Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jak byste určili zavinění na škodě na objektu třeba v procentech?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak byste určili zavinění na škodě na objektu třeba v procentech?  (Přečteno 25466 krát)
tomáš buřival
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 09.12.2012, 23:45 »

Nejsem presvedcen o tom, ze sedy vodic se pro N nesmi pouzit. Kazdopadne A (Mat) tam pro pracovnika B (Pat) prichystal pekny chytak, ale nekdy se zadari takova je proste realita. Ted uz jen najit nekoho s pojistkou na blbost aby se napsalo ze si v seru spletl barvy ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #37 kdy: 10.12.2012, 08:31 »

TO, p. Selič

V celé této diskusi, mi nejde na rozum pár věcí.
1- pokud máte hodně zkušeností od soudů, proč chcete procentuální vyjádření škody po elektrikářích, kteří nejsou právníky a toto jim nepřísluší?
2- normy nejsou drahé (1000kč na celý rok=všechny normy) a i když se mění, stačí jen dohledat normy, platné v době vzniku škodní události. Není na tom žádná věda.
3- obecné povídání o tom co se stalo a kdo na tom má jaký díl, je úplně o ničem. Pokud opravdu stojíte o názor zdejších kolegů, musíte jim nejdříve předložit fakta. Jedna paní povídala, znamená jen mnoho prostoru pro domněnky. O to asi nestojíte ne?
4- To se chcete u soudu ohánět touto diskusí? Proč neoslovíte přímo některého ze soudních znalců? Ten vám vypracuje zprávu, včetně jeho vyjádření o tom, jak ke škodě došlo a kdo za to pravděpodobně nese vinu. Já jsem osobně přesvědčen, že ten poslední pracovník. Jak už jsem psal. I "obyčejná"  vadaska, by odhalila, ještě před nahozením hlavního vypínače to, že něco není v pořádku.


Proto se ptám. Byl nějak zdokumentován stav po vzniknutí škody, přímo na místě? Kým? Šlo o elektrikáře, RT, nebo někoho jiného? Můžete zde zveřejnit nějaký zápis o škodní události? (beze jmen i místa) Ale ne takové to všeobecné povídání. Jen čistý technický záznam vzniku škody, včetně zjištěných skutečností.

 
Jinak je to celé o ničem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Roman Igl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 10.12.2012, 22:05 »

K tomu, aby došlo k porušení zákona, musí být naplněna skutková podstata protiprávního jednání. Ta má celkem čtyři stránky a jednou z nich je i objektivní stránka, aneb co je psáno, to je dáno.

K soudu teda asi chodíte, ale zdá se, že k trestnímu a ne jako právník (tím neříkám, že jako obžalovaný). Civilní soudce se vám na formální znaky trestného činu (subjekt, subjektivní stránka, objekt a objektivní stránka) vykašle. Ale když už jsme u toho, mohl byste přesně popsat objektivní stránku? Čili jak se to přesně událo? Něco na ten způsob, jak píše pan Franěk:

Byl nějak zdokumentován stav po vzniknutí škody, přímo na místě? Kým? Šlo o elektrikáře, RT, nebo někoho jiného? Můžete zde zveřejnit nějaký zápis o škodní události? (beze jmen i místa)

V tom, co jste uvedl, je spoustu neznámých a spoustu nejistých informací.

Soudce bude v první řadě zajímat (jak už jsem psal)
1) jaký pracovní úkol dal zaměstnavatel svému zaměstnanci B
2) jaké informace o aktuálním stavu zapojení dal zaměstnavatel zaměstnanci B, a to buď přímo, nebo od zaměstnance A

Pokud mu nebude jasné něco z oblasti elektřiny, nechá to posoudit znalci.

Aniž bych zkoumal podrobnosti, dělá to na mě dojem, že pokud zaměstnavatel neprokáže, že to zaměstnanci B uložil přepojit "na obou koncích",  tak není co řešit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 22 dotazů.