Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Je zapojení indukční desky a digestoře na jeden 3-fázový okruh podle normy?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je zapojení indukční desky a digestoře na jeden 3-fázový okruh podle normy?  (Přečteno 19484 krát)
Jan Přidal
« kdy: 16.12.2010, 09:06 »

Při předpřejímce bytu jsem zjistil, že mi elektrikář připojil zásuvku pro digestoř na stejný okruh jako (přívod pro) indukční desku pod ní (třífazový jistič). Odvodil jsem to z pozorování, že dokud nebyl třífázový jistič nahozen, zásuvka pro digestoř nebyla pod napěrím.

Je takové řešení v souladu s ČSN, a pokud ano, neměl bych ve svém zájmu trvat na svém původním požadavku, aby na třífázový okruh pro indukční desku nebylo připojeno již nic jiného?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 01.12.2012, 20:17 »

Při předpřejímce bytu jsem zjistil, že mi elektrikář připojil zásuvku pro digestoř na stejný okruh jako (přívod pro) indukční desku pod ní (třífazový jistič). Odvodil jsem to z pozorování, že dokud nebyl třífázový jistič nahozen, zásuvka pro digestoř nebyla pod napěrím.

Je takové řešení v souladu s ČSN, a pokud ano, neměl bych ve svém zájmu trvat na svém původním požadavku, aby na třífázový okruh pro indukční desku nebylo připojeno již nic jiného?

Pokud to máte nějak písemně podchycené, tak trvejte na svém. Osobně proti tomuto řešení nejsem, pokud je ta zásuvka napojená kabelem, který odpovídá předřazenému jištění. I když pochopitelně je lepší, když je ta zásuvka pro digestoř napojená s jiným zásuvkovým okruhem, případně sólo okruhem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 01.12.2012, 20:25 »

Až na to, že motorek digestoře přispěje ke snížení životnosti elektroniky sporáku
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 01.12.2012, 20:30 »

Hmm, nějaké vysvětlení tohoto? Případně o kolik by to mohlo snížit tu životnost?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jakub Sedláček
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 01.12.2012, 21:35 »

Asi trochu mimo téma, ale doma po domluvě s RT mam napojenou digestoř na stejném okruhu jako je zapojená trouba. Pouze je 1f přívod nikoliv 3f jak k troubě tak do bytu.  Úsměv ( ptal jsem se radši 2x - bez problémů )
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

"Neb člověk tvor zvířatům nadřazený jest, tedy tělem a duší oplývá, zoufalství propadnouti může"
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 02.12.2012, 12:41 »

To Rotrekl, pokud do totožné zás připojím měřák a pustím digestoř, rafika jde na 2kV
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 02.12.2012, 14:28 »

To Rotrekl, pokud do totožné zás připojím měřák a pustím digestoř, rafika jde na 2kV
Nějaké špičky tam budou, ale tolik?
Když stisknu PTT na stanici YAESU VX8, ukazuje voltmetr nesmysly a je úplně jedno, jestli měřím stejný okruh, kde je zdroj radiostanice, nebo jiný...
Je třeba hledat kdy jde o "chybu v síti" a kdy si "chudák měřák něco vymýšlí"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 02.12.2012, 14:43 »

Podobné hodnoty měřím u zářivek, a to třemi rúznými měřáky, čím to je?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Online Online



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #8 kdy: 02.12.2012, 15:58 »

Při předpřejímce bytu jsem zjistil, že mi elektrikář připojil ......

Tak trochu si rýpnu. Co na to projektová dokumentace?   podivej   Tak dost legarace.

Většina digestoří je zapojována do zásuvky. Osobně se mi nelíbí jednofázová zásuvka, předjištěná třífázovým jističem. Podle mne by bylo čistějším řešením, použít k napájení digestoře některý ze zásuvkových okruhů kuchyně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 02.12.2012, 16:14 »

Podle mne by bylo čistějším řešením, použít k napájení digestoře některý ze zásuvkových okruhů kuchyně.
Tak, tak, nesmí se zapomínat, že smrad z připálené polévky může být to jediné, co vzniklo před poruchou sporáku s následným vybavením jeho jističe, v tom případě nezbývá, než mávat utěrkou, což může zapříčinit úbytek kolagenu, tak potřebného k jiným činnostem tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
LAIK1
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 02.12.2012, 20:19 »

Až na to, že motorek digestoře přispěje ke snížení životnosti elektroniky sporáku
A ventilátor trouby životnost elektroniky nesníží?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #11 kdy: 02.12.2012, 20:46 »

A proč by měl ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
LAIK1
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 02.12.2012, 21:01 »

Já bych to potřeboval vysvětlit.Když snižuje životnost elektroniky indukční desky ventilátor digestoře tak jsem myslel že ventilátor trouby pod indukční deskou také.Když ho nebudu používat zvýším životnost desky?Nebo jak to je?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #13 kdy: 02.12.2012, 21:27 »

 to cumim A proč by měl ventilátor digestoře snižovat životnost elektroniky indukční desky?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 03.12.2012, 09:41 »

Obecně vzato, každé v tomto případě spínací přepětí, které není sníženo pod hodnotu přepěťové kategorie pro kterou je výrobek určen snižuje jeho životnost, elektronika odchází jako první
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Co si myslíte o účinnosti indukčních vařičů?
 Jde zapojit varná deska na jednofázový obvod?
 Lze zapojit část sporáku dočasně do zásuvky?
 Je vhodné zapojit lednici na samostatný zásuvkový okruh?
 Jaký zvolit kabel pro zapojení sporáku?
 Mohu připojit varnou desku na 400V i když to schéma neřeší?
 Ako pripojiť sklokeramickú varnú dosku?
 Kdo by věděl o opraváři co by mi opravil indukční desku Blomgerg ?
 Jak je to s připojením francouzké indukční desky?
 Jak zapojit sklokeramickou desku na 3f
 Je tato konkrétní indukční deska opravdu vhodná do paneláků?
 Jak zapojit desku Candy PVD 642/1 N na 380-415 V3N~?
 Jak zapojit sporák na 15A jistič v panelákovém bytě?
 Musí mít spotřebiče nad 20A ve školní kuchyni předřazen proudový chránič?
 Jaké zvolit elektro spotřebiče pro vytápění a ohřev vody pro byt 2+1 do 60m2?
 Stačí vybírat troubu dle napětí?
 Ako zapojiť elektrický sporák?
 Musí být sporáky ve velkokuchyni připojeny přes spínače?
 Co obnáší výměna plynového sporáku za elektrický?
 Co říkají odborníci na pračku v kuchyňské lince a dodržení bezpečnosti?
 Ako zapojiť sklokeramickú varnú dosku?
 Máte tip na indukční desku pro 1f obvod s jištěním 20A?
 Potvrďíte mi závazně správné připojení trouby a varné desky?
 Není holý nerozum použít v novostavbě RD 1f indukční varnou desku 7,2kW?
 Jakou sklokeramickou desku a vestavnou troubu pořídit místo sporáku na 400V?
 Doporučíte ke sklokeramické desce samostatný 3. stupeň přepěťové ochrany?
 Existuje automatizace pro odvětrávání páry nad varnou deskou?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 23 dotazů.