Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Jak se navždy zbavit podomního oblbovače?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak se navždy zbavit podomního oblbovače?  (Přečteno 59990 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: 12.10.2012, 17:26 »

Přišlo mi poštou ...

Jeden z návodů, jak přežít důchod!


Jak se navždy zbavit podomního oblbovače

Před barákem mě zastavil nějaký optimistický kravaťák s tím, že je z firmy už nevím jaké, a prý kolik platíme za elektřinu, že by pro nás měl fajnovou nabídku. Stižen kratochvilným nápadem zahrát si na trotla, živě jsem reagoval: „A jaký proud nabízíte?“
„Pro vás určitě výhodnější, než máte …“ začal našprtaný kolovrátek.
Nehodlal jsem mu přenechat aktivitu: „No to jistě. Ale JAKEJ je ten proud? Střídavej nebo stejnosměrnej?
„Prosím?“ ustrnul sales area manager.
„No ptám se, jestli nabízíte proud střídavý nebo stejnosměrný“ dával jsem si záležet na výslovnosti.
Totálně vykolejenému nabízeči to v hlavě viditelně začalo šrotovat a na čele jako by mu povstal nápis Měli jsme to na školení?. Když nápis zhasl, špitl obchodník nejistě „ No… to je jedno, ne?“
„No to teda není jedno“,  pravil jsem rozhodně, „střídavej proud musíte porád přepínat, měnit. Proto je dražší. Tak to vy asi máte stejnosměrnej, když ho nabízíte levnějc.“
„A jakej vy tady teď máte proud?“ zasáhla mladého muže spásná myšlenka.
„Jednofázovej“ oznámil jsem suše a mladého muže spásná myšlenka opustila.
Hned to ale srovnal: „A jakej mají sousedi?“
„No přece ten samej. Tady to všichni máme stejný. To jste si nezjistil předem?“ nasadil jsem pohoršený výraz, že je náš dům tak nehoden pozornosti.
„Jó, jistě. Ale my dáváme nabídky jednotlivým odběratelům, ne celýmu domu. Víte co, já vám to zpracuju a přijdu ještě jednou. mohu vás poprosit o nějaký kontakt?“
Na jméno se zapomněl zeptat, číslo jsem mu řekl, co mě zrovna napadlo, on něco naučeného zamumlal a pádil pryč. Na futru do domu jsem udělal pomyslný zářez: zase jeden oblbovač, co už k nám nikdy, ale opravdu nikdy nepřijde.
 uživatel elektřiny   

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 12.10.2012, 17:32 »

 Smích Smích Smích Smích
Mirku, tak to jsi mě při pátečním večeru opravdu hodně pobavil  Smích Smích Smích Smích Smích Smích Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 12.10.2012, 17:43 »

Mirku krásný, připomělo mě to patálie stavby usměrňovače pro osvětleni
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #3 kdy: 12.10.2012, 18:58 »

To Mirek  Palec vzhůru

Podobným způsobem jsem vypudil kominíka co přišel prudit s revizí (podotýkám, že mám na střeše pár solárních panelů):
Máte platnou vyhlášku 50?
Na co?
Při Vaší práci na naší střeše vám hrozí úraz elektrickým proudem, protože se budete pohybovat v blízkosti živých částí...
A to nejde vypnout ?
Poručte sluníčku... anebo víte co? Přijďte v noci... Ale nesmíte za úplňku, ony ty panely mají dobrou účinnost a občas se při měsíčku proberou.
Nojo to fakt asi bude problém, na shledanou ...




Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 12.10.2012, 20:01 »

Koukám, že by si mohli někteří, nejlépe ve skupině udělat vilet na prodejní akci hrnců a přhkrývek a trochu si zašťourat, např z tria Minařík, Rajmont ,  Schwarz by ony prodejce nejspíš kleplo
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 12.10.2012, 20:56 »

Koukám, že by si mohli někteří, nejlépe ve skupině udělat vilet na prodejní akci hrnců a přhkrývek a trochu si zašťourat, např z tria Minařík, Rajmont ,  Schwarz by ony prodejce nejspíš kleplo
Proč by je ze mě kleplo?
Já jen jednou chtěl, aby mi to, co říká, zopakoval na kameru...
A pak vím o případu, kdy paní nabízela bundy, ponožky,... A byla neodbytná, přesvědčená, že už má "zákaznici" nalomenou...
Když v tu chvíli se objevil syn "potenciální zákaznice",  kterého vzbudili, když vyspával po noční.

Pozval prodejkyni dál, vytáhl průkaz Celní stráže a chtěl vidět živnostenský list a doklad o nabytí zboží...
Asi nemá cenu popisovat jak "prodejkyně" změnila názor...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #6 kdy: 12.10.2012, 21:30 »


Chlapi, to jsem nevymyslel já!

Píšu u toho, že mi to přišlo poštou! Resp. mi to poslal můj táta :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #7 kdy: 12.10.2012, 21:56 »

Díky za krásné pobavení  funny Palec vzhůru poklona

Napadá mne, jestli by jsme si nemohli vytvořit sbírku podobných návodů (příběhů),  týkajících se nejen těchto obchodníků, ale i mnoha jiných situací. Třeba i z jednání se zákazníky, nebo třeba s úřady.
Co Vy na to? Trochu se pobavit a zároveň přiučit   vegeeet vegeeet vegeeet
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #8 kdy: 12.10.2012, 22:19 »

Díky za krásné pobavení  funny Palec vzhůru poklona

Napadá mne, jestli by jsme si nemohli vytvořit sbírku podobných návodů (příběhů),  týkajících se nejen těchto obchodníků, ale i mnoha jiných situací. Třeba i z jednání se zákazníky, nebo třeba s úřady.
Co Vy na to? Trochu se pobavit a zároveň přiučit   vegeeet vegeeet vegeeet

Mohl by to někdo natočit?
Bychom to pouštěli jako veselý videoklip!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Marek Zeman
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 12.10.2012, 22:46 »

Jednou mně zastavil agent s mobilními tarify a ptal se, kolik platím za volání. Řekl jsem mu, že "Poslední rok volám trochu víc a platím šest až osm set" - to se začal usmívat, ale já se nadechl a dodal "ročně. Máte pro mně něco výhodnějšího?"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 13.10.2012, 00:07 »

Jednou mi volal obchodní zástupce jednoho velkoobchodu a začal do telefonu neskutečným způsobem prudit, že mám neuhrazenou fakturu pět dní po splatnosti. Ne že by to bylo košer, to uznávám, ale ani já jsem zrovna neměl ten den, kdy bych se nad to povznes.
S naprosto ledovým klidem mu povídám: Pane Kl.....,  víte, v kanceláři na firmě mám pod stolem velikou papírovou bednu a do ní dávám všechny přijaté faktury. Jednou týdně z té bedny vylosuji tři šťaslivce, kterým ji zaplatím. Ale protože jste si dovolil se ozvat, tak za to vás vyřazuji z osudí.
Asi tři dny na to jsme se potkali osobně a nejdřív chudák chodil okolo horké kaše, takové ty řeči o počasí a tak, až pak se zeptal na přímo, jestli s tou bednou jsem to myslel vážně  tanecek


Jednu krásnou příhodu měl kolega, co dřív jezdil s kamionem.  Zastavil na parkovišti u Průhonic. Měl toho akorát tak plné zuby a ustlal si vzadu v kabině a ulehl ke spánku. Akorát začal zabírat a někdo mlátí na kabinu. Tak vylezl, ona tam stála jakási Eržika a že prý orál za kilopade. Tak ji vyhodil a jal se pokračovat v započaté činnosti. Za chvílí opět mlátí někdo na kabinu, jenom tam byla nějaká jiná stará od bubáka. Opět ji vyhodil. Když se to opakovalo po třetí, řekl jí, že orál za kilo pade nechce, že ta před ní mu ho blafla za pajsku.
Cigoňa v tu chvíli zmizla, za okamžik se mezi auty na parkovišti ozval šílený řev a hádka a do rána byl klid  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 13.10.2012, 00:47 »

Jednoho krásného pracovního dne, 13 hodin a pár minut - bylo hotovo, dávali jsme si na údržbě kafe. Zazvonil telefon a představila se mi nějaká paní od jakési společnosti že prý výhodná nabídka na televizi. I dal jsem telefon na hlasitý odposlech a započal bavit kolegy:
Prodejkyně: nějaké cinty o výhodných nabídkách snad UPC nebo co (fakt si nevzpomenu) a následně otázka: "a jakou televizi máte?"
- (já): "barevnou"
P: "ale ne, myslím jestli máte televizi přes anténu, nebo po kabelu?"
- "jo aháá. noo asi po kabelu"
P: "a od které společnosti?"
- "nevím, je tam čétéčko, nova, ..."
P: (jmenuje nějaké firmy)
- "no já nevim, prostě takovej ten kabel co de skrz vokno"
P: "jo aha, tak to bude satelit. Máte za oknem satelit?"
- "nevim, mám tam nějakej drát"
P: "satelit vypadá jako taková velká poklice"
- "jooo, poklicééé,  tu máám...."
P.: "výborně,  a  od jaké firmy?"
-" teskoma"
p:  zavěsila...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #12 kdy: 13.10.2012, 08:13 »

Koukám, že by si mohli někteří, nejlépe ve skupině udělat vilet na prodejní akci hrnců a přhkrývek a trochu si zašťourat, např z tria Minařík, Rajmont ,  Schwarz by ony prodejce nejspíš kleplo

Pánové na to pozor. Ti agenti s hrncema jsou obklopeni gorilkama a v případě prudičů neváhají fyzicky zastrašovat. Například odebráním osobních věcí, zavíráním nepohodlných osob do nějakých místností atp.. To co píšu jsou ověřené informace od lidí, co si naplánovali podobnou prudičskou akci a rychle je přešel humor a chuť. Tyhle prodavači hrnců vědí proč tyto akce dělají pro důchodce. Neumí se bránit a podávat trestní oznámení je skoro ani nenapadne.
Na takovýto prudičský výlet by to chtělo jet pro všechny případy ozbrojen nebo s policejním doprovodem v utajení. Pak by se dalo snad něco dělat i v případě fyzických útoků. Smutek

Jinak jsem se skvěle pobavil. Geniální myšlenka jak s elektrikou, tak s kominíkem.

Před delší dobou jsem měl telefonát, že mé číslo bylo vylosováno a jako dárek mohu dostat zdarma holící strojek nevím už od jaké značky. Paní na drátě se mě zeptala zda může na mou adresu dárek zaslat.
Nechápal jsem o co vlastně jde a s ledovým klidem jsem ji oznámil, že se neholím a ze vypadám jako Rumcajs.
Paní odvětila, že tyto holící strojky mohou používat i ženy a jestli to nechci pro přítelkyni.
Odvětil jsem že ona se také neholí.
Tak prý že to mohu někomu darovat jako dárek.
Suše jsem ji oznámil, že se v naší rodině neholí vůbec nikdo a že jsem všichni zarostlí jako loupežníci.
Paní již pochopila a hovor ukončila. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #13 kdy: 13.10.2012, 08:36 »


Podomní prodej je něco jako spam a také k tomu tak přistupuji.
Stejně tak nabízeči rozsetí různě po městě na ulicích.

Svůj systém mohu jen doporučit.
Každý máme dost svých cílů ke splnění. Dosažení každého z nich je statisticky blokovánou nějakou administrativo u, proto pokud se nefokusujeme na dosažení cíle, tak fungujeme hodně neefektivně.
Pro svou efektivitu využívám přepínání módu.

Pokud potkám nabízeče, reklamní, či alegorickou postavu a nejsem zrovna přepnutý do zábavního nebo nakupovacího módu,  pak jej nevidím, nezdravím, neodpovídám. A pokus o násilné přepnutí mého módu může pro dotyčného dopadnout i úrazem.

A nemám problém.  podivej podivej podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #14 kdy: 13.10.2012, 09:20 »

To je něco jako když mi volají, zda mi mohou poslat maila. I když řeknu ne, stejně ho pošlou.
Doma zjistím, že je to nabídka kapitálových trhů. Za týden zavolají znova a co tomu říkám.
A začnou. Naposledy abych koupil nějaký uhlí v Austrálii, jak tam měli záplavy. Pane Kroutil, za měsíc máte 20% navíc!!
Tak jim hned naoko nadšeně řeknu, že k nim hned zítra přijedu s milionem, dvěma, dáme to na papír, kde bude těch 20% navíc a za měsíc že si přijedu pro výplatu. Hned začnou, že to jsou přece kapitálové trhy, že to může být jinak. Tak jim odseknu, že teď mi slibovali 20%,  ale co bude navíc, že si mohou nechat. Většinou hned pokládají tel a já vím, že mám na cca rok klid, než to zase skusí někdo jiný. Předtím volali každý měsíc
PS: stejně nevim kde bych toho melouna sehnal  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 13.10.2012, 10:24 »

Na podobné návrhy odpovídám, že když nakoupím materiál, namontuju ho tak mám do měsíce peníze zpátky i s rabatem + montáž navíc.
Pokud mi jsou schopni nabídnout podobná procenta měsíčně, máme se o čem bavit.

Po tom obvykle končí rozhovor položením sluchátka

Podvodníky s elektrikou žádám o OP, pak navrhnu kontrolní telefon na ČEZ (většinou tvrdí, že jsou jejich zaměstnanci) a pokud nepatří k ČEZu (což nepatří),  tak slíbím telefon na policii.
A mám klid
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #16 kdy: 13.10.2012, 10:37 »



Myslím, že je zásadní chybou další věta po pozdravu .
Vůbec se s nimi nebavit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 13.10.2012, 10:51 »

To mě taky volali, že pro mě mají výhodnou investici do platiny. Teď jsou ceny dole, což se dá předpokládat, že ceny půjdou nahoru.
( v platinových dolech stávkovali zaměstnanci, to jsem se dočetl náhodou na internetu) To jistě mohli mít pravdu.
 Suše jsem se ptal: Dobře, mohu investovat nemám problém, stačí 100.- Kč? Opravdu víc nemám, kolik tedy bude výnos? Hovor velice rychle ukončili... Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Stran: [1] 2 3 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Znáte nějaké vtipy o elektrice? Přidejte ho sem také!
 Co říkáte na náš západní vzor?
 Proč se kradou železniční kabely ?
 Co byste vytknuli autorovi této hrůzy?
 Proč má žehlička "chlupatou" šńůru ?
 Jakou revizi asi napsat na toto vedení?
 Co myslíte? Je toto lesní osvětlení práce elektrikáře?
 Také se modlíte k elektroměru?
 Jde o nový certifikovaný typ propojovací krabice?
 Kdo by si chtěl udělat kusovou zkoušku na tento nový rozváděč?
 Které elektrikářské video z Youtube hodnotíte jako SUPER?
 Čí "kovářova kobyla NEchodí bosá"?
 Víte, jak můžete také ochránit svá zařízení obyčejnou poštovní schránkou?
 HROBAŘ: ... chrobáčik, kľúče máš na vešiaku....
 Proč mají elektrikáři převážně dcery? Konečně vysvětlení!
 Je toto provedení ochrany na Čínské zdi před bleskem správné?
 Co udělají myši, když se nebojí elektřiny?
 Neuděláme soutěž o nejexotičtější návod?
 Víte k čemu všemu lze použít zemnící tyčku?
 Mátě nějaké pěkné fotky elektroinstalací z roku 2011?
 ANTILY: Zelenožlutý vodič přes nožovku?
 KURIOZITY: Ekonomická redukce 400V/230V
 Také si reklam nevšímáte?
 Jak se vám líbil 3. díl seriálu Chalupáři?
 KURIOZITY: O tom, jak si slimák našel špatné spaní ...
 Víte co s úsporkou určitě nepůjde?
 Kdy jste, jako elektrikáři, selhali?
 Copak v tom rozvaděči chybí?
 Jak se pozná auto elektrikáře?
 Už vám dorazil aktuální mikulášský vtip?
 Jaký dárek by měl mít elektrikář pod stromečkem?
 Čemu byste u žárovky AT-50 SUPER uvěřili?
 Kuriozita: Víte proč by si architekti neměli sami tvořit texty do TZ?
 Zajímavé prázdninové úlovky 2013
 Co všechno jste už někdy našli v rozvaděčích?
 Nechcete někdo komerčně využít toto zásuvkové perpetuum mobile?
 Ako zapojiť sušič rúk, chcete sa zasmiat?
 Kdo vi co to jsou Wagosvorky HR ST?
 Co znamenají boty zavěšené na lince VN?
 NOARK zde v prodeji! TÁHNI! K sobě. Podepsán Panlux
 Chtěli byste také na elektromontáže do rozvojové Zambie?
 Jak nahradit pojistku?
 Kolik ušetříte za výměnu bajonetové patice světelného zdroje za E závit?
 HUMOR: Jak může ohradník zkazit jinak pěkný den!
 Co byste vzkázali majiteli s okapem blokovanou pojistkovou skříní?
 Když se na Orlovně nechá otevřená ventilačka!
 Pozor na třpytivé nářadí!
 Co znamená, když má silnoproudař 5A vypnutých?
 Co asi prezident Zeman řekl o českých elektrotechnicích?
 Víte, jak si posvítit ve sprchovém koutě?
 Znáte topení do zásuvky?
 Čeští elektrotechnici uctili památku Járy (da) Cimrmana
 Ví někdo, proč není "Tu kabel"?
 Už jste si zkoušeli osmažit řízek na oleji z trafa? Ještě, ne? Hmmm ...
 Projde svítidlo se stínítkem z růží revizí?
 Do jaké míry je podle vás reálná tato historka o kazašských pastevcích?
 KURIOZITA: Když se administrativa protáhne, můžete mít v kuchyni možná i veřejný vn rozvod
 KURIOZITY: Jak velké krytí IP musí mít zásuvka uvnitř sprchového koutu?
 Je používání vodovodních trubek vhodné pro elektroinstalace?
 Garantuje výrobce proudových chráničů i druhé vybavení poruchovým proudem?
 Jak budete revidovat pochodující rozvaděče?
 Není kovová zábrana zásuvky v rozporu s normou?
 Jak revidovat léčebné zařízení z Postřižin?
 Není někdy opravdu lepší sousedka než EZS?
 Co myslíte, jak dlouho vydrží někdo bez funkčního zvonku?
 Kdy bude norma i na toustovací pilku?
 Neznáte někdo typové označení tohoto jímače?
 Neobvyklé použití membránových krabic KOPOS
 Novinárska otázka: aké následky môže mať sprchovanie rozvodnej skrine?
 Když se zapomene v novostavbě kabelový buben ...
 Elektrický úhoř zabil aligátora
 Míchačka jako centrifuga na hřbitově
 Uzel na kabelu proti přepětí opravdu nepomůže
 Vyřazení pohybového čidla Radkem Červeným
 Kam zmizel Rexel ...
 Lze přepojit tlustší kabel na tenčí?
 Lze připojit jednofázovou vidlici jako přívod pro třífázovou?
 Lze revidovat přípojku nn které chybí sloup?
 Indukci zatím nikdo nevytuneloval!
 Mají na Dakaru zázračné pneumatiky?
 Co by měli ve Vietnamu vylepšit na rozvodech, když jim doposud nic nechybělo?
 Za jakou část se správně věší lustr?
 KURIOZITY: Instalační zony podle jednoho uspěchaného cizince
 Nepotřebujeme novou rubriku Ztráty a nálezy?
 Necháte se dobrovolně mučit elektrickým proudem?
 Za jakých okolností připustíte jistič přímo ve sprchovacím koutě?
 Průvan v domě přitahuje blesky!
 Víte, proč by měla být ve výbavě RT i v létě lopata?
 Proč je rozdíl mezi tipem a typem?
 Nenabádá UZEMNISA.SK k sebevraždě?
 KURIOZITY: Žádost o práci elektrikáře
 Kdo přijde na to, proč nečekaný blesk vyskočil z rozvaděče a zmizel?
 Utopený jeřáb v nádrži Dlouhé stráně vyproštěn
 Může mobil připojený k nabíječce způsobit smrt ve vaně?
 Správné proškolení je základ všeho
 Je možné, že ČEZ umí ovládat stav elektroměru dálkově?
 Jsou vidět elektrony ve vodiči?
 Kdo zná wéwéwé tečka uzemneni tečka cz?
 Kolik nesmyslů najdete v tomto článku?
 Věříte pozdravu od vašeho nejdražšího jističe?
 Jak revizní technik elektro odebíral několik let elektřinu načerno?
 Uzemňujete se na noc, nebo i přes den?
 Kdo pochybuje o dalším perpetuu mobile v řadě?
 Může být průtokový ohřívač s bezpečným napětím 120V opravdu bezpečný?
 Soustružníkova pojistka.
 Momenty z veselého přezkoušení padesátky na Elektrické spojce 2022
 Měl by si RT pořídit do své výbavy i krumpáč a lopatu?
 Věděli jste jaké jsou nevýhody u tepelného čerpadla?
 Proč svítí doutnavka i na N vodiči?
 Musí být studenti elektrooborů ženatí?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 23 dotazů.