncích s obč. jsou tak pro bezdomáče
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #39 kdy: 20.03.2013, 10:00 »

Chtěl jsem se tam taky dneska podívat, ale sklátila mě choroba.
Snad se do pátku stihnu vykurýrovat.

I když po těch recenzích??
(a pivo tam stálo dycky za prd)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #40 kdy: 20.03.2013, 10:26 »

Na pivo si zajdi jinam, ty slivky na stáncích s obč. jsou tak pro bezdomáče
Jasně, že si nedám pivo na stánku- to mě ani nenapadlo. Jsem přece z města Budvaru a pivní fanoušek! (mám do toho Brna vůbec jezdit, sakra?)  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #41 kdy: 20.03.2013, 10:44 »



  V souvislosti s právě probíhajícím Amperem mě připadlo vhodné sem dát informaci, že pořadatelé (For) Electronu pro letošek změnili termín a posunuli ho na 19. až 21. listopadu 2013, což by mohlo přinést něco užitečného.

 Ale  nevím jak to dopadne, bude to zase konglomerát pěti veletrhů:

For Energo
For Automation
For Electron Motion
Voda, klima, vytápění

Možná se tam zajedu podívat, i když po loňském propadáku jsem si byl skoro jistý, že znova to už vidět nemusím.

P.S. Když dva dělají totéž, nemusí to být totéž.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #42 kdy: 20.03.2013, 10:48 »

Už předloni jsem Letňany zavrhnul a loni jsem tam jel jen kvůli přednášce (v tu dobu pro mě velmi zajímavou).
PVA mě definitivně přesvědčilo, že už nikdy víc.
Museli by se hodně zlepšit a hodně snažit, aby mě přesvědčili o změně názoru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #43 kdy: 20.03.2013, 18:30 »

Dobrý?
Dnes jsem prošel všechny 3 pavilony a z mého pohledu to tak nevypadá.
Nešel jsem tam jen tak okounět (na to si svého času cením víc),  ale za 3. konkrétními vystavovateli.
A až na jednu vyjímku (Illko) jsem se dozvěděl zase totéž: "bohužel to nevím - zjistím - nechte kontakt - ozvu se vám".  zle
A to jsem si na těch zbývajících 2 stáncích musel vyloženě říct o pozornost, protože tamní podržtašky nemají pro samé popíjení a chroustání crackerů na návštěvníky čas!  dabel
Kdy už konečně vystavovatelé pochopí, že ideální ideální osazenstvo stánlu je technik+kramář (obchodník)?

Jinak mne v posledním pavilonu zaujala dominance firmy ABB. Jejich plocha cca jednoho aru (ne-li větší) byla rozhodně největší.
A prezentace firem s LED osvětlením je taky pozoruhodná. Zdá se, že LED technologie je už opravdu schopná konkurovat "klasickým" zdrojům.

Sečteno a podtrženo:
1) vzhledem k tomu, že u areálu BVV není nutné parkovat na blátě, je tento veletrh lepší než v Letňanech.
2) díky Mirkovy za "volňáska",  protože jinak by to za těch  250,- nestálo.



Kamile, pravděpodobně jsi první, kdo se vyjadřuje spíš negativně. Mluvím zde s docela dost lidmi, ale poznámky jsou zcela jiné. Tedy pokud kritické, pak z úplně jiného směru, než uvádíš.

Rád bych provozovateli vyčetl chybu, ale skutečnost, že vystavovatel nemá kompetentní lidi na stánku není starost veletržní správy, ale je to ostuda pro konkrétní značku. Kterou neuvádíš.
Co se týká ABB, pak ta má zcela běžnou plochu jako na posledních asi deseti AMPERech zpět.

A co ti vlastně na AMPERu vadí? Resp. co pak bys po veletrhu chtěl? Po veletrzích jezdím a připadá mi to spíš jako kliše na výplň, než konstruktivní poznámka.

Tedy pokud mne nemáš za lháře.

Letos bylo představeno nejvíce novinek za poslední roky.




Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #44 kdy: 20.03.2013, 20:54 »



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #45 kdy: 20.03.2013, 21:16 »

Rád bych provozovateli vyčetl chybu, ale skutečnost, že vystavovatel nemá kompetentní lidi na stánku není starost veletržní správy, ale je to ostuda pro konkrétní značku. 

Ale já snad nikde neuváděl, že by za problémy s prezentací konkrétního vystavovatele mohly BVV.


A co ti vlastně na AMPERu vadí? Resp. co pak bys po veletrhu chtěl?

Na AMPERu jako takovém mi snad nic zásadního nevadí. Naopak, oproti Letňanům je to celkově kvalitativně krok vpřed.
Jen snad že by nemusel být 200 km daleko. Ale to je můj problém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
SMILEK
« Odpověď #46 kdy: 20.03.2013, 23:11 »

Na AMPERu jako takovém mi snad nic zásadního nevadí. Naopak, oproti Letňanům je to celkově kvalitativně krok vpřed.
Jen snad že by nemusel být 200 km daleko. Ale to je můj problém.

Tímto jste to přesně vystihl. Toto je jediná podstatná změna. Pohyboval jsem se řadu let na obou místech a v Brně je servis podstatně lepší (nemá to co dělat s tím, že to mám blíž).

Jinak mne osobně AMPER nezklamal. Chci tam potkat lidi z oboru, domluvit věci, které se nejlíp domlouvají osobně,  poznat nové zajímavé tváře (a třeba na Elektrice.TV jich denně projde dost) a nebo jen kouknout "naživo" na věci, které si z internetu či katalogu prostě neosaháte.

U mne dobrý.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #47 kdy: 20.03.2013, 23:28 »

Ale já snad nikde neuváděl, že by za problémy s prezentací konkrétního vystavovatele mohly BVV.


Na AMPERu jako takovém mi snad nic zásadního nevadí. Naopak, oproti Letňanům je to celkově kvalitativně krok vpřed.
Jen snad že by nemusel být 200 km daleko. Ale to je můj problém.


Kamile, AMPER pořádá Terinvest nikoliv BVV.
Ale jinak s tebou souhlasím, že na stánku mají být kompetentní lidé.
Mnoho času na procházení jsem neměl, ale značky, co jsem navštívil, (ABB, KOPOS, OBO, HAGER, TECO, DEHN, NOARK, WAGO, PHOENIX ...) byly v plné zbroji produkt manažerů. Ve SCHRACKu se produkťáci střídají, ale to už by musela být jooo technická otázka, kterou by neznali.

Sám sem nikdy nestihl projít AMPER tak jak bych chtěl. To nejde časově zvládnout. Mnoho zájmu, mnoho známých a přátel. Vždy fokusuji nejdříve na to, co potřebuji a pak ve zbylém času kouknu jinam. Ale nikdy nestihnu všechno.

Ať již má AMPER jakékoliv chyby je to ten AMPER. A nevím o něčem srovnatelném.
Jdu spát, zítra toho mám zase víc, než dost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #48 kdy: 21.03.2013, 01:21 »

Kamile, AMPER pořádá Terinvest nikoliv BVV.

Pro mne a za mne, třeba zahrádkáři z Kerska. To je mně, jakožto návštěvníkovi naprosto jedno.  piskaci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #49 kdy: 21.03.2013, 06:52 »

Pro mne a za mne, třeba zahrádkáři z Kerska. To je mně, jakožto návštěvníkovi naprosto jedno.  piskaci
Aha, tak pokud se zde vyjadřuješ jako ten náhodný návštěvník, tak pak asi ano.
A prozradíš alespoň značky, které neměly na stánku odborníky? Z Illka jsem se potkal s Leošem Koupým, u Blue Panther jsem zahlédl i Jiřího Smetanu, a u GHV Trading byla snad celá sestava.

Že ty si vymýšlíš?  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #50 kdy: 21.03.2013, 07:17 »

Pravdou je, že loni jsem se jako náhodný návštěvník musel na stánky vehementně vnucovat, aby si mě někdo všiml.
Chtěl jsem koupit měřák, ale u některých (hlavně velkých) prodejců měřící techniky jsem byl rád, že jsem aspoň dostal leták. O konzultaci s odborníkem, jsem si většinou moh´ nechat jen zdát.
Nedej bůh, kdybych chtěl poptávanou krabičku vyndat z vitríny a zkusit, nebo aspoň osahat, prohlédnout menu.

Ale je to opravdu o xichtu. K známé tváři a dlouhodobému zákazníkovi přistupují jinak, než k neznámému "oťapovi".
I když se mi to nelíbí, přesto chápu, že při "šrumci",  který na veletrhu panuje je třeba návštěvníky selektovat a rozumně dělit síly.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #51 kdy: 21.03.2013, 17:22 »

Report z Ampéru:
- co jsem potřeboval vědět, na to mi odpověděli, nebo jsme se domluvili na zaslání písemné informace mailem > za mě OK
- potkal jsem pár lidí, které znám jen po telefonu nebo mailu > dobré
- pobavil jsem se u stánku s aktivním hromosvodem, kde slečna hlásala samá pozitiva a pán dokonce přikládal příběh z vlastního domu, a slovenský kolega mne podpořil v protiargumenta ci
- v restauraci v patře došly řízky, ale guláš byl ucházející a pivo se taky dalo
- děvčata byla průměrná
- středeční večer a noc v Brně stála za to
- prozkoumali jsme hodiny na náměstí Svobody a teď mám dlouho o čem přemýšlet  Úsměv

Takže jsem spokojený, mě se to líbilo. Díky Mirkovi za vstupenky. Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #52 kdy: 21.03.2013, 20:08 »

Mám podobný názor jako napsal David.
Co mě zajímalo, to jsem se dozvěděl, nějaké kontakty jsem si vyměnil,...
Nesetkal jsem se s nějakým nezájmem...
Trochu mě překvapila neúčast některých výrobců např. kabelů nebo "denně používaných" komponentů.
Ale to beru jako zklamání z přístupu výrobce a nemá to zásadní vliv na to abych konstatoval, že Ampér 2013 se povedl, ať je příští stejně povedený. Nebo může být ještě o krůček lepší?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #53 kdy: 22.03.2013, 19:03 »


AMPER skončil.
Dvě hodiny poté je celé studio zpět na Orlovně.
Všichni jsme unavení, ale spokojení, protože to byl opravdu zpravodajský výkon.
A tak další ročník AMPERu jsme vyzkoušeli naše hranice možností a tak již nyní víme, co udělat za zlepšení příště.

AMPER bych nazval informační sprchou, která trvá čtyři dny.
Přes šedesát rozhovorů je fakt, že na jedné straně chce poskytnout informace a na straně druhé to dokáže někdo zpracovat a předat. Letošní tým byl skvěle sehrán!


* hooper_minarikova_smilek.jpg (87.32 KB, 960x638 - prohlédnuto 570 krát.)

* minarikova_segway.jpg (87.73 KB, 720x960 - prohlédnuto 594 krát.)

* zaverecne_zpravy.jpg (84.28 KB, 960x694 - prohlédnuto 586 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Stran: 1 2 [3] 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 22 dotazů.