Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Nemáte někdo zkušenost s Moeller/Eaton Easy 821 DC/TC?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Nemáte někdo zkušenost s Moeller/Eaton Easy 821 DC/TC?  (Přečteno 2670 krát)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 17.12.2012, 19:21 »

Dnes jsem se dostal k programování této jednotky. Zdánlivě jednoduchá věc, 8 vstupů, 8 výstupů. Vytvořil jsem kontaktní schéma (nakonec k eliminaci všech možných chyb z mé strany jen I 01---Q 01). Po spuštění programu na displeji správně ukazuje, na kterém vstupu je signál, ale na výstupech není nic. Vyzkoušel jsem kdeco v nastavení, ale nic to nedělá  Pláč . Nemáte někdo nějakou radu, kde by mohl být zakopaný pes?
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 18.12.2012, 08:19 »

Dnes se mi povedlo sehnat telefonicky člověka, který mi prozradil, kde dělám chybu, takže vyřešeno.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #2 kdy: 18.12.2012, 09:44 »

Davide, mohu se zeptat, jakou chybu jsi udělal?
Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 18.12.2012, 16:10 »

Také bych byl pro zveřejnění, kde se chyba stala? Ať ostatní stejnou chybu neudělají...
Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 18.12.2012, 20:38 »

áááááááááááááá áále, nejak jsem v dokumentaci nenašel, že:
při tvorbě propojovacího schématu jsou první 4 pole pro podmínky(vstupy) a až páté pole je pro výstup. Takže když jsem napsal I01-Q01, nedělo se nic, musí se napsat I01- - - Q01.
Bylo mi divné, že nejsem schopen pro výstup vybrat funkci, ale že to je tím, že nedoskáču na displeji až vpravo, to mě teda nenapadlo.
Dnes jsem uspěl, automat pracuje dle požadavků, a já jsem zase o něco chytřejší (jen ty 4 hodiny, co jsem u toho zbytečně seděl mě štvou).
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #5 kdy: 18.12.2012, 22:18 »

Aha, programováni z displeje tlačítky, to je šílenost, to nedělám ani když jsem náhle volán na poruchu zařízení s mým vlastním programem, otáčím se a jedu si domů pro laptop (abych potěšil M.M.). Doporučuji se ponořit do Easy softu PRO aktuálně asi ve verzi 6, dnes je snad už ke stažení zdarma, já ho před lety ještě platil. Ten umožňuje i výborné možnosti diagnostiky když zařízení nedělá co má, většinou z důvodu nějaké mechanické chybky, kterou si obsluha vůbec nepřipouští, ale elektrický snímač je na mechanické prvky holt prevít a žádnou chybku jim neodpustí   Úsměv
Zaznamenáno

David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 18.12.2012, 22:22 »

jojo, z displeje... Ale ona to byla taková nárazovka a navíc jednoduchá, takže jsem o stahování sw ani nějak neuvažoval. Kdyby toho bylo víc, určitě bych do toho šel.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.042 sekund, 22 dotazů.