Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Poradíte mi s výměnou relé rele R 100A u tepelneho cerpadla?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Poradíte mi s výměnou relé rele R 100A u tepelneho cerpadla?  (Přečteno 5232 krát)
Petr99988
« kdy: 07.01.2013, 19:19 »


Vymenil jsem tepelne cerpadlo a vyhazuje mi po par minutach (nekdy1, nekdy 4) stykac v ovladaci skrince na zdi?
Na cerpadle jsou 4 rychlosti(0,45-0,92A) a na rele ve skrince je nastaveno do 0,6A, muze to vyhazovat?
Kdybych koupil nove rele na 1A, melo by to fungovat(udrzet),  ne?

Zarazi me, ze to vyhozi az po chvili, ne hned, a ani kdyz nastavim na rele max hodnotu(0.6A) a na cerpadle nejmensi vykon(0.45A) tak to vyhodi, ale treba po hodine....

Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 08.01.2013, 00:06 »

Nedá mě to abych se nezeptal. Tepelná čerpadla se montují/instalují pár let (5-7?) Vy máte jakési prehistorické relé R100A, které vypíná stykač. To mě přijde jako nějaký domorobo bastl.

 Abych odpověděl na otázku. Předpokládám, že ovladačka pro stykač je přes spínací kontakt onoho relé. To relé tam je proto aby ochránilo motor před zadřením, nebo jiným poruchovým stavem motoru. Takže může vypadávat proto, že je nějaký problém.
Vypadávat taky může, pokud by to relé bylo po smrti (je citlivější = reaguje na menší proud než je nastaven).
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 08.01.2013, 00:13 »

Tím "tepelným řerpadlem" zřejmě máte na mysli oběhové čerpadlo.
a co se týče odběru: ano, pokud má čerpadlo větší odběr než je možné na tepelném relé nastavit, pak toto vybaví. Tedy vyměňte tepelné relé za jiné s vhodným rozsahem
Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 08.01.2013, 07:36 »

...
a co se týče odběru: ano, pokud má čerpadlo větší odběr než je možné na tepelném relé nastavit, pak toto vybaví. Tedy vyměňte tepelné relé za jiné s vhodným rozsahem
Než definitivně zničíte čerpadlo, zkuste najít někoho, kdo změří jeho odběr, jestli náhodou neodebírá výrazně více než má.
Proč jste čerpadlo měnil? Nepoškodilo se proto, že je tam nějaký problém?
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 23 dotazů.