Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak dopadne testík třmenových svorek?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak dopadne testík třmenových svorek?  (Přečteno 3740 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« kdy: 05.10.2012, 13:53 »

Na setkání se mě dostalo do ruky několik jističů, u kterých provedu test spočívající v připojení vodiče H07V U 16mm ,  utažení momentem výrobce a vytažení vodiče s měřením potřebné sily, pokud máte nějaký doplňující nápad sem s ním
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 06.10.2012, 09:09 »

Milane, já bych měl spíš námět na další testování.
Otestovat proudové chrániče a to kombi a nekombi (vypínací časy, vypínací proudy, mechanická houževnatost atd.)
Přivedl mě k tomu můj poslední zážitek s Bonegou. Tu jsem byl pak nucen porovnat s NOARKem a byl jsem docela překvapený.
A pak že Čína vyrábí jen šmejdy  tanecek
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 06.10.2012, 09:15 »

Zajímal by mě test s:
1 až n vodičů CY1,5
1 až n vodičů CY2,5
kombinace obou průřezů.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 06.10.2012, 10:09 »

Na setkání se mě dostalo do ruky několik jističů, u kterých provedu test spočívající v připojení vodiče H07V U 16mm ,  utažení momentem výrobce a vytažení vodiče s měřením potřebné sily, pokud máte nějaký doplňující nápad sem s ním

K čemu to bude? Nebude lepší a pro praxi užitečnější připojit vodič předepsaným způsobem a měřit oteplení?

Kolikrát je svorka na jističi podrobena v praxi takovémuto způsobu zátěže? Maximálně připojit, zkusit zakvedlat (simulace další činnosti při kompletaci rozvaděče) a pak měřit....
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 06.10.2012, 19:30 »

K čemu to bude? Nebude lepší a pro praxi užitečnější připojit vodič předepsaným způsobem a měřit oteplení?

Kolikrát je svorka na jističi podrobena v praxi takovémuto způsobu zátěže? Maximálně připojit, zkusit zakvedlat (simulace další činnosti při kompletaci rozvaděče) a pak měřit....
Pro první přiblížení kvality konstrukce jističe to bude dostatečné (nevěřím, že ten kdo ošidí svorku bude mít super vnitřek).
Pokud by se měla svorka testovat dle vás, musel by test trvat několik let (napnelismus klece svorky klesá poměrně pomalu, stejně jako uvolnění šroubu v závitu, pro zajímavost: pokud jsem dobře vše dosadil, pak by se o 1/4 stoupání závitu měl šroub otočit za cca.6let)
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 07.10.2012, 21:32 »

Zajímal by mě test s:
1 až n vodičů CY1,5
1 až n vodičů CY2,5
kombinace obou průřezů.
Zpravidla výrobce dovoluje připojení pod jednu svorku max. 2 vodiče stejného průřezu a provedení....
Argumentovat parametrem, který je porušením doporučení výrobce, je trochu problém...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 07.10.2012, 22:36 »

Zpravidla výrobce dovoluje připojení pod jednu svorku max. 2 vodiče stejného průřezu a provedení....
Argumentovat parametrem, který je porušením doporučení výrobce, je trochu problém...
Diskutoval jsem to s Eatonem (viz. jiné vlákno) a odpověď byla, že výrobce "nedoporučuje". Při revizích se se s tím ale setkávám dost často a zajímalo by mě, jak velký problém to může být a jestli to mám uvádět jako vážnou závadu, nebo jen jako drobnost.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.028 sekund, 22 dotazů.