Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Neví někdo podrobnosti o svítidlu na obrázku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Neví někdo podrobnosti o svítidlu na obrázku?  (Přečteno 5923 krát)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 22.02.2013, 16:43 »

Svítidlo na obrázku nemá žádný štítek nebo jiný identifikátor, obal od něj už taky údajně neexistuje.
Pod kovovým krytem (bez ochranné svorky) je jakýsi zalitý předřadník taky v maximálním utajení.
 
Nemontoval nebo neprodal někdo toto svítidlo a nemá o něm nějaké informace?
Ani po hodině googlování jsem ho nikde nenašel.  Smutek


* 130220131404.jpg (569.06 KB, 2048x1536 - prohlédnuto 636 krát.)
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 22.02.2013, 22:05 »

Konkrétně těžko říct, ale pokud chcete prohledávat internet a najít podrobnosti, tak hledejte "svítidlo nad obraz".

Po zadání do gůgla mě to vyplivlo to co je v příloze. Vypadá podobně.


* svitidlo_nad_obraz.jpg (35.43 KB, 700x700 - prohlédnuto 359 krát.)
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 23.02.2013, 07:50 »

Výraz "obrazové svítidlo" a jeho modifikace jsem samozřejmě hledal. Bohužel to, které bych potřeboval - bez úspěchu.  Jsem v rozpacích
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 23.02.2013, 18:35 »

Už jsem se při revizích setkal se svítidli, které se navenek jevili jako výrobek renomované firmy....
Po jejich demontáži to bylo jen jejich méně podařená atrapa......
Bylo levné, majitel si "chrochtal" jak levně koupil........ také kovové, bez svorky na uzemění....! zle
Dnes se už padělá snad i práce........ Škleb Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 23.02.2013, 18:51 »

Pane kolego dokonce se padělají nejen svítidla, ale také už i erotické pomůcky, v obou případech jde o zdraví
Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 23.02.2013, 20:29 »

........také kovové, bez svorky na uzemění....! zle

To je právě i tento případ!
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #6 kdy: 23.02.2013, 20:45 »

To je právě i tento případ!

Těžká pozice. Objektem prošlo XX RT  najednou se objeví jeden,  co začne  prudit. Je těžké vysvětlit, že světlo nemá jasně deklarované vlastnosti a svorku k připojení vodiče PE, což může být  velmi nebezpečné. To světlo stálo XXX kč, svítí tam už roky a nikdo nevidí žádný rozumný důvod k jeho výměně.  Nezávidím ti to.  Pláč

Taky jsem věnoval nějaký čas hledání na internetu a nic. Bohužel je pro investora jednodušší  říct, že k tomu nic nemají, než hledat doklad o koupi, kde by se našel alespoň výrobce. Moje zkušenost je ta, že od každé podobné věci, doklady existují. Mnoho lidí je totiž dává do nákladů svých firem.
Pokud jde o firmu, tak by tam měl být dohledatelný doklad asi automaticky. Ale dost možná jde jen o zbožné přání.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #7 kdy: 24.02.2013, 07:53 »

Citace
Mnoho lidí je totiž dává do nákladů svých firem.

Nedávno jsem se díval na "předávací papíry" na jednu nemocnici....
Halda papírů, kilogramy..... když jsem si k tomu ze zajímavosti sedl a podíval, tak je třeba skenovaný celý katalog od nejmenované firmy....ale to co bylo ve zkutečnosti namontováno, tame nebylo !!
Investor byl rád, že má takové tisíce papírů........ k ničemu!! Zlej
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 24.02.2013, 10:02 »

Prístupné kovové časti ešte nemusia bezpodmienečne znamenať I.triedu. Pokiaľ však nie je jednoznačne stanovené označenie podľa 412.2.1.1, je vždy lepšia voľba prístupu ako k tr. I.
Možno niečo napovie usporiadanie svorkovnice na pripojenie v pätke svietidla, pokiaľ je originálne a bez viditeľných zmien. Ináč riziko pôvodu z krajiny s čiarovým kódom 69 (0,1,2,3,4,5)... je tu vždy  Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 22 dotazů.